Nορα-Λουκας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

+4
viki foka-veneti
ΑΝΝΑ
ΗΡΩ 1993
afroditi_drakSp
8 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από afroditi_drakSp Τετ Ιαν 05, 2011 12:48 pm

λεω να κανω την αποπειρα να βαλω και εγω ενα σεναριακι μου!
θα ποσταρω σε λιγο την αρχη! αν δεν σας αρεσει να μου το πειτε να μην συνεχισω οκ;;;
δεχομαι αρνητικα σχολια και οτι αλλο εχετε ευχαριστησει lol!
afroditi_drakSp
afroditi_drakSp

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2010
Ηλικία : 27

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από afroditi_drakSp Τετ Ιαν 05, 2011 12:54 pm

πολλα πραγματα ειναι οπως τα γνωριζουμε απο την σειρα!αρχικα αλλαζουν μονο καποια γεγονοτα!

Χαρακτηρες(το μονο που αλλαζει είναι οι ηλικιες)
Νορα Φωκα : 25 ετων
Λουκας Βενετης : 27 ετων
Μανος Λυτρας : 29 ετων
Ευα Χαριτου : 26 ετων
Δαφνη Γεραλη – Λυτρα : 27 ετων
Νικολας Λυτρας : 28 ετων

στην συνεχεια θα υπαρξουν και αλλοι χαρακτηρες!
______________________________________________________________________________________
10 χρονια πριν

Όλα είναι όπως τα ξερουμε. 6 εφηβοι γνωριζονται σε μια κατασκηνωση.την τλευταια νυχτα κανουν ευχες στα αστερια ( την νυχτα τον Λεωντιδων) . Γινετε ενας φονος. Δινουν ορκο σιωπης.

Μεσα στα επομενα 9 χρονια ο Μάνος είναι με την Εύα. Ό Νικόλας με την Δαφνη . Μαλιστα εχουν παντρευτει και εχουν και ένα παιδακι. Τον Μαριο! Τα μονα μπακουρια της παρεας ηταν η Νορα και ο Λουκας οι οποιοι ηταν τρελα ερωτευμενοι αλλα δεν τολμουσανν να το που ο ενας στον αλλον. Προσπαθουσαν να πεισουν τους παντες αλλα και τουε εαυτους τους πως είναι απλα παρα πολύ καλοι φιλοι….αδερφια όπως ηθελαν να πιστευουν! Η Νορα πιαστηκε από μια σχεση πολύ ξαφνικα , κατι που εκανε τον Λουκα να τρελαθει! Με ποιον;;; Με τον Στελιο! ( ναι ναι για τον γνωστο Στελιο μηλαω) Ειχαν παραδεχτει στους εαυτους τους πως είναι ερωτευμενοι αλλα προσπαθουσαν να το πνιξουν μεσα τους! Δουλευαν μαζι στο δικηγορικο γραφειο του μεγαλοδικηγορου Πετρου Ρουσσου. Καποια μερα , ετσι ξαφνικα, ο Μανος αποφασισε να φυγει, ειχε προβληματα με την δουλεια του και θα εφευγε στην αμερικη για να ξανασταθει στα ποδια του. Δεν θα εφευγε για παντα…για καποια χρονια μονο! Προτεινε στην Ευα να τον ακολουθησει αλλα αυτή αρνηθηκε!
______________________________________________________________________________________
10 χρονια μετα την κατασκηνωση ( Σημερα )

Ο Μανος είναι στην Αμερικη! Από όταν εφυγε όλα , κατά έναν παραξενο τροπο , πηγενουν από το κακο στο χειροτερο. Η Δαφνη και ο Νικολας εχουν οικονομικα προβληματα όπως και η Ευα η οποια παρατησε το επαγγελμα της ( ηθοποιος ) και αυτή την στιγμη είναι υπαλληλος σε ένα καταστημα ρουχων . Η Νορα ανακαλυψε πως ο Στελιος δεν την πλησιασε γιατι την ερωτευτηκε αλλα για να την εκδικηθει! Ο Στελιος φυλακιστηκε ! Ο Λουκας, ο μονος που δεν ειχε τετοιου ειδους προβληματα ανισιχουσε για ολους τους αλλους και περισσοτερο για την Νορα…την Νορα του!


να συνεχισω;;; scratch
afroditi_drakSp
afroditi_drakSp

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2010
Ηλικία : 27

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Τετ Ιαν 05, 2011 1:10 pm

ΤΕΛΕΙΟ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ , ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ !!! Very Happy
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από afroditi_drakSp Τετ Ιαν 05, 2011 1:52 pm

σε ευχαριστω πολυ ηρω μου!

λοιπον συνεχιζω...

Ένα βραδυ η Νορα είναι στο σπιτι μονη της και κλαιει ενώ σκεφταιτε όλα οσα εχουν γινει!

Ξαφνικα χτυπαει το κουδουνι. Σκουπιζει τα δακρυα της και πηγαινει προς την πορτα δυστακτικα.

Ν: ποιος είναι;;;
Λ: ο χαρος…ανοιξε!
Ν: (ανοιγει) αι στο διαλο ηλιθιε….εσυ εισαι και με τρομαξες;;;
Λ:ποιος άλλος μπορει να ηταν κοριτσακι μου;;;
Ν : ναι σωστα….ποιος άλλος ηλιθιος θα μπορουσε να χτυπαει τα κουδουνια παριστανοντας τον χαρο μες τα μαυρα μεσανυχτα;;;
Λ: αντιπαρέρχομαι…
Ν : ναι καλα κανεις γιατι αν το συνεχισουμε θα το ξημεροσουμε και εγω θελω να παω για υπνο…αντε στο καλο ( τον σπρώχνει προς την πορτα)
Λ: α δεν καταλαβες ……( γυριζει και την κοιταει κατευθειαν στα ματια) να σε δω…(την πλησιαζει) Νορακι;;;; Εκλαιγες;;;
Ν: …..
Λ: Εκλαιγες !
Ν: οχου ρε λουκα ασε με να χαρεις…(κανει να φυγει αλλα την τραβαει)
Λ: α δεν στα πανε καλα….λοιπον ελα….γρηγορα μεσα να ντυθεις!!!
Ν: τι να κανω;;;
Λ: να ντυθεις , να βαφτεις , να γινεις μια θεα! Σημερα συνοδευεις τον πιο ομορφο εργενη της αθηνας!
Ν: ναι….και του πλανητη μην σου πω ( με ειρωνια )
Λ: ελα βλακιες… που σου πεφτω και λιγος! Αντε γρηγορα ! ( και την τραβαει από το χερι)
Ν : ασε με παιδακι μου…δεν εχω ορεξη…δεν παω πουθενα!!!
Λ: ναι σιγα που θα σε ρωτησω κιολας. ΜΙΛΗΣΑ !
Ν: πωπω καλαααα,μην φωναζεις.... παω!
Λ: αντε μπραβο!
Ν: τι να βαλω;;;
Λ: χμμμ…την πιο εντυπωσιακη σου τουαλετα( με ονειροπολο βλεμμα) τι τι να βαλεις παιδι μου;;; (αφου συνερχεται) στο μπαρακι εδώ πιο κατω θα παμε!
Ν: ααα για τετοια εξοδο μιλαμε τση ωρα! (με ειρωνια)
Λ: βρε αντε φυγε από δω που μου θες και μεγαλεια τρομαρα σου! Αντε τελειωνε!
Ν: πωπω καλα!!!! Παω να ντυθω( πηγαινοντας προς την κρεβατοκαμαρα)
Λ: ναι σημερα όμως!(φωναζοντας δηθεν νευριασμενος ενώ λιγο μετα ερχετε ένα χαμογελο ικανοποιησης στα χειλη του!)

ελπιζω να σας αρεσει! η συνεχεια το βραδυ Smile
afroditi_drakSp
afroditi_drakSp

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2010
Ηλικία : 27

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Τετ Ιαν 05, 2011 2:03 pm

ΑΠΑΙΧΤΟΣ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΠΑΙΧΤΗ !!! ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ... Very Happy
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από afroditi_drakSp Τετ Ιαν 05, 2011 2:27 pm

ΗΡΩ 1993 έγραψε:ΑΠΑΙΧΤΟΣ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΠΑΙΧΤΗ !!! ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ... Very Happy

σε ευχαριστω παρα πολυυυυ!!!!
μαλλον το βραδακι θα βαλω συνεχεια!!!! Smile
afroditi_drakSp
afroditi_drakSp

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2010
Ηλικία : 27

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Τετ Ιαν 05, 2011 3:08 pm

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΕΙΜΑΙ Η ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!! Very Happy
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 333
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από viki foka-veneti Τετ Ιαν 05, 2011 4:58 pm

Ναι οκ μ αρεσει πολυ το σεναριακι σου... Περιμενω συνεχεια.... Και ναι εισαι πραγματι απεχτη!
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από afroditi_drakSp Τετ Ιαν 05, 2011 5:51 pm

κοριτσια μου ευχαριστω πααααρα πολυ!!!!! δεν περιμενα να σας αρεσει τοσο!!!!

Συνεχιζω τωρα γιατι δεν ξερω αν θα μπω το βραδυ.....

Λίγο αργότερα….
Ο Λουκάς και η Νορα μπαίνουν σε ένα μπαράκι! Κάθονται, παραγγέλλουν τα ποτά τους και αρχίζουν να λένε διάφορα! Ο Λουκάς λέει διαφορές βλακείες για να ελαφρύνει το κλήμα και να την κάνει να ξεχαστεί ! πέρασαν αρκετή ώρα γελώντας μέχρι που η έκφραση της Νορας άλλαξε απότομα….πήρε ένα παγωμένο ,απόλυτο και αποφασιστικό βλέμμα!

Λ: έγινε κάτι;;; ( με περιέργεια και λίγο…αχνός)
Ν: Λουκά…πρέπει να σου πω!
Λ: Ωπα…τώρα εμένα γιατί δεν μου αρέσει καθόλου αυτό το υφάκι ;;;
Ν: …
Λ: έλα ρίχτω τώρα που γυρίζει.
Ν: ….
Λ: α μάλιστα….. όλο και καλυτερεύει! (αφήνει το ποτό του και γυρνά και την κοιτάει στα μάτια) άντε πες το….θα ζήσω ( με καθησυχαστικό χαμόγελο)
Ν: οκ…..το…το σκέφτηκα καλά και….
Λ: και;;; ( με ανυπομονησία )
Ν: το αποφάσισα…
Λ: το ποιο ματάκια μου;;;
Ν: …
Λ: έλα ρε Νορα τώρα…με το τσιγκέλι θα στα βγάζω;;; λέγε γιατί αρχίζω να φορτώνω…(με λίγο εκνευρισμό στον τόνο της φωνής του)
Ν: θα φύγω!

Τον αποστόμωσε…..έμεινε κόκαλο και για μερικά λεπτά δεν μιλούσε κάνεις τους…..μονό κοιταζόταν…..στα μάτια!!!!
Μέχρι που….

Λ: χαχαχαχαχα... αι στο διάολο ηλίθια και ψάρωσα….χαχαχαχαχα
Ν: πας καλά παιδί μου τι γελάς;;;
Λ: μα είναι δυνατόν να πιστέψω κάτι τέτοιο χαχαχαχα!!!
Ν: Λουκα…
Λ: χαχαχαχαχα….
Ν: Λουκα…ΡΕ ΛΟΥΚΑΑΑ!!! (νευριασμενη!) δεν κανω πλακα….σοβαρα μιλαω….θα φυγω!

Σταματησε να γελαει και την κοιταξε! Καταλαβε ότι δεν εκανε πλακα! Αλλαξε 10 χρωματα μεχρι που…

Λ: αααα σε βάρεσε το ποτο στο κεφαλι…δεν μπορει! Ελα παμε να φυγουμε(την τραβαει από το χερι)
Ν: Λουκα ακουσε με….
Λ: δεν ακουω τιποτα… ελα κουνήσου!!!

Καθοταν και τον κοιτουσε καρφωμένη στην καρεκλα της…

Λ: Ελα τελειωνε κοριτσι μου….Κοιτα κοιτα με κοιταει…..σηκω λεμε!!!!(φωναζοντας)

Σηκωθηκε και εφυγαν…..την πηγε μεχρι το σπιτι! Δεν ειπαν κουβεντα σε ολη την διαδρομη!

Εξω από την πορτα της

Λ: αντε ηλίθια κοκκινομάλλα μεχρι την πορτα σου σε εφερα παλι (χαμογελαει και του χαμογελαει και εκεινη) Αντε καληνύχτα ( της δινει ένα φιλι στο μαγουλο και παει να φυγει)
Ν: Λουκα…( τον σταματαει)
Λ: τι είναι παλι;;;
Ν: γιατι δεν με ακους…;;;
Λ: γιατι δεν σκοπευω να χαλασω τον χρονο μου για βλακιες!
Ν: βλακιες η φιλη σου; ( με παραπονο )
Λ: όχι…αυτά που λεει η φιλη μου…..κακομοιρα μου το καλο που σου θελω μην ξανακουσω τιποτα τετοιο χαθηκες!
Ν: ρε λουκα….
Λ: Σσσσσσς …..δεν ακουω τιποτα! Τελος! Καληνυχτα!

Φευγει αφήνοντας πισω του την Νορα να κοιταει στο κενο αέρος που πριν από λιγο καλυπτε εκεινος! Μετα από λιγο κλεινει την πορτα της μονολογοντας.

Ν: γιατι μου το κανεις ποιο δυσκολο από ότι είναι ρε γαμωτο;

Την ιδια στιγμη ο Λουκας είναι ακομη κατω από το σπιτι μεσα στο αυτοκινητο του.

Λ: ετσι και μου κανεις καμια στραβη Νορακι….ετσι και φυγεις τρεχα να βρεις μερος να κρυφτεις! ( βαζει μπρος το αυτικινητο και φευγει)




afroditi_drakSp
afroditi_drakSp

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2010
Ηλικία : 27

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Τετ Ιαν 05, 2011 5:59 pm

AAAAAXX!EINAI ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!!!!!!!!ΣΥΝΕΧΙΣΕ !ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!! Very Happy
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 333
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Τετ Ιαν 05, 2011 6:06 pm

ΑΧ ΜΩΡΕ Ο ΛΟΥΚΑΚΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΗ ΕΡΩΤΕΥΕΤΑΙ ΓΕΡΑ !!! ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΟΥ , ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ . Very Happy
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από viki foka-veneti Τετ Ιαν 05, 2011 6:24 pm

Αχ ρε Αφροδιτη τι μου κανεις τωρα??? Με τρελανες... Μα να φυγει??? Οχι οχι κατι θα κανει ο Λουκας... ειμαι σιγουρη περιμενω συνεχεια οποτε μπορεσεις
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από maria16 Τετ Ιαν 05, 2011 7:12 pm

Μόλις το διάβασα και είναι τέλειο!!!! Δεν έχω λόγια!!
Θέλω ΓΡΗΓΟΡΑ συνέχεια!!!!!!!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από afroditi_drakSp Πεμ Ιαν 06, 2011 1:12 am

σας ευχαριστω για αλλη μια φορα! Smile

η συνεχεια δεν μου πολιαρεσε αλλα σας την βαζω....



Την άλλη μερα ο Λουκας μαζευει ολη την παρεα στης δαφνης ( εκτος από την Νορα ) για να τους τι εγινε.
Αφου τους τα λεει όλα…

Νικ: σοβαρα μιλας τωρα;;
Λ: όχι μωρε…ετσι το ειπα για να γελασουμε λιγο ( με ειρωνια)
Δ: ναι να συγκεντρωθούμε λιγο;;
Ε: Λουκα πως την ειδες;;; το εννοούσε;;;
Λ: όχι πλακα μου εκανε…..τι λετε μωρε;;; αν δεν το εννοουσε δεν θα ειμασταν εδώ τωρα ( νευριασμενος!)
Δ: ναι σωστο!
Νικ: ωραια….και; τι κανουμε;
Λ: ελα ντε; Τι κανουμε; (αναστατωμένος)
Ε: λοιπον προς το παρον δεν θα κανουμε τιποτα….θα την αφησουμε….θα την αφησουμε να μας μιλησει και μετα βλεπουμε!
Δ: τι βλεπουμε ρε Ευα;;; δεν μπορει να φυγει!
Νικ: όχι Δαφνη….ισως εχει δικαιο η Ευα….θα μιλησουμε μαζι της και μετα καποια λυση θα βρεθει.Ε Λουκα;
Λ: δεν ξερω…δεν ξερω!παω μια βολτα δεν μπορω εδώ μεσα! Θα τα πουμε (και φευγει)
Δ: και τωρα;
Ε: τωρα…..τωρα παμε από την Νορα! Γρηγορα!
Νικ: πατε εσεις….εγω πρεπει να παω στο ιατρείο!
Δ: οκ…φυγαμε!

Λιγο αργοτερα η Νορα είναι στο σπιτι της την ωρα που χτυπαει το κουδουνι. Ανοιγει.

Ν: μπα μπα μπα…..τι εγινε κοριτσια; Πως και από εδώ;;;
Ε: τι εγινε; Εσυ θα μας πεις νορακι τι εγινε!
Ν: που σημαίνει;
Δ: ποτε ειχες σκοπο να μας πεις για τα νεα σου σχέδιο Νορακι;
Ν: για τα πια;
Ε: α δεν θα συνεννοηθούμε ετσι…..
Ν: ε ωραια πειτε καθαρα που το πατε να τελειωνουμε…
Ε: τι ηταν αυτά που ελεγες εχθες στον Λουκα ρε Νορα;
Ν: α μαλιστα….λοιπον για να μην το κουραζουμε σας λεω ότι το εχω σκεφτει παρα πολύ καλα και θα το κανω.
Δ: πας καλα κοριτσι μου; Δεν γινονται ετσι αυτά!
Ν: ρε δαφνη δεν ειπα ότι θα φυγω και για παντα….για λιγο καιρο…για να ξεχαστω λιγο,να δω καινουρια μεροι, αλλους ανθρωπους…να ξεφυγω!
Ε: τελεια…θα σου οργανωσω εγω μια εκδρομουλα με ολη την παρεα…μια χαρα θα περασουμε!
Ν: όχι Ευακι μου δεν καταλαβες…θα φυγω!
Δ: μαλιστααα…και πες ότι φευγεις…που θα πας;
Ν: δεν ξερω…σκεφτηκα να παω στον Μανο….μιλησα μαζι του και δεν υπαρχει προβλημα
Ε-Δ: τιιιιιιιιι;;;;
Δ: τι λες ρε Νορα; Στην αμερικη;

Ν: ναι γιατι; Μια χαρα είναι η αμερικη.
Ε: καλα Νορακι…ότι πεις…παμε Δαφνη! (με νευρα)

Τα κοριτσια εφυγαν και η Νορα εμεινε μονη της!


τα κοριτσια ειπαν στον Νικολα και τον Λουκα τι ακριβως εχει σκοπο να κανει η Νορα! της μιλησαν...της ξαναμιλησαν αλλα αυτη εκει...δεν ακουγε τιποτα!

Λιγες μερες μετα

Ο Λουκας πηγαίνει στο ιατρείο του Νικολα
Λ: ( χτυπαει την πορτα)
Νικ: περαστε!
Λ: χαιρετω τον ταριφα μου( με κατι μουτρα μεχρι το πατωμα)
Νικ: παλι εσυ ρε; Καλα άλλη δουλεια δεν εχεις; Τι εγινε παλι;
Λ: τι άλλο να γινει ρε νικολα; Σε 4 μερες φευγει η Νορα!
Ν: το ξερω αγορι μου…τι να κανουμε όμως αφου αμα μουλαρωσει δεν καταλαβαινει τιποτα.
Λ: ε και τι θα πει αυτό; Ετσι θα την αφησουμε να φυγει;
Ν: αστην ρε αγορι μου….αστην….θα παει θα ηρεμισει και θα ξαναερθει…δεν θα αντεξει μακρυα από την παρεα!
Λ: δεν ξερω….δεν ξερω τι να κανω…
Ν: ασε που είναι και το άλλο…
Λ: ποιο άλλο;
Ν: μιλησα με τον Μανο….εχει κανονισει από καιρο να τελειωσει τις υποχρεωσεις του εκει και το πολύ σε 5 μηνες να γυρισει! Η Νορα δεν προκειται να μεινει εκει….θα ερθει μαζι του!
Λ: τι λες ρε; 5 μηνες; Και πως ακριβως θα περασουν αυτοι οι μηνες;
Ν: τι να σου πω αγορι μου;;; δεν με ακους και ποτε σου…πες της της κοπελας ότι εισαι ερωτευμενος μαζι της να τελειωνουμε!
Λ: οχου….παλι τα ιδια; Εγω φταιω που καθομαι και σου μιλαω…αντε γεια!
Ν: στο καλο…ηλιθιε!

τι θα γινει τελικα; θα φυγει η Νορα;;;
Question
afroditi_drakSp
afroditi_drakSp

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2010
Ηλικία : 27

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από viki foka-veneti Πεμ Ιαν 06, 2011 1:39 am

Αχ ειναι τελειο αφροδιτρη μου... Για να δουμε θα φυγει η Νορα μας???
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Πεμ Ιαν 06, 2011 12:51 pm

ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΕΙΧΕΣ ΑΔΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ , ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!! ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΗ ΕΠΟΜΕΝΗ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Η ΝΟΡΑ . Very Happy
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από maria16 Πεμ Ιαν 06, 2011 3:51 pm

Ηταν τέλειο!!! Ας της πει οτι είναι ερωτευμένος κι αν συνεχίζει να θέλει να φύγει ας πάνε μαζι!!! ΤΟΣΟ ΑΠΛΌ ΡΕ ΛΟΥΚΑ-ΝΟΡΑ!!! Razz Very Happy Περιμένω συνέχεια!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από afroditi_drakSp Πεμ Ιαν 06, 2011 7:27 pm

χαιρομαι παρα πολυ που σας αρεσε.... Smile

και συνεχιζω...



Η νορα ειχε αποφασισει ότι θα φυγει…κανεις δεν μπορεσε να της αλλαξει γνωμη τοσες μερες….!
Μια μερα πριν φυγει ηταν σπιτι της μονη και ετοιμαζε τα πραγματα της! Ειχε πει στα παιδια ότι θα εφευγε την άλλη μερα το απογευμα…ενώ στην πραγματικοτητα θα εφευγε το πρωι! Ηταν σιγουρη ότι δεν θα αντεχε τους αποχαιρετισμους και αποφασισε να μην τους χαιρετισει! Η πτηση της ηταν στις 6 το πρωι…θα επρεπε να βρησκετε στο αεροδρομιο τουλαχιστον 2 ωρες νωριτερα! Κατά της 2 χτυπαει το κουδουνι…δεν το ακουσε….ηταν ο Λουκας ο οποιος ηταν κουρελι….εμεινε από εξω και περιμενε λιγη ωρα μεχρι που τον πηρε ο υπνος μπροστα στην πορτα!

Κατά της 4 η Νορα, αφου ετοιμασε όλα της τα πραγματα, ξεκινησε για το αεροδρομιο! Ανοιγει την πορτα και παραλιγο να πεσει πανω του. Τον κοιταει αποριμενη και μενα καθεται διπλα του.

Ν: Λουκα;;;(σπρώχνοντας τον)
Λ: ….
Ν: Λουκααα…σηκω παιδι μου!
Λ: (πετάγετε πανω) τι;ποιος;που;
Ν: τι κανεις εδώ;
Λ: ε; εγω; Ε χτυπησα και δεν ανοιξες!
Ν: και ειπες δεν παιρνω έναν υπνακο;( κοροιδευτηκα)
Λ: γιατι δεν ανοιξες;
Ν: γιατι δεν ακουσα το κουδουνι…
Λ: τι..τι ωρα είναι;
Ν: 4 και
Λ: ΤΙ; Και…και τι κανεις…(κοιταει τις βαλιτσες πισω της) που πας; Τι είναι αυτά Νορα;( χωρις να παρει το βλεμμα του από της βαλιτσες!
Ν: καλα ρε Λουκα τι λεμε τοσο καιρο;;;…φευγω!
Λ: ναι αλλα;;;;εσυ θα εφευγες το απογευμα….ετσι δεν ειχες πει;
Ν:…..
Λ: μαλιστα….καταλαβα….ουτε να μας αποχαιρετησεις δεν μπορεις;; τοσο πολύ θες να μας ξεφορτωθεις; Να απαλαγεις από εμας( νευριασμενος…εκτος εαυτου)
Ν: Λουκα δεν είναι ετσι…δεν είναι ετσι και το ξερεις!
Λ: πολύ καλα κυρια Φωκα…..στο καλο(και κανει πιο περα για να περασει)
Ν: Λουκα δεν μπορει…(δεν την αφήνει να τελειωσει)
Λ: στο καλο κυρια Φωκα….να προσεχετε τον εαυτο σας!(αποφασιστηκα….χωρις να της αφησει το περιθοριο να πει κατι)

Εκανε μια κινηση για τον φιλησει (στο μαγουλο παντα) αλλα αυτος απομακρινθηκε…!τον κοιταξε στα ματια,πηρε της βαλιτσες,κατεβασε το κεφαλι και……ΕΦΥΓΕ!!!


σορρυ παιδια που ειναι μικρο αλλα δεν προλαβα....και μαλλον θα σας κρατησω λιγο σε αγωνια γιατι θα λειπω το σ/κ...οποτε συνεχεια μαλλον απο βδομαδα(εκτος και αν κλεψω λιγο χρονο και ποσταρω το βραδακι Very Happy )
afroditi_drakSp
afroditi_drakSp

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2010
Ηλικία : 27

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Πεμ Ιαν 06, 2011 7:35 pm

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ , ΤΙ ΓΛΥΚΟΣ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΗ Η ΝΟΡΑ , ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ !!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από maria16 Πεμ Ιαν 06, 2011 11:04 pm

Τέλειο!!! Αχ αυτή η Νόρα κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) 239970 και τώρα που έφυγε τι θα γίνει? κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) 679557
Περιμένω συνέχεια!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από viki foka-veneti Παρ Ιαν 07, 2011 12:40 am

Αχ Παναγια μου ειναι υπεροχο περιμενω συνεχεια
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από nora1 Κυρ Ιαν 09, 2011 12:31 am

Είναι υπέροχο το σενάριό σου! Ελπίζω να έχουμε συνέχεια όταν γυρίσεις!!!!!!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από afroditi_drakSp Κυρ Ιαν 09, 2011 7:08 pm

παιδια σας ευχαριστω πολυ! χαιρομαι που σας αρεσε!

συνεχιζω.....

ειχαμε μεινει στο σημειο που η Νορα εφυγε και αφησε τον Λουκα μονο εξω απο το σπιτι της!

1.30 ωρα μετα…
Η νορα εχει φτασει στο αεροδρομιο! ειναι ένα ρακος! τα ματια της είναι κατακοκκινα από το κλαμα! Πλησιαζει μια υπαληλλο εκει και την ρωταει σε ποση ωρα είναι η πτηση για αμερικη…μολις που προλαβενε να μην την χασει! παει να δωσει το εισιτιριο της….

Όταν ξαφνικα…
Λ: ΝΟΡΑΑΑ!!!

Τα χανει…εσθανεται να χανετε η γη κατω από τα ποδια της! Γυριζει αποτομα και τον κοιταει….ειναι αρκετα μετρα μακρυα της…στην ιδια ακριβως ψυχολογικη κατασταση που είναι και αυτή! χωρις δευτερη σκεψη πεταει κατω τα πραγματα της,τρεχει και χωνετε στην αγκαλια του!

Λ: Μην φυγεις…(ισα ισα που ακουστηκε η φωνη του)
Ν: ………..

Γυριζει την κοιταει στα ματια και την φιλαει….δυστακτικα…τριφερα….με οση αγαπη εκριβε μεσα του τοσα χρονια! Εκεινη τα εχασε….δεν ανταποκριθηκε ουτε και αντισταθηκε…δεν καταλαβε τι γινοταν! Σταματησε και την κοιταξε ξανα..

Λ: σε παρακαλω…..( ικετευτηκα….με τον ιδιο τονο στην φωνη του)

Εκεινη τη στιγμη ακουγετε από το μεγαφωνο ότι η πτηση για Αμερικη…… μολις αναχωρισε!

Ν: και να θελω…..τωρα δεν γινετε (με ένα γλυκο χαμογελα στα χειλη)
Λ: θελεις ;;;
Ν: τωρα…όχι!

Του χαμογελαει τοσο γλυκα που δειχνει να χανετε….τον φιλαει…..και ο χρονος σταματαει εκει….

Για αρκετη ωρα δυο φανερα ερωτευμενη νεοι, είναι χαμενοι ο ενας μεσα στην αγκαλια του αλλου, στην μεση του αεροδρομιου χωρις να τους νοιάζει κανεις και τιποτα! Δεν μπορουν να πιστέψουν αυτό που τους συμβαίνει …

Ξαφνικα βλεπουμε έναν αντρα φορτομενο με βαλιτσες να εχει κατεβει μολις από το αεροπλανο και να φαινετε τοσο χαρουμενος,πορολο που δειχνει κουρασμενος!

Α: ααααχ…Ελλαδα! Επιτελους! ( κοιταει γύρω του και χαμογελαει) Αγαπες μου σας ερχομαι!

Περπατά ξέγνοιαστος αλλα και απροσεχτος μεχρι που…..μπαμ! πεφτει πανω στην Νορα και τον Λουκα που είναι ακομη στην ιδια κατασταση που τους εχουμε αφησει!

Λ: καλα στραβος εισαι ανθρωπε μου!(νευριασμενος)
Α: εγω οι εσεις…αμαν ακομη δεν πατησα το ποδι μου στην Ελλ……(τους κοιταει) Λουκα;;;Νορα;;;
Λ-Ν: ΜΑΝΟΟΟΟΟΟΟ! (έκπληκτοι)

Συνεχιζετε….


ελπιζω να σας αρεσει! Smile
afroditi_drakSp
afroditi_drakSp

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 24/12/2010
Ηλικία : 27

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από noraloukas_feggaropetra! Κυρ Ιαν 09, 2011 7:13 pm

υπέροχο!περιμένω συνέχεια!
υγ:σου εχω στιλει μηνυμα δες το και απαντησε μου!
noraloukas_feggaropetra!
noraloukas_feggaropetra!
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 507
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα) Empty Απ: κι ομως τιποτα δεν τελειωνει ετσι απλα! (για νορα-λουκα και παρεα)

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Κυρ Ιαν 09, 2011 7:17 pm

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ , ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΗΝΗ !!! ΠΟΛΥ ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ .
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 5 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης