Nορα-Λουκας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

+3
noraloukas_feggaropetra!
viki foka-veneti
nora1
7 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 08, 2011 11:08 pm

maria15 έγραψε:Ολα είναι τέλεια!!! Θελω το επομενο!!!
Χαίρομαι που σου αρέσουν Μαράι μου! Το επόμενο μάλλον σήμερα, αλλά μπορεί ν'αργήσει και 30-40 λεπτάκια, γιατί δεν το έχω τελειώσει ακόμη! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 214909
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από maria16 Τρι Φεβ 08, 2011 11:12 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Ολα είναι τέλεια!!! Θελω το επομενο!!!
Χαίρομαι που σου αρέσουν Μαράι μου! Το επόμενο μάλλον σήμερα, αλλά μπορεί ν'αργήσει και 30-40 λεπτάκια, γιατί δεν το έχω τελειώσει ακόμη! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 214909
E καλά...πιστεύω πως θα είμαι μέσα...
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 08, 2011 11:20 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Ολα είναι τέλεια!!! Θελω το επομενο!!!
Χαίρομαι που σου αρέσουν Μαράι μου! Το επόμενο μάλλον σήμερα, αλλά μπορεί ν'αργήσει και 30-40 λεπτάκια, γιατί δεν το έχω τελειώσει ακόμη! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 214909
E καλά...πιστεύω πως θα είμαι μέσα...
Μπορεί να το ανεβάσω και πιο νωρίς! Χοντρικά ανέφερα τις ώρες! Σε λίγο το τελειώνω και μετά θα το ελέγξω και θα το ποστάρω. Σκέφτομαι όμως να βάλω 2-3 συνέχειες και να μην είναι μόνο 1. Ελπίζω να μην πειράζει! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 643807 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 280307
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από maria16 Τρι Φεβ 08, 2011 11:22 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Ολα είναι τέλεια!!! Θελω το επομενο!!!
Χαίρομαι που σου αρέσουν Μαράι μου! Το επόμενο μάλλον σήμερα, αλλά μπορεί ν'αργήσει και 30-40 λεπτάκια, γιατί δεν το έχω τελειώσει ακόμη! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 214909
E καλά...πιστεύω πως θα είμαι μέσα...
Μπορεί να το ανεβάσω και πιο νωρίς! Χοντρικά ανέφερα τις ώρες! Σε λίγο το τελειώνω και μετά θα το ελέγξω και θα το ποστάρω. Σκέφτομαι όμως να βάλω 2-3 συνέχειες και να μην είναι μόνο 1. Ελπίζω να μην πειράζει! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 643807 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 280307
Όχι καθόλου! Το πολύ-πολύ να το διαβάσω αύριο.... Rolling Eyes
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 08, 2011 11:25 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Ολα είναι τέλεια!!! Θελω το επομενο!!!
Χαίρομαι που σου αρέσουν Μαράι μου! Το επόμενο μάλλον σήμερα, αλλά μπορεί ν'αργήσει και 30-40 λεπτάκια, γιατί δεν το έχω τελειώσει ακόμη! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 214909
E καλά...πιστεύω πως θα είμαι μέσα...
Μπορεί να το ανεβάσω και πιο νωρίς! Χοντρικά ανέφερα τις ώρες! Σε λίγο το τελειώνω και μετά θα το ελέγξω και θα το ποστάρω. Σκέφτομαι όμως να βάλω 2-3 συνέχειες και να μην είναι μόνο 1. Ελπίζω να μην πειράζει! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 643807 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 280307
Όχι καθόλου! Το πολύ-πολύ να το διαβάσω αύριο.... Rolling Eyes
Μάλλον δεν θα τα βάλω όλα τα μέρη αύριο, επειδή δεν είναι ακόμα έτοιμα. Θα βάλω το πρώτο σε λιγάκι και θα συνεχίζω κάθε μέρα μέχρι να ολοκληρωθεί η ιστοριούλα! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 99923
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από maria16 Τρι Φεβ 08, 2011 11:26 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Ολα είναι τέλεια!!! Θελω το επομενο!!!
Χαίρομαι που σου αρέσουν Μαράι μου! Το επόμενο μάλλον σήμερα, αλλά μπορεί ν'αργήσει και 30-40 λεπτάκια, γιατί δεν το έχω τελειώσει ακόμη! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 214909
E καλά...πιστεύω πως θα είμαι μέσα...
Μπορεί να το ανεβάσω και πιο νωρίς! Χοντρικά ανέφερα τις ώρες! Σε λίγο το τελειώνω και μετά θα το ελέγξω και θα το ποστάρω. Σκέφτομαι όμως να βάλω 2-3 συνέχειες και να μην είναι μόνο 1. Ελπίζω να μην πειράζει! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 643807 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 280307
Όχι καθόλου! Το πολύ-πολύ να το διαβάσω αύριο.... Rolling Eyes
Μάλλον δεν θα τα βάλω όλα τα μέρη αύριο, επειδή δεν είναι ακόμα έτοιμα. Θα βάλω το πρώτο σε λιγάκι και θα συνεχίζω κάθε μέρα μέχρι να ολοκληρωθεί η ιστοριούλα! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 99923
ΟΚ...ΤΕΛΕΙΑ!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 08, 2011 11:29 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Ολα είναι τέλεια!!! Θελω το επομενο!!!
Χαίρομαι που σου αρέσουν Μαράι μου! Το επόμενο μάλλον σήμερα, αλλά μπορεί ν'αργήσει και 30-40 λεπτάκια, γιατί δεν το έχω τελειώσει ακόμη! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 214909
E καλά...πιστεύω πως θα είμαι μέσα...
Μπορεί να το ανεβάσω και πιο νωρίς! Χοντρικά ανέφερα τις ώρες! Σε λίγο το τελειώνω και μετά θα το ελέγξω και θα το ποστάρω. Σκέφτομαι όμως να βάλω 2-3 συνέχειες και να μην είναι μόνο 1. Ελπίζω να μην πειράζει! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 643807 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 280307
Όχι καθόλου! Το πολύ-πολύ να το διαβάσω αύριο.... Rolling Eyes
Μάλλον δεν θα τα βάλω όλα τα μέρη αύριο, επειδή δεν είναι ακόμα έτοιμα. Θα βάλω το πρώτο σε λιγάκι και θα συνεχίζω κάθε μέρα μέχρι να ολοκληρωθεί η ιστοριούλα! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 99923
ΟΚ...ΤΕΛΕΙΑ!!!
Ωραία τότε! Μόλις το τελείωσα, οπότε σε 5' θα ποστάρω! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 159648
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 08, 2011 11:39 pm

Να ενημερώσω πως είναι αφιερωμένο στη Μαρία, η οποία περίμενε πολύ!

Σενάριο για ΛουκαΝορική μουμπού Νο 5



Αρχικά, να σας ενημερώσω πως χρονικά βρισκόμαστε στο καλοκαίρι που μας έρχεται, με κάποιες διαφορές στην πλοκή.
Η Νόρα και ο Λουκάς έχουν αποκτήσει πλέον τη γλυκύτατη κόρη τους, που είναι πανέμορφη και μοιάζει εκπληκτικά στη μαμά της. Τώρα είναι δύο μηνών. Οι γονείς της Νόρας έχουν επιστρέψει πλέον στη Μονεμβασιά. Ο Μάνος γύρισε από την Αμερική και τώρα ζει με την Εύα και μεγαλώνουν μαζί τον μικρό Άγγελο. Η Δάφνη και ο Νικόλας κλασσικά μαζί και αγαπημένοι.

Ας ξεκινήσουμε όμως!

Λοιπόν! Βρισκόμαστε στο σπίτι της Νόρας και του Λουκά ένα πρωινό Σαββάτου. Είναι νωρίς και το ζευγάρι κοιμάται, όταν την πρωινή ησυχία διαταράσσει το κλάμμας την μικρής μπέμπας. Ο Λουκάς ξυπνάει και πηγαίνει γρήγορα στο δωμάτιό της μικρής, για να μην ξυπνήσει τη Νόρα, που ακόμη κοιμάται.

Στο παιδικό δωμάτιο...

δωμάτιο: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Storyt10 (φανταστείτε το κρεβατάκι με κάγκελα όμως)

Λ:Ξύπνησε το κοριτσάκι μου το όμορφο? Η πριγκίπησσά μου η μικρή? (την παίρνει αγκαλιά) Έλα κοράκλα μου να πάμε στη μαμά!

Ο Λουκάς, έχοντας στην αγκαλιά του τη μπέμπα, πηγαίνει και πάλι στην κρεβατοκάμαρα. Κάθεται στο κρεβάτι, δίπλα από τη Νόρα, και τη φιλάει απαλά στα χείλη. Τότε η μικρή βγάζει μια μικρή και χαριτωμένη φωνούλα και η Νόρα δείχνει να ξυπνάει. Ανοίγει τα μάτια της και βλέπει τις δύο μεγάλες της αγάπες μαζί.

Λ:Καλημέρα μαμά!
Ν:Καλημέρα! (φιλάει το Λουκά τρυφερά κι έπειτα τα γλυκά μαγουλάκια της μικρής) Πότε ξύπνησε το μωρό?
Λ:Τώρα, πριν λίγο!
Ν:Φέρ'τη μου λίγο!
Λ:Πάρ'την αγάπη μου! (αφήνει τη μπέμπα στην αγκαλιά της Νόρας) Εγώ όμως πρέπει να σας αφήσω!
Ν:Πού πας?
Λ:Να φτιάξω το γάλα της μικρής, μιας και πεινάει και πρωινό για μας!
Ν:Καλά, αν είναι έτσι πήγαινε! Μην αργήσεις όμως!
Λ:Θα προσπαθήσω!

Ο Λουκάς φιλάει τη Νόρα και φεύγει για την κουζίνα. Λίγο πιο μετά, επιστρέφει μ'ένα δισκό όπου βρίσκεται το πρωινό και το μπουκάλι με το γάλα της μικρής.

Ν:Ωραία! Φέρε μου όμως γρήγορα το γάλα, επειδή η μικρή μας έχει αρχίσει να διαμαρτύρεται!
Λ:Αμέσως! Ορίστε!

Ο Λουκάς δίνει το μπιμπερό στη Νόρα κι εκείνη ταΐζει την κόρη τους, ενώ ο ΛΟυκάς ταΐζει τη Νόρα. Γενικά, καταλαβαίνετε για τι καταστάσεις μιλάμε!

Λίγο αργότερα, η μπέμπα είναι στο κρεβατάκι της και παίζει με τα παιχνίδια της, ενώ η Νόρα την προσέχει. Τότε ο Λουκάς μπαίνει στο δωμάτιο και αγκαλιάζει τη γυναίκα του από πίσω. Εκείνη γυρίζει και φιλιούνται τρυφερά.

Λ:Μωράκι μου, Σάββατο είναι. Δεν πάμε καμιά βολτίτσα?
Ν:Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ! Έχει πολύ ωραία μέρα έξω!
Λ:Πού λες να πάμε?
Ν:Ξέρεις τι έχω καιρό να κάνω?
Λ:Τι?
Ν:Ένα μπάνιο στη θάλασσα μαζί με όλη την παρέα!
Λ:Μπα, δεν χόρτασες ακόμη τη θάλασσα? Σχεδόν ένα μήνα είμασταν σε διακοπές φέτος!
Ν:Το ξέρω, αλλά δεν είναι το ίδιο!
Λ:Καλά, αφού το θέλεις τόσο, δεν μπορώ να σου αρνηθώ! Έτσι κι αλλιώς, κι εμένα μου έχει λείψει όλο αυτό!
Ν:Το μωρό όμως τι θα το κάνουμε? Φοβάμαι να την πάρουμε μαζί μας!
Λ:Θα την αφήσουμε στον Ηλία, μην ανησυχείς!
Ν:Θα τον κουράσουμε όμως και θα του την φορτώσουμε!
Λ:Άλλο που δεν θέλει! Αφού της έχει τρελή αδυναμία! Σαν να είναι δικό του εγγόνι!
Ν:Ναι, αλλά...
Λ:Δεν έχει αλλά! Ετοιμαστείτε!
Ν:Εσύ δεν θα ετοιμαστείς?
Λ:Εννοείται! Όμως πρέπει πρώτα να ενημερώσω τον ταρίφα και τον άσωτο υιό (βλ. Μάνο)!
Ν:Καλά! Έλα όμως μετά να προσέχεις τη μικρή για να ετοιμαστώ εγώ!
Λ:Καλά, πήγαινε εσύ μέσα κι εγώ θα τους ενημερώσω από εδώ!
Ν:Καλά! Πάω! (τον φιλάει πεταχτά και φεύγει)

Λίγο πιο μετά, η Νόρα εμφανίζεται με το μαγιό στο δωμάτι της μικρής, όπου είναι ο Λουκάς και η μπέμπα.

Νόρα:Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Kordonia082378037
Ν:Εγώ είμαι έτοιμη. Πήγαινε κι εσύ Λουκάκο μου να ετοιμαστείς κι εγώ θα ντύσω τη μικρή!
Λ:Πωπωπω τι γυναικάρα έχω! Σίγουρα να πάμε στην παραλία?
Ν:Τι σχέση έχει αυτό?
Λ:Τέτοια σωματάρα μωρό μου τη λιγουρεύονται όλοι! Ποιος ξέρει ποιος μπορεί να είναι εκεί!
Ν:Άσε τα σενάρια επιστημονικής φαντασίας Λουκά και πήγαινε να ετοιμαστείς!
Λ:Ό,τι πεις εσύ!

Ο Λουκάς τη φιλάει και φεύγει. Η Νόρα ντύνει τη μικρή. Λίγο πιο μετά είναι όλοι έτοιμοι.

Μπέμπα: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 ImagesCAIUZ8EU

Ν:Τα πήραμε όλα?
Λ:Φαντάζομαι πως ναι! Δεν νομίζω πως ξεχάσαμε κάτι.
Ν:Τέλεια! Πάμε τότε! Θα μας περιμένουν.
Λ:Πάμε.

Λίγη ώρα αργότερα, η οικογένεια Βενέτη καταφθάνει στην Εδέμ, όπου τους περιμένει όλη η παρέα για να ξεκινήσουν για την παραλία.

Ε:Επιτέλους ρε παιδιά! Μας έχει φάει η ζέστη!
Νικ: Ναι! Πρώτα μας ξεσηκώνει αυτός ο ηλίθιος και μετά αργείτε κι από πάνω!
Ν:Τι να κάνουμε παιδιά? Έχουμε και μία κόρη να ετοιμάσουμε! Θέλει χρόνο!
Δ:Τέλος πάντων! Πήγαινε τώρα Νοράκι ν'αφήσεις τη μικρή στον πατέρα μου για να ξεκινήσουμε κάποτε!
Ν:Σίγουρα? Δεν θέω να τον επιβαρύνω με τη μικρή!
Δ:Σιγά καλέ! Αφού τη λατρεύει!
Μ:Και είναι μέσα και η Αγγέλα, οπότε θα τα βγάλουν πέρα οι δυο τους!
Ν:Αν είναι έτσι..
Ε:Άντε, πήγαινε!

Η Νόρα αφήνει τη μικρή μέσα και μετά ξεκινούν όλοι μαζί για την παραλία.

Όταν φτάνουν...

Λ:Τέλεια φαίνεται πάντως!
Ν:Όντως, είναι υπέροχη! (η Νόρα βγάζει το παρεό που φορούσε)
Μ:Ώπα Νοράκι, δεν μας τα'χες πει αυτά!
Νικ:Στις ομορφιές σου είσαι σήμερα!
Λ:Έλα, μαζευτείτε λιγούρια! Μακριά από τη γυναίκα μου!
Μ:Δεν κάναμε τίποτα ρε! Ένα κοπλιμέντο μόνο!
Ν:Άσ'τους αγάπη μου τώρα κι έλα να μου βάλεις λίγο αντιηλιακό!
Λ:Πωπω ρε Νόρα! Γιατί δεν τα λες πιο πριν αυτά? Θέλω να βουτήξω!
Ν:Καλά, ασ'το! Θα μου βάλει ο Μάνος. Ε Μάνο?
Μ:Εννοείται! Όλα για το Νοράκι!
Λ:Μακριά από τη γυναικα μου ρε! Έλα αγαπούλα μου να σου βάλω εγώ!
Ν:Τελείωνε όμως! Ο ήλιος καίει!
Νικ:Μέχρι να σου βάλει ο άχρηστος αντιηλιακό, εγώ θα βουτήξω!
Μ:Κι εγώ!
Δ:Περιμένετε κι εμένα ρε!

Όλοι μπαίνουν στη θάλασσα, εκτός της Εύας, του Λουκά και της Νόρας.

Βλέπουμε το Λουκά να βάζει την κρέμα στην πλάτη της Νόρας, ενώ ταυτόχρονα τη φιλάει απαλά στο λαιμό.

Ν:Ρε Λουκά, σταμάτα!
Ε:Καλά σου λέει ρε! Αηδία έχετε καταντήσει!
Λ:Μην μου την πέφτεται τώρα και οι δυο μαζί! Ξέρετε πως δεν αντέχω μακριά από την αγάπη μου για πολύ!
Ε:Δεν σ'έχουμε σε τιμωρία! Μαζί είστε!
Λ:Ναι, αλλά θέλω να τη φιλάω! Να της δείχνω την αγάπη μου και να νιώθω τη δική της!
Ν:Αγάπη μου! (φιλιούνται)
Ε:Κατάλαβα! Ό,τι και να σας πούμε εμείς, εσείς κάνετε σαν να μην ακούτε!
Ν:Είναι κακό που είμαστε αγαπημένοι? Θα ήταν καλύτερο να μαλώνουμε συνεχώς?
Ε:Εδώ που τα λέμε, δεν μου έχει λείψει καθόλου το να σας βλέπω και τους δύο στα πατώματα για τους εγωισμούς σας, οπότε συνεχίστε να φιλιέστε!
Λ:Ευχαριστούμε για την άδεια! (στρέφεται προς τη Νόρα και την ξαναφιλάει)
Ν:Πάμε όμως και στην θάλασσα! Και το βράδυ θα έχεις όσα φιλάκια θέλεις!
Λ:Όσα θέλω?
Ν:Όσα θέλεις!
Ε:Ώπα υποσχέσεις το Νοράκι!
Ν:Φιλάκια είπα Εύα μου!
Λ:Και όλα τα παρελκόμενα!
Ν:Αυτά μεταξύ μας! Πάμε όμως να κάνουμε καμιά βουτιά τώρα!
Λ:Βουτιά, ε? (με πονηρό ύφος)
Ν:Ναι, βουτιά! Προς τι αυτό το ύφος όμως?
Λ:Γι'αυτό!

Ο Λουκάς αρπάζει τη Νόρα και, παρά τις αντιστάσεις και τις φωνές της, την πετάει στη θάλασσα. Έπειτα μπαίνει και η Εύα και η ώρα περνάει ξέγνοιαστα κι ευχάριστα. Παίζουν, κολυμπάνε, κάνουν άτυπους αγώνες ταχύτητας και πράγματα που είχαν να κάνουν από τότε που ήταν στην κατασκήνωση ακόμη!

Στο ατελιέ της Δάφνης γυρίζουν αργά το απόγευμα, ξεθεωμένοι από την επίσκεψή τους στην παραλία και όσα συνεπάγονται αυτού!

Στο ατελιέ...

Δ:Μπαμπά, γυρίσαμε!
Ηλίας:Καλώς τους! Μην φωνάζετε όμως! Μόλις κοιμήθηκε η μπέμπα.
Ν:Κοιμήθηκε η μικρή?
Η:Ναι! Ήταν πολύ κουρασμένη!
Ν:Θα την ξυπνήσουμε την καημένη τώρα!
Δ:Έχω μια ιδέα! Γιατί δεν την αφήνετε εδώ το βράδυ?
Ν:Τι λες βρε Δάφνη που θα σου τη φορτώσουμε? Εκτός του ότι έχεις ήδη στο κεφάλι σου ένα παιδί, είναι και μικρή και θέλει πολλά! Να μην σε κουράζουμε!
Δ:Σιγά που μας κουράζετε! Αφού όλοι της έχουμε αδυναμία και το ξέρετε! Άσε που τώρα ο Μάριος μεγάλωσε και δεν χρειάζεται πολλή φροντίδα! Ελάτε, αφήστε την! Θα περάσουμε υπέροχα! Θα μείνετε κι εσείς λίγες ώρες μόνοι σας! Τόσο καιρό έχετε να το κάνετε αυτό!
Λ:Έχεις επιχειρήματα πάντως!
Ν:Ναι, αλλά και πάλι...
Δ:Δεν έχει αλλά! Τελείωσε! Ελάτε αύριο το πρωί να την πάρετε!
Ν:Ξέρεις τι τρώει και πότε?
Δ:Τρώει γάλα, όπως όλα τα μωρά στην ηλικία της, και τις ώρες τις ξέρω απ'έξω τόσες φορές που έχω παραστεί την ώρα που την τάιζες! Μείνει ήσυχη!
Ν:Εσύ Νικόλα, μήπως έχεις πρόβλημα?
Νικ:Εγώ? Κανένα απολύτως! Να προπονούμαστε κι εμείς σιγά-σιγά! Κάποια στιγμή πρέπει να κάνουμε μια κόρη!
Λ:Ορίστε δηλώσεις ο ταρίφας Δαφνούλα μου!
Δ:Δεν είναι κακή ιδέα! Τέλος πάντων! Πηγαίνετε τώρα εσείς! Τα λέμε το πρωί!
Ν:Καλά! Καληνύχτα!
Λ:Καληνύχτα παιδιά!

Η Νόρα και ο Λουκάς φεύγουν και γυρίζουν στο σπίτι τους.

Ν:Μήπως δεν έπρεπε ν'αφήσουμε το παιδί στης Δάφνης?
Λ:Σιγά βρε Νοράκι! Δεν έγινε και τίποτα για λίγες ώρες!
Ν:Ναι, αλλά μου λείπει το κοριτσάκι μας!
Λ:Κι εμένα, αλλά έτσι έχω την ευκαιρία ν'ασχοληθώ περισσότερο με το άλλο κοριτσάκι μου!
Ν:Μμμ, και ποιο είναι αυτό?
Λ:Είναι μια πανέμορφη κοκκινομάλλα που μου 'χει πάρει τα μυαλά εδώ και πάρα πολλά χρόνια!
Ν:Κάτι μου θυμίζει αυτή η περιγραφή!
Λ:Αν κοιτάξεις στον καθρέφτη θα καταλάβεις ποια εννοώ!
Ν: (χαμογελάει και τον φιλάει τρυφερά) Σ'αγαπάω!
Λ:Κι εγώ! Πάρα πολύ! Όμως μου έδωσες μια υπόσχεση στην παραλία κι ελπίζω να την κρατήσεις!
Ν:Μμμ, τι υπόσχεση? Δεν θυμάμαι!
Λ:Να σου θυμίσω εγώ τότε!

Ο Λουκάς τη φιλάει παθιασμένα, τη σηκώνει στην αγκαλιά του και την οδηγεί στην κρεβατοκάμαρα, όπου περνούν μια νύχτα πάθους, αλλά και αγάπης.

Αργότερα, αγκαλιασμένοι στο κρεβάτι...

Ν:Λουκά...
Λ:Τι είναι ψυχή μου?
Ν:Εδώ και μερικές μέρες σκέφτομαι κάτι και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σου. (σοβαρό ύφος)
Λ:Τι εννοείς? Είναι κάτι κακό?
Ν:Όχι μωρό μου, αντιθέτως! Απλώς είναι σοβαρό.
Λ:Τι εννοείς?
Ν:Να, σκεφτόμουν να.. κάνω τελικά της επέμβαση!


Μέχρι εδώ γι'απόψε! Η συνέχεια άυριο!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από maria16 Τρι Φεβ 08, 2011 11:52 pm

Υπέροχο!!!!!!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 381170 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Αλλά ποιά επέμβαση? Αφου έχει γεννήσει πια....Rolling Eyes
Ευχαριστώ για την αφιέρωση!! Περιμένω το επομενο!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 08, 2011 11:55 pm

maria15 έγραψε:Υπέροχο!!!!!!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 381170 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Αλλά ποιά επέμβαση? Αφου έχει γεννήσει πια....Rolling Eyes
Ευχαριστώ για την αφιέρωση!! Περιμένω το επομενο!!!

Χαίρομαι που σου άρεσε Μαράκι μου! Την γνωστή επέμβαση, καλά πήγε το μυαλό σου εκεί! Μπορεί να έχει γεννήσει, αλλά το πρόβλημα που είχε δεν εξαφανίστηκε! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 369549
Τίποτα! Το επόμενο θα το βάλω αύριο κι ελπίζω πιο νωρίς απ'ότι σήμερα! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από maria16 Τρι Φεβ 08, 2011 11:57 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Υπέροχο!!!!!!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 381170 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Αλλά ποιά επέμβαση? Αφου έχει γεννήσει πια....Rolling Eyes
Ευχαριστώ για την αφιέρωση!! Περιμένω το επομενο!!!

Χαίρομαι που σου άρεσε Μαράκι μου! Την γνωστή επέμβαση, καλά πήγε το μυαλό σου εκεί! Μπορεί να έχει γεννήσει, αλλά το πρόβλημα που είχε δεν εξαφανίστηκε! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 369549
Τίποτα! Το επόμενο θα το βάλω αύριο κι ελπίζω πιο νωρίς απ'ότι σήμερα! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576
Πφφφ....αλλά καλύτερα που θα την κανει για να δούμε μια τρυφερή σκηνή!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576
Οκ θα περιμένω με ανυπομονησία!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 09, 2011 12:00 am

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Υπέροχο!!!!!!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 381170 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Αλλά ποιά επέμβαση? Αφου έχει γεννήσει πια....Rolling Eyes
Ευχαριστώ για την αφιέρωση!! Περιμένω το επομενο!!!

Χαίρομαι που σου άρεσε Μαράκι μου! Την γνωστή επέμβαση, καλά πήγε το μυαλό σου εκεί! Μπορεί να έχει γεννήσει, αλλά το πρόβλημα που είχε δεν εξαφανίστηκε! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 369549
Τίποτα! Το επόμενο θα το βάλω αύριο κι ελπίζω πιο νωρίς απ'ότι σήμερα! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576
Πφφφ....αλλά καλύτερα που θα την κανει για να δούμε μια τρυφερή σκηνή!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576
Οκ θα περιμένω με ανυπομονησία!!!
Πολλές τρυφερές σκηνές θα δούμε και στο μέλλον θα κάνουν πολλά παιδάκια χωρίς δυσκολίες! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 846764 Ελπίζω να μην σε κάνω να περιμένεις πολύ! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 297830
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από viki foka-veneti Τετ Φεβ 09, 2011 12:29 am

Πραγματικα υπεροχο και συγνωμη που δεν σχολειασα νωριτερα.... Οπα τι χανω... θελω συνεχεια ....
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 09, 2011 4:08 pm

viki foka-veneti έγραψε:Πραγματικα υπεροχο και συγνωμη που δεν σχολειασα νωριτερα.... Οπα τι χανω... θελω συνεχεια ....
Σ'ερυχαριστώ πάρα πολύ Βίκυ μου! Τι λες καλέ που δεν σχολίασες νωρίτερα? Χθες το βράδυ το έβαλα! Σιγά την καθυστέρηση! Υποχρεωμένη είσαι?... Η συνέχεια σήμερα το απογευματάκι! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 364440
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 09, 2011 7:31 pm

Κορίτσια, όποια θεέλι ας μου πει να ποστάρω συνέχεια! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 159648 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 364440 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 297830 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 450842
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από maria16 Τετ Φεβ 09, 2011 7:48 pm

nora1 έγραψε:Κορίτσια, όποια θεέλι ας μου πει να ποστάρω συνέχεια! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 159648 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 364440 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 297830 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 450842
Eγώ! Πόσταρε!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 09, 2011 7:50 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:Κορίτσια, όποια θέλει ας μου πει να ποστάρω συνέχεια! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 159648 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 364440 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 297830 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 450842
Eγώ! Πόσταρε!!!
ΟΚ Μαράκι μου! Το βάζω τώρα αμέσως!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 09, 2011 7:52 pm

ΣΕΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ Νο 5


Η συνέχεια!



Βρισκόμαστε και πάλι στην κρεβατοκάμαρα του Λουκά και της Νόρας...

Λ:Την επέμβαση? Ποια επέμβαση? Τι εννοείς?
Ν:Τη γνωστή επέμβαση Λουκά μου! Αυτή που παρά λίγο να έκανα πριν μάθω πως είμαι έγκυος!
Λ:Και γιατί θέλεις να την κάνεις?
Ν:Ξέρω πως σου ήρθε ξαφνικό, αλλά θέλω να με καταλάβεις!
Λ:Για να σε καταλάβω θα πρέπει να μου εξηγήσεις όμως!
Ν:Δίκιο έχεις! Άκου! Σε δυο μέρες έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο μου για το καθιερωμένο τεστ παπ. Όταν με πήρε τηλέφωνο για να το κανονίσουμε, επανήλθε στο μυαλό μου όλη αυτή η ιστορία με την επέμβαση. Θυμάσαι τι επιπτώσεις είχε σ'εμάς και θυμάμαι πολύ καλά το πόσο απαίσια ένιωσα όταν έμαθα κάτι τέτοιο. Δεν θέλω να νιώσω έτσι ποτέ ξανά όμως! Θέλω να είμαστε μαζί για πάντα και ν'αποκτήσουμε πολλά παιδάκια, αλλά χωρίς δυσκολίες! Να έρθουν όλα φυσιολογικά! Αν κάνω την επέμβαση, όλα αυτά θα συμβούν.
Λ:Ναι, το ξέρω! Είσαι σίγουρη όμως πως αυτό είναι που θέλεις να κάνεις? Αν σκέφτεσαι πως το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις έχει επιπτώσεις και σ'εμένα, να σου ξεκαθαρίσω πως δεν μ'ενδιαφέρει καθόλου! Το μόνο που θέλω είναι να είμαστε μαζί και μαζί με το παιδάκι μας! Τίποτα άλλο!
Ν:Το ξέρω αγάπη μου! Αλλά το θέλω πραγματικά! Κι εμένα μου φτάνετε εσύ και η κόρη μας, αλλά κάποια στιγμή, όταν το αποφασίσει και ο Θεός, θέλω να κάνουμε ένα ακόμα παιδί. Και αν κάποια στιγμή έχουμε την επιθυμία ν'αποκτήσουμε άλλο ένα μωράκι, θέλω να έχουμε πιθανότητες! Έτσι θα νιώθω κι εγώ καλύτερα μέσα μου και θα μου φύγει ένα μεγάλο βάρος!
Λ:Αν είναι έτσι, τότε εγώ δεν μπορώ να σε αποτρέψω!
Ν:Λουκά, αν έχεις κάποια αντίρρηση θα τη σεβαστώ!
Λ:Τι αντίρρηση να έχω ματάκια μου? Δικό σου είναι το σώμα και το κάνεις ό,τι θέλεις! Εγώ σαν άντρας σου θα σε υποστηρίξω όποια απόφαση κι αν πάρεις. Μόνο ένα πράγμα σου ζητάω!
Ν:Τι?
Λ:Θέλω να είμαι δίπλα σου. Ό,τι κι αν αποφασίσεις, όποτε και σε οποιοδήποτε θέμα -όχι μόνο στο συγκεκριμένο- θέλω να είμαι μαζί σου!
Ν:Εννοείται αυτό αγάπη μου! Χωρίς εσένα δεν έχει τίποτα αξία! Μόνο μαζί σου η ζωή μου έχει νόημα!
Λ:Χαίρομαι που το ακούω, μιας και τα λόγια σου ταυτίζονται απόλυτα και με τις δικές μου απόψεις!
Ν:Λουκά, σ'ευχαριστώ πάρα πολύ που με στηρίζεις!
Λ:Μην το ξανακούσω αυτό! Είσαι η γυναίκα μου, ο έρωτας της ζωής μου! Το μόνο που θέλω είναι να είσαι χαρούμενη κι ευτυχισμένη! Έτσι είμαι κι εγώ καλά! Θα έκανα τα πάντα αρκεί να βλέπω το προσωπάκι σου χαμογελαστό!
Ν:Είσαι πάρα πολύ γλυκός, το ξέρεις?
Λ:Δεν είμαι, εσύ μου το βγάζεις!
Ν:Πάρε με αγκαλιά Λουκά!
Λ:Όσες θέλεις αγάπη μου!

Ο Λουκάς την αγκαλιάζει τρηφερά και φιλάει τα μαλλιά της. Αποκοιμιούνται έτσι, ήρεμοι κι ευτυχισμένοι...!

Και η επόμενη μέρα φτάνει!

Ο Λουκάς έχει ξυπνήσει και χαζεύει τη Νόρα, που ακόμη κοιμάται. Κάποια στιγμή όμως κι εκείνη ανοίγει τα μάτια της.

Λ:Καλημέρα αγάπη μου! (τη φιλάει στα χείλη)
Ν:Καλημέρα καρδούλα μου! Πώς κοιμήθηκες?
Λ:Με μια θεά στην αγκαλιά μου? Υπέροχα!
Ν:Πρέπει να πάμε να πάρουμε και τη μικρή!
Λ:Ε, σε λίγο! Όχι από τώρα! Αφού την ανέλαβαν ο Νικόλας και η Δάφνη, ας την κρατήσουν κια λίγες ώρες παραπάνω!
Ν:Και τι θα κάνουμε εμείς μόνοι μας στο σπίτι?
Λ:Πρώτον, μόνοι μας μπορούμε να κάνουμε πολλά και να περάσουμε υπέροχα και, δεύτερον, ποιος σου είπε ότι θα μείνουμε στο σπίτι?
Ν:Γιατί, πού θα πάμε?
Λ:Έλεγα να πηγαίναμε για φαγητό σ'εκείνο το ωραίο ταβερνάκι δίπλα στη θάλασσα. Το θυμάσαι?
Ν:Εννοείται! Τόσα και τόσα έχω περάσει εκεί μέσα!
Λ:Τι λες τότε?
Ν:Καλή η ιδέα σου!
Λ:Χαίρομαι που σου αρέσει! Ετοιμάσου λοιπόν για πρωινό και μετά φεύγουμε!
Ν:Από τόσο νωρίς?
Λ:Ε, το πολύ πολύ να κάνουμε και καμιά βόλτα την παραλία!
Ν:Έτσι ακούγεται πιο ενδιαφέρον!
Λ:Ωραία! Πάμε στην κουζίνα τότε για πρωινό!
Ν:Πήγαινε κι έρχομαι!
Λ:Καλά! (την φιλάει και φεύγει)

Η Νόρα, αφού ετοιμάζεται, πηγαίνει στην κουζίνα όπου παίρνει πρωινό αγκαλιά με το Λουκά, ανάμεσα σε αμέτρητα φιλιά. Αργότερα, ετοιμάζονται για να πάνε τη βόλτα που αποφάσισαν το πρωί.

Νόρα:Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 ImagesCACWX366
Ν:Έτοιμη!
Λ:Επιτέλους! Πάμε!
Ν:Πάμε!

Λίγη ώρα αργότερα, βρίσκονται σε μια πανέμορφη παραλία, όπου κάνουν βόλτα πιασμένοι χέρι-χέρι!

Λ:Και πότε είπες ότι έχεις κλείσει ραντεβού με τη γυναικολόγο σου?
Ν:Αύριο.
Λ:Εννοώ τι ώρα!
Ν:Α, στις 10 το πρωί.
Λ:Ωραία! Θα πάμε μαζί. Πρέπει όμως να ενημερώσουμε και τη Δάφνη για να κρατήσει το παιδί.
Ν:Πάλι στη Δάφνη θα φορτώσουμε τη μικρή?
Λ:Ε, τι να κάνουμε? Αυτή είναι η μοναδική που μπορεί!
Ν:Καλά!
Λ:Θα το πούμε στα παιδιά?
Ν:Ναι, γιατί να μην το πούμε?
Λ:Δεν υπάρχει λόγος να τους το κρατάμε κρυφό, αλλά αν εσύ δεν θέλεις για κάποιο λόγο...
Ν:Όχι, δεν έχω κανένα πρόβλημα! Όμως πρέπει να το κάνουμε έγκαιρα για να το ξέρουν.
Λ:Ναι, δίκιο έχεις. Σήμερα που θα πάμε να πάρουμε τη μικρή θα τους το ανακοινώσουμε!
Ν:Ωραία! Μπορούμε όμως ν'αλλάξουμε θέμα συζήτησης τώρα? Βαρέθηκα ν'ασχολούμαστε συνεχώς μ'αυτό!
Λ:Ωραία! Ν'αλλάξουμε θέμα λοιπόν! Το ξέρεις ότι είσαι πανέμορφη σήμερα?
Ν:Δηλαδή τις άλλες μέρες είμαι απαίσια?
Λ:Όχι μωρό μου! Εσύ κάθε μέρα θεά είσαι! Μια κούκλα! Και είμαι πάρα πάρα πολύ τυχερός που σ'έχω δίπλα μου και δεν θα σ'αφήσω να φύγεις ποτέ!
Ν:Το καλό που σου θέλω Βενέτη!
Λ:Να είσαι σίγουρη! (την φιλάει τρυφερά)

...Και συνεχίζουν τη βόλτα τους! Αργότερα πηγαίνουν για φαγητό κι έπειτα στης Δάφνης για να πάρουν την κόρη τους και να τους ενημερώσουν για την απόφασή τους.

Στης Δάφνης...

Λ:Γεια σας!
Νικ:Μπα, μπα, μπα! Μας κάνατε την τιμή να έρθετε επιτέλους?
Δ:Είναι που διστάζατε να αποχωριστείτε την κόρη σας!
Λ:Εσείς δεχτήκατε να την προσέχετε για να μείνουμε λίγο μόνοι μας κι εμείς είπαμε να εκμεταλλευτούμε την ευκαιρία!
Νικ:Και μάλλον την εκμεταλλευτήκατε, αν κρίνω από τα βλέμματά σας!
Ν:Τέλος πάντων! Το μωράκι μας πού είναι? Μου έλειψε!
Δ:Τώρα, πάω να τη φέρω! Είναι μέσα και παίζει με τον πατέρα μου!

Λίγα λεπτάκια πιο μετά...

Η Νόρα και ο Λουκάς είναι καθισμένοι στον καναπέ αγκαλιά με την κόρη τους, ενώ ο Νικόλας με τη Δάφνη τους κοιτάνε!

Νικ:Να σας πω, εδώ θα μας κατσικωθείτε τώρα?
Λ:Βιάζεσαι να μας διώξεις ταρίφα?
Νικ:Εγώ? Απλώς πρέπει να σας δει και το σπίτι σας κάποια στιγμή!
Λ:Σ'έπιασε ο πόνος ξαφνικά!
Δ:Άσ'τους λίγο ακόμα ρε ΝΙκόλα!
Ν:Δαφνούλα μου, πρέπει να φύγουεμ έτσι κι αλλιώς για να φάει σε λίγο και η μικρή!
Λ:Πρώτα όμως πρέπει να σας ανακοινώσουμε κάτι!
Νικ:Τι έγινε πάλι?
Ν:Πήραμε μια απόφαση!
Δ:Για πείτε!
Λ:Η Νόρα αποφάσισε να κάνει την επέμβαση!

Η Δάφνη και ο Νικόλας έχουν μείνει με το στόμα ανοιχτό!

Ν:Κλείστε τα στόματά σας, δεν κάνει πλάκα! Για την γνωστή επέμβαση μιλάει!
Δ:Πώς το αποφασίσατε έτσι ξαφνικά?
Λ:Το θέμα είναι πως το αποφασίσαμε!
Ν:Αύριο θα πάμε στη γυναικολόγο για τα την ενημερώσουμε.
Λ:Τι έχετε να πείτε?
Νικ:Έχω μείνει άναυδος!
Ν:Κάτι άλλο?
Δ:Μας ήρθε λίγο ξαφνικό η αλήθεια είναι, αλλά συμφωνώ μαζί σας! Κάποια στιγμή έπρεπε να το κάνεις Νόρα μου!
Ν:Ναι, το ξέρω! Και τώρα είναι η κατάλληλη στιγμή. Πριν νιώσουμε την επιθυμία για δεύτερο παιδί!
Νικ:Ναι, δίκιο έχετε!
Λ:Κάποιος όμως πρέπει να κρατήσει τη μικρή!
Ν:Δαφνούλα μπορείς?
Δ:Εννοείται! Και το ρωτάς!
Ν:Τέλεια Δάφνη μου!
Λ:Να φεύγουμε τώρα! Έχουμε κι ένα σπίτι! Ελάτε γυναικάρες μου!
Ν:Λουκάκο μου, πάρε τα πράγματα της μικρής.
Λ:Ναι μωρό μου!

Λίγες ώρες πιο μετά, η Νόρα και ο Λουκάς κάθονται στο κρεβάτι μαζί με την κόρη τους και παίζουν.

Λ:Μήπως νύσταξε αγάπη μου?
Ν:Μάλλον!
Λ:Πάω να φτιάξω το γάλα της και μετά να τη βάλουμε για ύπνο.
Ν:Ναι. Πήγαινε ψυχή μου!

Πιο μετά, βλέπουμε τη Νόρα να κοιμίζει τη μικρή, όταν ο Λουκάς την πλησιάζει.

Λ: (ψιθυριστά) Κοιμήθηκε?
Ν:Ναι! Κοίτα την τι γλυκιά που είναι!
Λ:Έμοισε στη μητέρα της! Και οι δύο κοιμάστε σαν άγγελοι!
Ν:Είσαι πολύ γλυκός, το ξέρεις?
Λ:Σου αξίζει ματάκια μου!

Ο Λουκάς την φιλάει τρυφερά και την πηγαίνει ως την κρεβατοκάμαρα, έχοντάς την αγκαλιά! Κι εκεί συνεχίζουν τη βραδιά τους!

Το επόμενο πρωί, αφού πήγαν τη μικρή στη Δάφνη, η Νόρα και ο Λουκάς ξεκίνησαν για τη γυναικολόγο.

Στο ιατρείο...

Γραμματέας:Η κυρία Βενέτη-Φωκά?
Ν:Παρακαλώ!
Γραμματέας:Περάστε. Η γιατρός σας περιμένει!

Όταν μπαίνουν...

Γιατρός:Καλημέρα Νόρα μου! Καλημέρα Λουκά! Γιατί ήρθες κι εσύ? Δεν ήταν ανάγκη! Για ένα απλό τεστ παπ ήρθε η Νόρα!
Λ:Και όχι μόνο!
Γιατρός:Τι εννοείς?
Ν:Να, ήθελα να σου πω και κάτι άλλο!
Γιατρός:Έγινε κάτι?
Ν:Όχι, απλώς πήρα μια απόφαση!
Γιατρός:Να την ακούσω αν με αφορά!
Ν:Θα κάνω την επέμβαση που ακυρώθηκε πριν κάποιους μήνες!
Γιατρός:Αυτή είναι πολύ ξαφνική απόφαση! Πώς έγινε κάτι τέτοιο?
Ν:Θα σας εξηγήσω! (η Νόρα μιλάει στη γυναικολόγο για την απόφασή της)

Γιατρός:Εσύ Λουκά τι έχεις να πεις?
Λ:Στηρίζω τη Νόρα, όποια κι αν είναι η απόφασή της!
Γιατρός:Αυτό είναι καλό! Αν κατάλαβα καλά, όσο πιο γρήγορα γίνει, τόσο το καλύτερο για εσάς, σωστά?
Ν:Ναι! Να τελειώνουμε επιτέλους μ'αυτό το θέμα!
Γιατρός:Ωραία! Σήμερα ξεκινάμε τις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν πριν την επέμβαση και θα ξαναέρθεις τη Τετάρτη. Σε μια βδομάδα από τώρα θα γίνει και η επέμβαση, αν συμφωνείς!
Ν:Μια χαρά μου ακούγεται! Ε, Λουκά?
Λ:Ναι, υπέροχα είναι!
Γιατρός:Όμως να σας ενημερώσω και για την περίπτωση που δεν πετύχει! Υπάρχουν πάρα πολλές πιθανότητες να πετύχει εννοείται, αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Ως γιατρός, οφείλω να σας προετοιμάσω και για τις δύο περιπτώσεις!
Ν:Το γνωρίζουμε πολύ καλά αυτό και το έχουμε συζητήσει! Αν δεν πετύχει, δεν θα επιδιώξουμε κάτι παραπάνω. Προς το παρόν τουλάχιστον!
Γιατρός:Ωραία! Νόρα μου, εμείς θα εράσουμε στο εξεταστήριο! Λουκά, δε σε πειράζει να περιμένεις, έτσι?
Λ:Εννοείται πως όχι!


Και οι μέρες πέρασαν!

Σύντομα έφτασε η επόμενη Δευτέρα. Η μέρα της επέμβασης!

Ο Λουκάς είχε ξυπνήσει πολύ πρωί. Από το προηγούμενο βράδυ είχε αφήσει τη μικρή στην Αγγέλα. Την κρίσιμη μέρα λοιπόν ετοίμασε τα πράγματα που έπρεπε να πάρει η Νόρα μαζί της και ξύπνησε τη Νόρα όσο πιο γλυκά μπορούσε.

Λ: (φιλάει τη Νόρα απαλά, κατά μήκος του λαιμού της) Μωρό μου! Ψυχή μου! Είναι ώρα να σηκωθείς πριγκίπισσά μου!
Ν:Ήρθε η ώρα?
Λ:Ναι αγάπη μου! Σήκω σιγά-σιγά, κάνε ένα μπανάκι για να χαλαρώσεις και μετά να φεύγουμε!
Ν:Λουκά...
Λ:Τι είναι μάτια μου?
Ν:Αν δεν πετύχει?
Λ:Δεν θέλω να σκέφτεσαι έτσι! Όμως και να μην πετύχει, που δεν νομίζω, δεν έγινε και τίποτα! Τι είχαμε, τι χάσαμε! Έτσι κι αλλιως, έχουμε παιδάκι και όταν θελήσουμε , θα προσπαθήσουμε λίγο και θα κάνουμε κι άλλο!
Ν:Ναι, αλλά...
Λ:Δεν έχει αλλά! Όμως δεν θέλω να σκέφτεσαι τέτοια τώρα! Η ψυχολογία του ασθενή είναι ο σημαντικότερος παράγοντας! Πήγαινε λοιπόν να κάνεις ένα μπανάκι και φύγαμε!
Ν:Θα μου κάνεις παρέα στο μπάνιο?
Λ:Τι έγινε Νοράκι? Ορέξεις πρωί-πρωί?
Ν:Το έχω ανάγκη! Για να πάρω δύναμη και να πάει καλά η μέρα!
Λ:Αν είναι έτσι, να δεχτώ την πρότασή σου!

Ο Λουκάς τη φιλάει τρυφερά κι έπειτα κάνουν... μπάνιο παρέα!

Κάποιες ώρες πιο μετά, βρίσκονται στο μαιευτήριο, όπου έχουν πάει για την επέμβαση. Τόσο η Νόρα, όσο και ο Λουκάς, έχουν πάρα πολύ άγχος. Ο λόγος όμως για τον οποίο ο Λουκάς αισθάνεται έτσι είναι περισσότερο το γεγονός πως αν τ'αποτελέσματα δεν είναι όπως τα περιμένουν, η Νόρα θα δυσαρεστηθεί και θ'απογοητευτεί πολύ!

Και η ώρα έφτασε!

Γιατρός:Νόρα μου, ήρθε η ώρα να πάμε μέσα!
Ν:Ωραία!
Λ:Ε, πόση ώρα περίπου διαρκεί?
Γιατρός:Μισή ώρα, το πολύ 45'!
Λ:Ωραία! Αγάπη μου, καλή επιτυχία! (φιλάει τρυφερά τη Νόρα)
Ε-Δ:Καλή επιτυχία!
Μ-Νικ:Καλή επιτυχία Νοράκι!
Ν:Μακάρι!

Η Νόρα φεύγει και ο Λουκάς μένει στην αίθουσα αναμονής. Οι ώρα γι'αυτόν περνάει πολύ δύσκολα! Η Δάφνη, ο Νικόλας, η Εύα και ο Μάνος είναι δίπλα του και τον στηρίζουν, αλλά όσο τα λεπτά περνάνε, αυτός γίνεται όλο και πιο ανυπόμονος και νευρικός!

Και κάποια στιγμή η γιατρός εμφανίζεται!

Λ:Γιατρέ, τι έγινε? Πώς πήγε?

Πώς να πήγε άραγε η επέμβαση? Πέτυχε ή όχι?
Θα πρέπει να περιμένετε λίγο μέχρι να το μάθετε!

Υ.γ.Σόρρι αν έχει βγει πολύ μεγάλο και σας κούρασα! Ελπίζω τουλάχιστον να είναι καλό!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από maria16 Τετ Φεβ 09, 2011 8:04 pm

Ε τώρα γιατί μου το κάνεις αυτό?? Ε καλύτερα να μην ποσταρες αν είναι να κάθομαι σ' αναμμένα κάρβουνα!!!!!!!!!!!! Razz Razz Razz
Ο Νικόλας:"ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΑΥΔΟΣ" Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619
Γρήγορα συνέχεια!!!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 679557
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 09, 2011 8:07 pm

maria15 έγραψε:Ε τώρα γιατί μου το κάνεις αυτό?? Ε καλύτερα να μην ποσταρες αν είναι να κάθομαι σ' αναμμένα κάρβουνα!!!!!!!!!!!!
Ο Νικόλας:"ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΑΥΔΟΣ" Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619
Γρήγορα συνέχεια!!!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 679557
Ε, αν δεν θέλεις, δεν ξαναποστάρω! Να μην σε ταράζω κι εσένα!
Πάντως, αν έχεις όρεξη, θα προσπαθήσω να συνεχίσω το βράδυ και θα πάω ν'αρχίσω να γράφω τώρα!
Να σου πω, θέλεις μία ή δύο συνέχειες ακόμα? Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 283646
Όσο για το "Έχω μείνει άναυδος", αυτή είναι ατάκα που θα μείνει στην ιστορία! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 636602
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από maria16 Τετ Φεβ 09, 2011 8:10 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Ε τώρα γιατί μου το κάνεις αυτό?? Ε καλύτερα να μην ποσταρες αν είναι να κάθομαι σ' αναμμένα κάρβουνα!!!!!!!!!!!!
Ο Νικόλας:"ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΑΥΔΟΣ" Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619
Γρήγορα συνέχεια!!!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 679557
Ε, αν δεν θέλεις, δεν ξαναποστάρω! Να μην σε ταράζω κι εσένα!
Πάντως, αν έχεις όρεξη, θα προσπαθήσω να συνεχίσω το βράδυ και θα πάω ν'αρχίσω να γράφω τώρα!
Να σου πω, θέλεις μία ή δύο συνέχειες ακόμα? Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 283646
Όσο για το "Έχω μείνει άναυδος", αυτή είναι ατάκα που θα μείνει στην ιστορία! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 636602
ΔΕΝ ΘΕΛΩ....ΑΠΑΙΤΩ να βάλεις συνέχεια!!! Αν είναι και ΔΥΟ??? Τι κάθεσαι???????? ΓΡΑΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 381170
Ε ναι αυτή η ατάκα ήταν all the money!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 09, 2011 8:15 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Ε τώρα γιατί μου το κάνεις αυτό?? Ε καλύτερα να μην ποσταρες αν είναι να κάθομαι σ' αναμμένα κάρβουνα!!!!!!!!!!!!
Ο Νικόλας:"ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΑΥΔΟΣ" Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 542619
Γρήγορα συνέχεια!!!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 679557
Ε, αν δεν θέλεις, δεν ξαναποστάρω! Να μην σε ταράζω κι εσένα!
Πάντως, αν έχεις όρεξη, θα προσπαθήσω να συνεχίσω το βράδυ και θα πάω ν'αρχίσω να γράφω τώρα!
Να σου πω, θέλεις μία ή δύο συνέχειες ακόμα? Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 283646
Όσο για το "Έχω μείνει άναυδος", αυτή είναι ατάκα που θα μείνει στην ιστορία! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 636602
ΔΕΝ ΘΕΛΩ....ΑΠΑΙΤΩ να βάλεις συνέχεια!!! Αν είναι και ΔΥΟ??? Τι κάθεσαι???????? ΓΡΑΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 381170
Ε ναι αυτή η ατάκα ήταν all the money!!!
Πρώτα δεν θέλεις να ποστάρω και μετά το απαιτείς? Καλά! Θα υποκύψω προς το παρόν! Πάω να ετοιμάσω τη συνέχεια!
Ε, ναι! Η ατάκα αυτή θα μείνει στην ιστορία!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 09, 2011 10:50 pm

Πριν λίγο υποσχέθηκα στη Μαρία πως θα συνεχίσω σήμερα και είπα να την κρατήσω την υπόσχεσή μου! Συνεχίζουμε λοιπόν! Πού είχαμε μείνει? Α, ναι!

ΣΕΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ
ΜΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟ

Συνέχεια!


Και μεταφερόμαστε στο δωμάτιο της Νόρας λίγη ώρα μετά τη λήξη της επέμβασης. Ο Λουκάς της κρατάει το χέρι, ενώ εκείνη ακόμη κοιμάται.

Η Νόρα σιγά-σιγά ανοίγει τα μάτια της.

Ν:Λουκά? (αδύναμα)
Λ:Αγάπη μου, είσαι καλά?
Ν:Ναι, μια χαρά.
Λ:Πώς αισθάνεσαι?
Ν:Λίγο αδύναμη, αλλά καλά!
Λ:Χαίρομαι! Κλείσε όμως τα ματάκια σου για να κοιμηθείς ξανά! Πρέπει να ξεκουραστείς!
Ν:Λουκά...
Λ:Τι είναι μάτια μου?
Ν:Πώς πήγε η επέμβαση?
Λ:Καλά, καλά!
Ν:Τι εννοείς λέγοντας "καλά, καλά"? Πέτυχε ή δεν πέτυχε?
Λ:Κοίτα...
Ν:Λουκά... Μην μου πεις...!
Λ:Αγάπη μου, μάλλον σε λίγο καιρό θα περιμένουμε και πάλι μωράκι!
Ν:Εννοείς ότι...
Λ:Μια χαρά πήγε η επέμβαση ψυχή μου! Το αποτέλεσμα δεν είναι 100% σίγουρο ακόμα, αλλά η γιατρός είπε πως όλα πήγαν πάρα πολύ καλά!
Ν:Δεν φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι Λουκάκο μου!

Ο Λουκάς της χαμογελάει και τη φιλάει τρυφερά. Τότε στο δωμάτιο μπαίνει η γιατρός της Νόρας.

Γιατρός:Ωχ, συγγνώμη! Δεν ήξερα ότι διακόπτω...
Λ:Δεν διακόπτεις, τι λες τώρα!
Ν:Πέρασε!
Γιατρός:Όπως θα σ'ενημέρωσε και ο Λουκάς, η επέμβαση πήγε πάρα πολύ καλά! Τα αποτελέσματα ήταν υπέροχα και το πρόβλημα που είχες είναι παρελθόν πλέον!
Ν:Σαν ψέμματα μου φαίνεται! (η Νόρα είναι συγκινημένη)
Γιατρός:Δεν πειράζει! Έχεις χρόνο για να το συνηδειτοποιήσεις! Τώρα όμως πρέπει να φύγω! Εσύ ξεκουράσου και το απόγευμα θα πάρεις εξειτήριο!
Ν:Από τόσο νωρίς?
Γιατρός:Ναι, δεν χρειάζεται να μένεις εδώ! Το μόνο που θέλω όμως από σένα είναι να προσέχει τις πρώτες δυο μέρες, μιας και είσαι ευάλωτη ακόμα. Κάπου εδώ θα σε αφήσω για να πάω να υπογράψω και το εξειτήριό σου! Θα σ'ενημερώσουν όταν είναι να φύγεις. Μην ξεχάσεις όμως τις οδηγίες μου!
Ν:Όχι, μην ανησυχείς!
Γιατρός:Ωραία τότε! Σου εύχομαι σε λίγους μήνες να δεις πάλι την κοιλίτσα σου να φουσκώνει μιας και το θέλετε και οι δυο πάρα πολύ!
Ν:Σ'ευχαριστούμε για όλα!
Γιατρός:Τίποτα! Ξεκούραση τώρα! Αντίο!
Λ-Ν:Αντίο!

Η γιατρός φεύγει και η Νόρα μένει μόνη στο δωμάτιο με το Λουκά, ο οποίος ξαπλώνει δίπλα της και την αγκαλιάζει τρυφερά.

Λ:Όλα πέρασαν ματάκια μου! Από εδώ και πέρα δεν θα σε απασχολεί τίποτα κακό ή δυσάρεστο!
Ν:Μακάρι αγάπη μου!
Λ:Να είσαι σίγουρη! Κοιμήσου τώρα για να έχεις δυνάμεις το απόγευμα που θα γυρίσουμε σπίτι.
Ν:Δυνάμεις για τι?
Λ:Γενικά! Να μην είσαι χάλια και σε δει και η κόρη μας εξαντλημένη!
Ν:Καλά! Δίκιο έχεις! Όμως μην φύγεις! Μείνε μαζί μου εδώ!
Λ:Ε, αφού το θέλεις! Έτσι κι αλλιώς δεν έχω και τίποτα καλύτερο να κάνω!
Ν:Δηλαδή θα μείνεις για να περάσεις την ώρα σου?
Λ:Έτσι πιστεύεις?
Ν:Εσύ το είπες! Το παίρνεις πίσω?
Λ:Θα το σκεφτώ! Πολύ σοβαρά! (τη φιλάει τρυφερά) Μέχρι τότε όμως, προσπάθησε να κοιμηθείς αγάπη μου!
Ν:Ό,τι πεις!

Η Νόρα αποκοιμιέται στην αγκαλιά του Λουκά. Λίγο πιο μετά όμως ο Λουκάς φεύγει, αντίθετα με ό,τι είχε πει στη Νόρα. Όταν εκείνη ξυπνάει, δεν το βρίσκει δίπλα της και απορεί! Δεν του τηλεφωνεί όμως. Περιμένει μέρχι να επιστρέψει. Και κάποια στιγμή έρχεται!

Λ:Αγάπη μου, ξύπνησες?
Ν:Ναι, αλλά δεν ήσουν εδώ! Δεν πιστεύω να έκανες βόλτες με καμιά νοσοκόμα!
Λ:Όχι βέβαια! Στο σπίτι είχα πάει για να σου φέρω ρούχα! Πώς θα γυρίσεις πίσω? Με τη ρόμπα?
Ν:Όχι, καλά έκανες!
Λ:Είδες?
Ν:Τι μου έφερες?
Λ:Ένα υπέροχο φορεματάκι!
Ν:Για δείξ'το μου!
Λ:Ορίστε! Ωραίο δεν είναι?

Φόρεμα:Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 ImagesCA6E5PB2

Ν:Τι είναι αυτό ρε Λουκά?
Λ:Φόρεμα!
Ν:Ναι, αυτό το βλέπω, αλλά τι φόρεμα?
Λ:Τι φόρεμα?
Ν:Αυτό βρήκες να φέρεις?
Λ:Γιατί, τι έχει?
Ν:Άσ΄το! Εγώ φταίω που σ'αφήνω να μου φέρνεις ρούχα! Δυο φορές έχω πέσει στην ανάγκη σου, και τις δύο φορές ρεζίλι!
Λ:Τώρα γιατί το λες αυτό? Εγώ απλώς ήθελα να σου φέρω κάτι ωραίο για να φορέσεις και να σου φτιάξει τη διάθεση! Κι εσύ με αποπήρες αμέσως!
Ν:Συγγνώμη μωράκι μου, έχεις δίκιο κι εσύ, αλλά κάτι πιο casual δεν βρήκες να φέρεις? Τόσα ρούχα έχω!
Λ:Εγώ ήθελα να σε περιποιηθώ όμως!
Ν:Καλά! Έτσι κι αλλιώς, ό,τι και να σου πω, ό,τι έγινε έγινε τώρα!
Λ:Ωραία! Πήγαινε τώρα ν'αλλάξεις και σε περιμένω να φύγουμε!
Ν:Φιλάκι?
Λ:Όσα θέλεις! (την φιλάει γλυκά)
Ν:Να σου πω Λουκά, τα παιδιά πώς και δεν ήρθαν?
Λ:Ε, το πρωί περίμεναν, αλλά άργησες να ξυπνήσεις κι έπρεπε να φύγουν! Και τώρα όμως ήθελαν να έρθουν, αλλά δεν τους άφησα!
Ν:Γιατί?
Λ:Θα μας περιμένουν στο σπίτι. Η Δάφνη με το Νικόλα είναι ήδη εκεί, ενώ ο Μάνος και η Εύα πήγαν να φέρουν τη μικρή από την Αγγέλα.
Ν:Ωραία! Πάω ν'αλλάξω τότε!
Λ:Άντε, γρήγορα!

Η Νόρα αλλάζει και μετά φεύγουν για το σπίτι τους. Όταν μπαίνουν μέσα, όλη η παρέα βρίσκεται εκεί και το σπίτι είναι διακοσμημένο γιορτινά! Η μικρή τους κόρη είναι μια κούκλα και χαρούμενη περιμένει τη μαμά της!

Μπουμπού: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Untitled

Ε-Μ-Δ-Νικ:Καλωσήρθες Νοράκι!
Ν:Τι είναι όλα αυτά? Τι πήγατε και κάνατε πάλι ρε χαζά!
Δ:Εμείς σου κάνουμε έπκληξη κι εσύ μας βρίζεις?
Ν:Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Είναι όλα υπέροχα!
Ε:Μην ευχαριστείς εμάς! Άλλος τα κανόνισε!
Μ:Μπορεί να είναι χασοδίκης, αλλά μερικές φορές έχεις και καλές ιδέες!
Ν:Μωρό μου, εσύ τα κανόνισες όλα αυτά?
Λ:Είναι δυνατόν να σε άφηνα έτσι?!
Ν:Είσαι υπέροχος!
Λ:Εσύ είσαι υπέροχη ζωή μου!

Φιλιούνται τρυφερά και όλη η παρέα χειροκροτά!

Νικ:Φτάνει τώρα με τα γλυκανάλατα!
Ε:Ναι! Η κόρη σας σας περιμένει!
Ν:Πού είναι το κοριτσάκι μου το όμορφο? Εδώ είναι η κουκλίτσα μου? (παίρνει στην αγκαλιά της τη μικρή) Σε παραμέλησε λίγο η μαμά τώρα τελευταία, αλλά θα επανορθώσει! Ναι, γιατί σ'αγαπάει πάρα πάρα πολύ!
Λ:Μόνο τη μπέμπα αγαπάει η μαμά?
Ν:Την μπέμπα και όλους τους φίλους της! Πάρα πολύ!
Λ:Τον μπαμπά τον αγαπάει καθόλου?
Ν:Πάρα πολύ!
Ε:Δεν το ήξρες ας πούμε, ε Λουκά?
Μ:Ε, περίμενε την επιβεβαίωση!
Ν:Μπορώ να σου το επιβεβαιώνω αγάπη μου όσες φορές θέλεις!
Λ:Αργότερα αυτά, μεταξύ μας!
Νικ:Ώπα Λουκάκο! Τι δηλώσεις είναι αυτές?
Λ:Προσωπικές!
Δ:Ας συνεχίσουμε όμως, χωρίς να σταθούμε στις δηλώσεις του Λουκά!
Ε:Συμφωνώ!

Και η ώρα πέρασε πολύ ευχάριστα με γέλια, αστεία, πειράγματα και πολλή πολλή αγάπη απ'όλους και προς όλους!

Δ:Λοιπόν παιδάκια, ωραία περάσαμε και σήμερα, αλλά εμείς πρέπει να φύγουμε! Έχω κι ένα παιδί στο σπίτι!
Ε:Κι εγώ έχω ένα παιδί που με περιμένει κι ένα άλλο που πρέπει να μαζευτεί κάποια στιγμή, οπότε μάλλον κι εμείς θα την κάνουμε!
Μ:Πάντως περάσαμε πολύ ωραία!
Νικ:Ναι, οφείλω να τ'ομολογήσω!
Λ:Ε, αφού το λέει και ο ταρίφας, δίκιο θα'χει!
Δ:Λοιπόν, θα τα πούμε εννοείται!
Ν:Ναι! Στο καλό!
Δ:Και σιδερένια Νόρα μου!
Μ:Και μ'έναν ακόμη απόγονο σου εύχομαι!
Ν:Ευχαριστώ, αν και αργούμε λίγο! Είναι μικρή ακόμη η μπουμπού μας!
Νικ:Ε, σε λίγο θα μεγαλώσει!
Λ:Καλά, θα δούμε! Δεν είναι η ώρα!
Μ:Ναι, σωστά! Να φεύγουμε κι εμείς τώρα!
Ν:Γεια σας και καληνύχτα!
Δ:Καληνύχτα!
Ε:Καληνύχτα!

Τα παιδιά φεύγουν και ο Λουκάς αρχίζει να μαζεύει τα πιάτα και τα ποτήρια από το τραπέζι όσο το δυνατόν λιγότερο αθόρυβα, έτσι ώστε να μην ξυπνήσει το μωρό που κοιμάται μέσα!

Ν:Αγάπη μου, μην κουράζεσαι! Θα τα μαζέψουεμ αύριο!
Λ:Ε, δεν πειράζει βρε Νόρα να τα βάλω από τώρα στο νεροχύτη!
Ν:Καλά, όπως θέλεις! Μην αργείς όμως?
Λ:Γιατί? Έχω κάτι να κάνω για να βιαστώ?
Ν:Ε, όλο και κάτι θα βρούμε! (τονπλησιάζει και τον αγκαλιάζει) Θα πάμε μέσα, θα με πάρεις αγκαλιά...
Λ:Και θα κοιμηθούμε, μιας και είσαι πολύ κουρασμένη!
Ν:Ε, θα δούμε!
Λ:Δεν έχει θα δούμε Νοράκι! Πήγαινε να βάλεις τις πυτζάμες σου για να είσαι άνετη κι έρχομαι κι εγώ!
Ν:Μην αργήσεις όμως! Σε περιμένω!
Λ:Ό,τι πεις!

Λίγο πιο μετά, και ο Λουκάς πάει στην κρεβατοκάμαρα, όπου βρίσκει τη Νόρα ξαπλωμένη και με κλειστά μάτια.

Λ:Σιγά που θ'άντεχες περισσότερο κοκκινομάλλα μετά από τόση κούραση!

Ξαπλώνει δίπλα της προσεκτικά για να μην την ξυπνήσει και την αγκαλιάζει τρυφερά. Και η νύχτα περνάει ήρεμα κι ευτυχισμένα...!


Μέχρι εδώ γι'απόψε! Αύριο θα μπει και το τελευταίο λογικά σεναριάκι γι'αυτή την ιστορία! Ελπίζω να σας άρεσε!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από maria16 Τετ Φεβ 09, 2011 11:41 pm

Υπέροχο και πολύ γλυκό!!! Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576 Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 971576
Περιμένω το επόμενο και τελευταίο!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: Λουκανορική μπουμπού!!! By nora1!!!

Δημοσίευση από viki foka-veneti Τετ Φεβ 09, 2011 11:46 pm

Ειναι φανταστικο!!!!Περιμενω συνεχεια!!!!
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης