Nορα-Λουκας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

+7
noraloukas_feggaropetra!
kokkini
ΗΡΩ 1993
maraki12
viki foka-veneti
nora1
Admin
11 απαντήσεις

Σελίδα 14 από 14 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 22, 2011 8:28 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Τζα! Ήρθα κι εγώ μετά από το διάβασμα!
Υπέροχη και μαγευτική συνέχεια!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 364440
Να είσαι στη Βενετία και να έχεις δίπλα σου έναν Λουκά Βενέτη! Αχχχχχχχχχ Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 364440
Περιμένω συνέχεια!!!!

Υ.Γ.Πάω στο άλλο!
Καλώς την! Το καλό που σου θέλω να διάβασες καλά!
Χαίρομαι που σου άρεσε η συνεχειούλα μου!
Η Βενετία είναι φοβερή πόλη και όταν έχεις και καλή παρέα είναι ένα από τα καλύτερα ταξίδια της ζωής σου, αν όχι το καλύτερο!
Η συνέχεια θα δουμε πότε! Πάντως δεν θ'αργήσει πολύ!
Καλώς ΣΕ βρήκα! Διάβασα πολύ καλά! Laughing
Και ναι συμφωνώ για την Βενετία και την......παρέα!
Θα περιμένω!!!
Χαίρομαι που διάβασες πολύ καλά! Τώρα με χαροποιείς ιδιαίτερα!
Ε, ΄βασικά όπου και να πας η παρέα είναι αυτή που μετράει, αλλά πιστεύω πως η Βενετία είναι μια πολύ ξεχωριστή πόλη! Η... πιπίλα πώς σου φάνηκε? χιχι!
ΟΚ! Δεν θα σε κάνω ν'αργήσεις πολύ!
Τζάμπα διάβασα, η καθηγήτρια έλειπε! Mad
Ε έχεις δίκιο, η Βενετία είναι όνειρο απ'ότι ξέρω... Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 364440 Η..... πιπίλα ΒΑΣΙΛΙΚΗ! Laughing
Nαι, ε? Κρίμα! Αλλά θα είσαι διαβασμένη για την επόμενη φορά! Smile

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου Μαράκι μου! Ε, η πιπίλα έπρεπε να είναι η σωστή για μια πριγκίπισσα, όπως θα έλεγε και ο Λουκάκος για την... κοράκλα του! Γι'αυτό την έβαλα! Razz
Σωστά! Πότε θα έχουμε συνέχεια?
Λεώ κι εγώ να βάλω, αφού χθες δεν έβαλα ε?!
Δεν ξέρω πότε θα βάλω συνέχεια! Όποτε θέλεις εσύ! Πες μου και θα ετοιμάσω, όταν θέλεις και σε όποιο από τα τρία σενάρια θέλεις!
Ναι, να βάλεις!
Όποτε μπορείς και σε όποιο θες! Εγώ περιμένω!!!
Εγώ σε όλα μπορώ και όποτε θέλεις! Απλώς πες μου εσύ και θα την έχεις!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Τρι Φεβ 22, 2011 8:35 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Τζα! Ήρθα κι εγώ μετά από το διάβασμα!
Υπέροχη και μαγευτική συνέχεια!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 364440
Να είσαι στη Βενετία και να έχεις δίπλα σου έναν Λουκά Βενέτη! Αχχχχχχχχχ Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 364440
Περιμένω συνέχεια!!!!

Υ.Γ.Πάω στο άλλο!
Καλώς την! Το καλό που σου θέλω να διάβασες καλά!
Χαίρομαι που σου άρεσε η συνεχειούλα μου!
Η Βενετία είναι φοβερή πόλη και όταν έχεις και καλή παρέα είναι ένα από τα καλύτερα ταξίδια της ζωής σου, αν όχι το καλύτερο!
Η συνέχεια θα δουμε πότε! Πάντως δεν θ'αργήσει πολύ!
Καλώς ΣΕ βρήκα! Διάβασα πολύ καλά! Laughing
Και ναι συμφωνώ για την Βενετία και την......παρέα!
Θα περιμένω!!!
Χαίρομαι που διάβασες πολύ καλά! Τώρα με χαροποιείς ιδιαίτερα!
Ε, ΄βασικά όπου και να πας η παρέα είναι αυτή που μετράει, αλλά πιστεύω πως η Βενετία είναι μια πολύ ξεχωριστή πόλη! Η... πιπίλα πώς σου φάνηκε? χιχι!
ΟΚ! Δεν θα σε κάνω ν'αργήσεις πολύ!
Τζάμπα διάβασα, η καθηγήτρια έλειπε! Mad
Ε έχεις δίκιο, η Βενετία είναι όνειρο απ'ότι ξέρω... Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 364440 Η..... πιπίλα ΒΑΣΙΛΙΚΗ! Laughing
Nαι, ε? Κρίμα! Αλλά θα είσαι διαβασμένη για την επόμενη φορά! Smile

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου Μαράκι μου! Ε, η πιπίλα έπρεπε να είναι η σωστή για μια πριγκίπισσα, όπως θα έλεγε και ο Λουκάκος για την... κοράκλα του! Γι'αυτό την έβαλα! Razz
Σωστά! Πότε θα έχουμε συνέχεια?
Λεώ κι εγώ να βάλω, αφού χθες δεν έβαλα ε?!
Δεν ξέρω πότε θα βάλω συνέχεια! Όποτε θέλεις εσύ! Πες μου και θα ετοιμάσω, όταν θέλεις και σε όποιο από τα τρία σενάρια θέλεις!
Ναι, να βάλεις!
Όποτε μπορείς και σε όποιο θες! Εγώ περιμένω!!!
Εγώ σε όλα μπορώ και όποτε θέλεις! Απλώς πες μου εσύ και θα την έχεις!
"Ο ΕΡΩΤΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ"
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 22, 2011 8:38 pm

Αυτό δεν είναι δικό μου! Μήπως εννοείς το "Στον έρωτα δε χωράει λογική"?
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Τρι Φεβ 22, 2011 8:40 pm

nora1 έγραψε:Αυτό δεν είναι δικό μου! Μήπως εννοείς το "Στον έρωτα δε χωράει λογική"?
Α ναιιιιιιιι! Αυτό!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 22, 2011 8:42 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:Αυτό δεν είναι δικό μου! Μήπως εννοείς το "Στον έρωτα δε χωράει λογική"?
Α ναιιιιιιιι! Αυτό!
ΟΚ! Επειδή δεν είναι έτοιμο όμως, θα αργήσει λιγάκι! Θα προσπαθήσω να κάνω όσο πιο γρήγορα μπορώ όμως!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Τρι Φεβ 22, 2011 8:45 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:Αυτό δεν είναι δικό μου! Μήπως εννοείς το "Στον έρωτα δε χωράει λογική"?
Α ναιιιιιιιι! Αυτό!
ΟΚ! Επειδή δεν είναι έτοιμο όμως, θα αργήσει λιγάκι! Θα προσπαθήσω να κάνω όσο πιο γρήγορα μπορώ όμως!
Με την ησυχία σου! Ετσι κι αλλιώς σε λίγο θα πάω να φάω, οπότε μετά θα την δω!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 22, 2011 8:48 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:Αυτό δεν είναι δικό μου! Μήπως εννοείς το "Στον έρωτα δε χωράει λογική"?
Α ναιιιιιιιι! Αυτό!
ΟΚ! Επειδή δεν είναι έτοιμο όμως, θα αργήσει λιγάκι! Θα προσπαθήσω να κάνω όσο πιο γρήγορα μπορώ όμως!
Με την ησυχία σου! Ετσι κι αλλιώς σε λίγο θα πάω να φάω, οπότε μετά θα την δω!
ΟΚ Μαράκι μου! ΄Τέλεια τότε!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Μαρ 01, 2011 8:25 pm


Μαρία μου, είναι σίγουρα αφιερωμένο σ'εσένα, αλλά έτσι κι αλλιώς είσαι και η μόνη που διαβάζει τις συνέχειες, μιας και όλοι μας ξέχασαν, οπότε για σένα γράφω!

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ


Έφτασε και η επόμενη μέρα! Η Νόρα ξυπνάει στην αγκαλιά του Λουκά. Εκείνος είναι ήδη ξύπνιος και τη χαζεύει ως συνήθως μ’ένα γλυκό βλέμμα.

Λ:Καλημέρα αγάπη μου!
Ν:Καλημέρα Λουκάκο!
Λ:Πώς κοιμήθηκαν οι πριγκίπισσές μου?
Ν:Υπέροχα! Αφού είχαμε εσένα δίπλα μας!
Λ:Αυτά μου λες και με τρελαίνεις! (τη φιλάει τρυφερά)
Ν:Λουκάκο μου, δεν σηκωνόμαστε τώρα?
Λ:Από τόσο νωρίς?
Ν:Ναι, γιατί πεινάω και δεν λέει να χάσουμε το πρωινό!
Λ:Α, κατάλαβα! Άντε, ντύσου!
Ν:Εσύ δεν θα ντυθείς?
Λ:Έ, ναι! Με τις πυτζάμες θα έρθω? Απλώς θέλω να άνω ένα ντουζ πρώτα!
Ν:Καλά! Σε περιμένω!

Λίγο πιο μετά, έχουν κατέβει στην αίθουσα του πρωινού!

Λ:Μωρό μου, πόσα έχεις πάρει εκεί?
Ν:Έλα τώρα ρε Λουκά! Είμαστε δύο πλέον!
Λ:Ναι, αλλά δεν χρειάζεται να τρως και ό,τι βρίσκεις μπροστά σου!
Ν:Υποννοείς πως είμαι χοντρή?
Λ:Όχι ακόμα!
Ν:Δηλαδή θα γίνω χοντρή!
Λ:Ε, ναι! Λογικό είναι! Έγκυος είσαι αγάπη μου! Αλλά με τόσα που τρως κάθε μέρα, στο τέλος δεν θα μπορείς να χάσεις τα κιλά της εγκυμοσύνης σου!
Ν:Α, δηλαδή θέλεις να πεις πως θα είμαι άσχημη και δεν θα με θέλεις πια!
Λ:Είπα εγώ τέτοιο πράγμα ψυχή μου? Φωτιά να πέσει να με κάψει!
Ν:Λουκά... (αυστηρά και πειραγμένη)
Λ:Έλα βρε χαζούλι μου! Μην τσιμπάς! Αφού το ξέρεις ότι σ’αγαπάω πάρα πολύ! Και να πάρεις και δέκα κιλάκια παραπάνω δεν έγινε και τίποτα! Τα κιλά της εγκυμοσύνης χάνονται πολύ εύκολα!
Ν:Ναι, ναι! Τώρα αυτά τα λες για να με καλοπιάσεις!
Λ:Όχι βέβαια! Εγώ θέλω να είστε εσείς καλά! Τώρα, αν σε πειράζω και λίγο, δεν έγινε και τίποτα! Θέλω εγώ να μένουν νηστικές οι αγάπες της ζωής μου?
Ν:Ε, βέβαια! Είμαστε και δυο τώρα!
Λ:Πώπω! Να δω τι θα κάνω μαζί σας! Λες να τα καταφέρω και να τα βγάλω πέρα?
Ν:Ε, θα δείξει! Εσύ πρέπει να βάλεις τα δυνατά σου! Εδώ που τα λέμε, δεν θα είμαστε και δύσκολες! Ούτε εγώ είμαι δύσκολος άνθρωπος! Οπότε, έτσι θα είναι και η μπέμπα!
Λ:Ωχ! Δεν με βλέπω να τη βγάζω καθαρή!
Ν:Τι εννοείς?
Λ:Εννοώ πως δεν είσαι και από τους εύκολους ανθρώπους! Εκτός του ότι είσαι αναποφάσιστη, μέχρι να μου πεις τι νιώθεις, μου έβγαλες την ψυχή! Γέρασα!
Ν:Βρε άντε από εδώ! Λες κι εσύ μίλησες πιο νωρίς! Που με προξένευες στο Μήτσουλα! Τα θυμάμαι και συγχίζομαι!
Λ:Μην μου συγχίζεσαι τώρα! Δεν κάνει! Πάντως είσαι και γκρινιάρα! Να τα πούμε όλα!
Ν:Εγώ γκρινιάρα?
Λ:Ε, είσαι αγάπη μου!
Ν:Ε, καλά! Λιγάκι μόνο!
Λ:Πολύ!
Ν:Λουκά, θέλεις να σφαχτουμε? Έτσι είμαι και σε όποιον αρέσω! Αν δεν σου αρέσω εσένα, να πας αλλού!
Λ:Τι λες βρε χαζούλι μου τώρα? Εγώ σε λατρεύω! Ακόμα και τη γρίνια σου δεν φαντάζεσαι πόσο την αγαπάω! Δεν μπορώ να ζήσω μακριά της! Άσε που είσαι χαριτωμένη όταν γκρινιάζεις! Σαν μικρό παιδάκι!
Ν:Ναι, ε? Ε, τότε θα πρέπει να βρίσκεις χαριτωμένη και τη μικρή μας όταν θα κλαίει και θα μας ξυπνάει τις νύχτες!
Λ:Ε, σιγά μωρέ! Για λίγους μήνες μόνο! Έτσι κι αλλιώς, όταν θα την παίρνουμε αγκαλιά για να την ταΐσουμε ή να την αλλάξουμε κι εκείνη θα σταματάει να κλαίει και θα μας γελάει...
Ν:Θα φεύγει όλη μας η κούραση!
Λ:Ακριβώς!
Ν:Έτσι όπως το θέτεις, δεν ακούγεται και τόσο άσχημο!
Λ:Είδες? Τρώγε τώρα για να προλάβουμε να πάμε και καμιά βόλτα!
Ν:Καλά παιδί μου, μη βιάζεσαι! Ηρεμία πάνω απ’όλα!
Λ:Μάλιστα! Ηρεμία! Ωχ τι τραβάω!
Ν:Τι είπες?
Λ:Τίποτα αγάπη μου! Τίποτα!

Συνεχίζουν το πρωινό τους και λίγο πιο μετά κάνουν βόλτες στην υπέροχη και μαγευτική Βενετία αγκαλιασμένοι. Είτε περπατώντας, είτε εν πλω!

Λ:Να σου πω, οι τρελοί φίλοι μας τι κάνουν?
Ν:Δεν ξέρω! Δεν μας έχουν πάρει καθόλου τηλέφωνο!
Λ:Δεν σου φαίνεται λίγο περίεργο!
Ν:Όντως! Μήπως να τους παίρναμε εμείς ένα τηλέφωνο!
Λ:Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ!

Ο Λουκάς τηλεφωνεί στο Νικόλα...

Νικ:Παρακαλώ?
Λ:Έλα ρε ταρίφα! Πού χαθήκατε? Δεν μας έχετε πάρει καθόλου τηλέφωνο!
Νικ:Αγόρι μου, φύγατε και ησύχασε το κεφαλάκι μας!
Λ:Καλά, ασ’τα αυτά τώρα!
Νικ:Ε, βέβεια! Δεν σε συμφέρει! Τέλος πάντων! Πώς τα περνάτε εσείς?
Λ:Υπέροχα Νικόλα μου! Είναι ένα όνειρο η Βενετία! Βέβαια, όταν έχεις το Νοράκι δίπλα σου, είναι ακόμα πιο όμορφη!
Νικ:Κατάλαβα, κατάλαβα! Πώς της φάνηκε η έκπληξη?
Λ:Φαντάζομαι της άρεσε! Ε, μωρό μου? Σου άρεσε η έκπληξή μου?
Ν:Πάρα πολύ αγάπη μου! Πάρα πάρα πολύ!
Λ:Ακούς ταρίφα? Τώρα είμαστε πάνω στη γόνδολα με την αγάπη!
Νικ:Τέλεια!!! Λοιπόν, σ’αφήνω τώρα, γιατί έχω δουλειά! Θα σας πάρουμε το βράδυ που θα βρεθούμε όλοι μαζί!
Λ:Καλά, καλά! Χαιρετώ!
Νικ:Γεια σου και φιλιά στο Νοράκι!
Λ:Θα της τα δώσω, μην ανησυχείς! (κλείνει το τηλέφωνο)
Ν:Τι θα μου δώσεις αγάπη μου?
Λ:Φιλιά μωρό! Και ό,τι άλλο θες!
Ν:Καλά! Ξεκίνα εσύ από τα φιλιά και βλέπουμε για τα υπόλοιπα το βράδυ!

Φιλιούνται τρυφερά και συνεχίζουν τη βαρκάδα τους!


ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟΥ ΤΕΤΑΡΤΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ

Ξέρω ότι βγήκε λίγο μικρή, αλλά ελπίζω να μην είναι βλακεία!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Τρι Μαρ 01, 2011 8:35 pm

Ότι ηταν μικρή, ήταν Laughing αλλά ήταν τέλειο και πολύ γλυκό!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576
Περιμένω συνέχεια!!! Και ευχαριστώ ΚΑΙ ΠΑΛΙ για την αφιέρωση!!! Very Happy
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Μαρ 01, 2011 8:41 pm

maria15 έγραψε:Ότι ηταν μικρή, ήταν Laughing αλλά ήταν τέλειο και πολύ γλυκό!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576
Περιμένω συνέχεια!!! Και ευχαριστώ ΚΑΙ ΠΑΛΙ για την αφιέρωση!!! Very Happy
Ναι, το ξέρω πως ήταν μικρή, αλλά βιαζόμουν, μιας και ήθελες συνεχειούλα! Αρκούμαι στο ό,τι σου άρεσε όμως! Θα δούμε πότε θα βάλω και τη συνέχεια! Τίποτα για την αφιέρωση!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Τετ Μαρ 02, 2011 5:54 pm

ειναι τελειο νορακι μου!πολυ γλυκο!!αααχχ!!το ονειρο καθε ανθρωπου!!τελειο τελειο τελειο!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 333
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τετ Μαρ 02, 2011 6:14 pm

ΑΝΝΑ έγραψε:ειναι τελειο νορακι μου!πολυ γλυκο!!αααχχ!!το ονειρο καθε ανθρωπου!!τελειο τελειο τελειο!
Σ'ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ Άννα μου!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τετ Μαρ 09, 2011 9:21 pm

Μιας και είχα χρόνο σήμερα, έγραψα μια μικρή συνεχειούλα! Θα την έκανα μεγαλύτερη, αλλά δεν θα έλεγα πως είχα ιδιαίτερη έμπνευση! Ελπίζω να μην είναι πολύ βλακεία!

ΤΡΙΑΚΟΣΤΟ ΠΕΜΠΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ

Μετά από μια υπέροχη μέρα, η Νόρα και ο Λουκάς αποφασίζουν να γυρίσουν στο ξενοδοχείο.

Στο δωμάτιό τους...

Η Νόρα νιώθει έναν έντονο πόνο στο κάτω μέρος της κοιλιακής της χώρας, κάτι που δεν περνά απαρατήρητο από τον Λουκά.

Λ:Μωρό μου, είσαι καλά?
Ν:Ναι, μια χαρά! Απλώς πονάω λίγο.
Λ:Πονάς? Παναγία μου! Πολύ?
Ν:Λίγο ρε Λουκά! Σιγά! Πώς κάνεις έτσι?
Λ:Πώς να κάνω ρε Νόρα? Μπορεί να είναι κάτι σοβαρό!
Ν:Σιγά ρε Λουκά! Φυσιολογικό είναι, μην ανησυχείς!
Λ:Και πώς το ξέρεις εσύ?
Ν:Κάτι ξέρω κι εγώ αγάπη μου! Μην ανησυχείς!
Λ:Μήπως να έπαιρνες τη γυναικολόγο σου να είμαστε σίγουροι?
Ν:Έλα βρε Λουκάκο μου τώρα! Αφού δεν είναι τίποτα σοβαρό και μ’έχει προειδοποιήσει και η γυναικολόγος! Να σου πω τι θα κάνεις για να μου περάσει?
Λ:Τι θα κάνω?
Ν:Θα έρθεις μαζί σου στο κρεβάτι, θα μου δώσεις ένα φιλάκι, θα με πάρεις αγκαλιά και μετά θα τηλεφωνήσεις στην κουζίνα για να μας φέρουν κάτι να φάμε!
Λ:Πείνασες?
Ν:Ε, λίγο! Δεν φταίω εγώ! Η μικρή μας πρέπει να μεγαλώσει!
Λ:Να, αυτά μου λες και δεν μπορώ να πω όχι!
Ν:Άντε, μην αργείς όμως! Τελίωνε!
Λ:Μάλιστα!

Ο Λουκάς παραγγέλνει φαγητό, τρώνε αγκαλιά στο δωμάτιό τους κι έπειτα ξαπλώνουν μαζί.

Ν:Λουκάκο?
Λ:Τι είναι αγάπη μου?
Ν:Τώρα που θα κάνουμε μωράκι θα μ’αγαπάς το ίδιο ή θ’ασχολείσαι συνεχώς με την μπέμπα και θα με ξεχάσεις εμένα?
Λ:Μη λες βλακείς τώρα! Είναι δυνατόν να ξεχάσω εγώ εσένα? Εννοείται πως θ’αγαπάω τη μικρή μας πάρα πάρα πολύ, αλλά θα λατρεύω και τη μαμά της, όπως πάντα άλλωστε! Τόσα χρόνια περίεμνα να είμαι μαζί σου, είναι δυνατόν να σε ξεχάσω τώρα που θα μας κάνεις το ωραιότερο δώρο της ζωής μας? Όχι βέβαια!
Ν: (συγκινημένη) Αλήθεια αγάπη μου?
Λ:Εσύ τι λες βρε χαζούλα μου? Να σου κάνω πλάκα? Εγώ? Στο μωράκι μου? (την φιλάει τρυφερά)
Ν:Ωραία! Όμςω έχουμε και μια μικρή δουλίτσα μόλις γυρίσουμε Αθήνα!
Λ:Τι δουλίτσα?
Ν:Πρέπει αν ετοιμάσουμε το δωμάτιο της μικ΄ρης, δεν νομίζεις?
Λ:Από τώρα? Σε 4 μήνες θα γεννήσεις Νόρα μου!
Ν:Ναι, αλλά πρέπει να αρχίσουμε το ψάξιμο από τώρα! Μετά θα κουράζομαι πολύ εύκολα, οπίτε, καλύτερα να είναι έτοιμο από τώρα! Άσε που αργότερα θα πρέπει να πάρουμε και τα ρουχαλάκια! Πρέπει να βιαστούμε!
Λ:Ό,τι θέλει το μωρό μου! Σου χαλάω εγώ χατίρι αγάπη μου? Με το που θα γυρίσουμε πίσω, θ’αρχίσουμε να ψάχνουμε για δωμάτιο! Παραμυθένιο θα το κάνουμε!
Ν:Τέλεια! Το πιο ωραίο δωμάτιο του σπιτιού θα γίνει!
Λ:Εννοείται! Για το δωμάτιο της μικρής μου πριγκίπισσας μιλάμε!
Ν:Ωραία! Μήπως όμως τώρα ν’ασχοληθείς λίγο και με τη μεγάλη σου πριγκίπισσα? (τον κοιτάει μεπονηρό βλέμμα)
Λ:Τι έχεις στο μυαλό σου Νοράκι?
Ν:Πολλά! Πάρα πολλά! (μ’εσθησιακή φωνή) Τι νόμιζες? Πως θα σε άφηνα έτσι στο ταξίδι του μέλιτος?
Λ:Μμμμ! Μ’αρέσει που σκέφτεσαι έτσι!
Ν:Ναι, ε? Τέλεια τότε!

Φιλιούνται πάρα πολύ γλυκά και σιγά-σιγά, παρασύρονται κάτω από τα σκεπάσματα, όπου κάνουν έρωτα ώσπου να ξημερώσει...
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Τετ Μαρ 09, 2011 10:54 pm

Τέλειο!!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Περιμένω συνέχεια!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Μαρ 10, 2011 7:59 pm

maria15 έγραψε:Τέλειο!!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 14 971576 Περιμένω συνέχεια!!!
Χαίρομαι που σου άρεσε Μαρία μου! Συνέχεια δεν έχω ιδέα πότε θα γράψω!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 14 από 14 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης