Nορα-Λουκας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

+4
nora1
ΗΡΩ 1993
Mikaella Petraki
Renaki_Katharmataki
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" Empty "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

Δημοσίευση από Renaki_Katharmataki Κυρ Ιαν 23, 2011 11:52 pm

Με αφορρμη το τραγουδακι που θα δειτε στο τελος του Σεναριου
σας γραφω...το εξης... Καλό Διάβασμα....!

"Η Αντιδραση του Λουκα οταν μαθαινει οτι αντι για
Μπεμπα ερχεται Μπεμπης"

Ειπα κι εγω να μακρυγορησω λιγο την εγκυμοσυνη της Νορας και να την παω κοντα στο πρωτο της υπερυχο..(γυρω στον 4ο μηνα δηλαδη)
στο σπιτι της Νορας:
Η Νορα και ο Λουκας τσακωνονται για να παει στο γιατρο να κανει υπερυχο...!
Ν: Ρε Λουκα..δε θελω!
Λ: Οχι, Αγαπη μου...!Θα παμε...!
Ν: Μα ρε Λουκα εδω ο κοσμος καιγεται η Δαφνη ειναι στο νοσοκομειο, ο Νικολας τα εχει παιξει, ο κ. Ηλιας παει να τρελαθει και η Ευα κοντευει να χασει τη γη κατω απο τα ποδια της...Και εσυ μου λες να παμε για Υπερυχο...! ( Μες τα νευρα...!)
Λ: Σωστα..ολα αυτα που λες αλλα το παιδι ειναι...παιδι...! Πρεπει να παμε...!
Τελος παντων αφου την επησε με τις μαλαγανιες του το επομενο πρωι η Νορα και ο Λουκας σηκωθηκαν και πηγαν στη γυναικολογο...
στη γυναικολογο:
Γ: Γεια σας κ. Φωκα! Τι κανουμε? Περαστε...
Ν: Καλα ειμαστε...! Να σας συστησω απ...(δεν προλαβαινει να ολοκληρωσει ο Λουκιας πεταγεται..)
Λ:Γεια σας ο Ευτυχης Πατερας! ( Με ενα χαμογελο μεχρι τ`αυτια...) (προσπαθηστε να φανταστειτε το Λουκα.... Τρελο Γελιο)
Ν: Ρε Λουκα...! Τι λες...? Μαζεψου...!
(Ο Λουκας δεν μιλουσε παρα μονο γελουσε...περιμενε να ακουσει οτι ειναι Μπεμπα...!)
Γ: Λοιπον κ. Φωκα περαστε απο εδω...!
Η Νορα και ο Λουκας περνανε το κατωφλι του ιατρειου χερι χερι και πανε να αντικρισουνε για πρωτη φορα το Ψυχουλακι τους...! 3 Μηνες μονο το Αισθανοντουσαν καιρος του ηταν να αποκαλυφθει...
Στο δωματιο τωρα... Η Νορα ξαπλωνει στο κρεβατι και σηκωνει την μπλουζα της... και ο υπερυχος Αρχιζει...
Γ: Λοιπον... για να δουμε που ειναι....? Ααααα Νατο.... το ειδα! (και δειχνει με το χερι της που ειναι το μωρο)
Ν: Αχ Λουκα μου κοιτα το Ψυχουλακι μας! (και του χαιδευει το χερι)
Λ: Ναι Ζωη μου...! Το παδι μας! (πιανει κι αυτος το χερι της το χαιδευει και το φιλαει)
Γ: Μπορουμε να μαθουμε και το φυλο του μωρου...! Θελετε...?
Ν.Λ: (Βαθια Συγκινημενοι) Φυσικα και Θελουμε!
Γ: Ειναι...Συμφωνα...με τα ακουσματα της καρδουλας του...Ενα..........
Λ: ( Ο Λουκας φυσικα πεταχτηκε και ειπε) Κοριτσακι...Κοριτσακι...!
Ν: Ρε Λουκα...Σταματα! Ασε να μας πει...!
Γ: Λυπαμαι κ. Βενετη που θα σας στεναχωρησω αλλα ειναι Αγορι....! Αλλα...
Λ: (Απογοητευμενος απο οσα ειχε ευχηθει κατεβαζει το κεφαλι κατω και λεει: )
Δηλαδη... Τζαμπα τοσα ρουχα...? "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 679557 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 679557 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 679557
Γ: Κυριε Βενετη...Ηρεμηστε..! Υπαρχει και ενα Αλλα...
Ν: Αλλα τι?
Γ: Μην σας στεναχωρει αυτο κυρια Φωκα...το μωρο σας ειναι μια Χαρα... Αλλα για το φυλο μπορει να κανουμε και λαθος...!
(Η Νορα της κανει νοημα να πει οτι τελικα ειναι Αγορακι)
Ο Λουκας πανω που χαρηκε... Ακουσε οτι τελικα ειναι Αγορακι και θυμωσε ακομα περισσοτερο....! Αφου στη Νορα δεν μιλουσε...
Τελος παντων τελειωσε ο υπερυχος και η Νορα και ο Λουκας φευγουν απο το ιατρειο...! Η Νορα εκανε οτι μπορουσε για να του φτιαξει τη διαθεση αλλα ο Λουκας δεν ακουγε τιποτα... ετσι τον πηρε και πηγανε σε ενα καταστημα με βρεφικα ειδη...!
Κανανε βολτες στους διαδρομους και κοιτουσανε κοριτσιστικα Κρεβατακια...!
Λ: Νορα... Να σου κανω μια Ερωτηση...?
Ν: Ναι Λουκα μου... Πες..!
Λ: Γιατι κοιταμε κοριτσιστικα πραγματακια αφου περιμενουνε ενα Αγορι στην οικογενεια?
Ν: Λουκα... Μαζι το περιμενουμε...? Εεεεμ Ελα ντε... Ελα να δουμε Αγοριστικα...! (Η Νορα δαγκωνε τα χειλη της για να μην γελασει....)
Λ: Μου κρυβεις κατι Αγαπη μου...? Εγινε κατι..?
Ν: Οχι μωρο μου.... Σαν τι να εγινε...?
Λ: Ξερω εγω... Μηπως... Ετσι φαινεται....!
Ν: Λοιπον Λουκα κατσε να σου εξηγησω τι συνεβη...! Και εκεινη την ωρα παιζει το τραγουδι: I don't know much...but i love you!
Και ετσι ο Λουκας και η Νορα εκατσαν μπροστα απο ενα πολυ ωραιο βρεφικο κοριτσιστικο δωματιο και του εξηγησε οτι: Παντα στον 4ο μηνα της Εγκυμοσυνης της Γυναικας οι γυναικολογοι ακουνε την καρδουλα του εμβρυου και βγαζουνε ενα πρωτο πορισμα για το τι θα ειναι...! Ομως δεν ειναι παντα απολυτως σιγουροι...για το αν θα ειναι Αγορι ή Κοριτσι αρα...αφηνουνε ενα περιθωριο μεχρι τον 8ο μηνα για να δουν αν θα αποκαλυφθει το εμβρυο απο μονο του...!
Λ: Οοο! Δηλαδη...?
Ν: Δηλαδη...Στον 7ο με 8ο μηνα της εγκυμοσυνης το εμβρυο εχει ολοκληρωθει και μπορει να αποκαλυψει τα γενετικα του οργανα αν ειναι πιθανο και ετσι να καταλαβεις τι ειναι...! Αλλα τωρα ας περιμενουμε μεχρι τοτε και ας μεινουμμε στο οτι εχει κανει Λαθος...! Αρα...
Λ: (Πεταει απο τη χαρα του και λεει...!) Αρα...Ελπιζουμε στην Μπεμπα... Στην Μπεμπα...!
Ν: Λουκα μου... να ευχεσαι γερο παιδακι να βγει και ας ειναι οτι θελει...! Εμεις θα το Αγαπαμε οτι και αν ειναι...! Ετσι δεν ειναι?
Λ: Ναι θα το αγαπαμε... Αλλα εγω το ειπα θελω... θελω... Κορακλα... Ηλιθια Μικρη σαν κι εσενα! (και την φιλαει στο στομα)
Ν: Ε Ρε Κολλημα Θεε μου! Τι τραβαω η Εγκυος!
Λ: Κορακλα θα ειναι... το Ξερω...!
Ν: Απο που το 3ερεις ρε Superman...?
Λ: Το ξερω εγω...Θα δεις...!
Ν: Καλα οτι πεις...Ζωη μου...! Αφου το 3ερεις το 3ερεις... Αντιρηση καμια...!
Λ: ( της χαιδευει την κοιλιτσα και της λεει: ) Ετσι μπραβο Μανουλα της Κορακλας μου...!
Ν: Ααααααα! Για μισο λεπτο...Μονο Μανουλα της Κορακλας σου ειμαι...? Η Γυναικα σου...? Τελειωσε...?
Λ: Οχι...Ζωη μου...! Εισαι και η γυναικαρα μου...! (την φιλαει και την πιανει αγκαλια)
Ετσι μετα απο αυτη την Αγκαλια η Νορα και ο Λουκας συνεχισαν να κοιτανε κοριτσιστικα ρουχαλακια και επαιρναν ιδεες για να φτιαξουν το δικο της Πριγκιπικο Δωματιο...!
ΤΕΛΟΣ

Ελπιζω να σας Αρεσει...
Ιδου και το τραγουδακι:
Look at this face
I know the
years are
showing
Look at this life
I still don't
know
where it's goin'
I don't know
much
But I know
I Love You
And that maybe
All I need to
Know
Look at these
eyes
They've never
seen
what mattered
Look at these
dreams
so beaten and
so battered
I don't know
much
But I know
I Love You...
And that maybe
All I need to
know
...........................
Ειναι μεγαλο... σας το γραφω μεχρι εδω...!
Παρτε το link και απολαυστε το....
https://www.youtube.com/watch?v=PDnYCGuBQgM

Περιμενω Σχολακια...!
*Επειδη ειναι πολυ μελο... οτι μου ριξετε δεχτο....!

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 386633 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 386633 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 386633


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Rena_Drakoulaki_Petraki! στις Τετ Ιαν 26, 2011 2:20 pm, 2 φορές συνολικά
Renaki_Katharmataki
Renaki_Katharmataki

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Στο δικό μου ροζ Συννεφάκι!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" Empty Απ: "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

Δημοσίευση από Mikaella Petraki Κυρ Ιαν 23, 2011 11:58 pm

Καλορίζικο! Υπέροχο! Αχ αυτος ο Λουκάς! Very Happy
Mikaella Petraki
Mikaella Petraki

Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : stin agkalia tou Panagioti Petraki .....Kipros

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" Empty Απ: "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Δευ Ιαν 24, 2011 12:13 am

YΠΕΡΟΧΟ ΡΕΝΑ ΜΟΥ , ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!! ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΟΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ.
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" Empty Απ: "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

Δημοσίευση από nora1 Δευ Ιαν 24, 2011 12:22 am

Ήταν τέλειο!! Ελπίζω όμως όντως να είναι κοριτσάκι!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" Empty Απ: "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

Δημοσίευση από viki foka-veneti Δευ Ιαν 24, 2011 12:50 am

Κουμπαρολα καλοριζικο... Καλα θεικο το πρωτο σου σεναριακι το λατρεψα πραγματικα.... Αχ τι γλυκο!!!! Περιμενω το επομενο!
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" Empty Απ: "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

Δημοσίευση από Renaki_Katharmataki Δευ Ιαν 24, 2011 1:36 am

Ευχαρστω...! "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 43643 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 43643 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 43643
Ελπιζω να ερθει Συντομα το επομενο...!
Παντως Φανταστειτε ποοοοοοοοοοοσο πολυ εκατσα να διαβασω για τους επομενους μηνες της εγκυμοσυνης... τετοια επιστημονικη και Ιατρικη καληψη ουτε στον Μπαμπινιωτη θα την βρεις...! Ουτε εγω να ημουν εγκυος δεν θα καθομουνα να διαβασω τοσο πολυ...αλλα απο τι φαινεται το Επαγγελμα τα Απαιτει Ολα...!
Ε Ρε τι Τραβαω η Αυριανη Βρεφονηπιοκομος....! Νορα ετοιμασου για Ενα Ωραιο BabySitting! Που φυσικα θα σου μεινει Αξεχαστο...!
Renaki_Katharmataki
Renaki_Katharmataki

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Στο δικό μου ροζ Συννεφάκι!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" Empty Απ: "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Δευ Ιαν 24, 2011 4:42 pm

ρενα μου εινα ιφοβερο!!!!ασυληπτο!!και με χιουμορ!!μπραβο!!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 333
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" Empty Απ: "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

Δημοσίευση από Renaki_Katharmataki Τετ Ιαν 26, 2011 2:26 pm

Κοριτσια...Μην με βρισετε με αυτο που θα πω...
Αλλα το συγκεκριμενο Σεναριακι καποιες φιλες μου μου ειπανε
να το δωσω στην Αντιγονη... Τι να κανω...?
Να το δωσω...! Καλα το 3ερω οτι ειναι δικο μου αλλα θελω και την δικη σας
Απαντηση... Ειμαι σε Διλλημα....! "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 544375 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 544375 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 544375 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 411809 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 411809 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 411809 Help me....! "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 95513 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 95513 "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" 95513
Renaki_Katharmataki
Renaki_Katharmataki

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Ημερομηνία εγγραφής : 04/12/2010
Ηλικία : 31
Τόπος : Στο δικό μου ροζ Συννεφάκι!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" Empty Απ: "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

Δημοσίευση από viki foka-veneti Τετ Ιαν 26, 2011 4:31 pm

Στην Δρακουλακη??? Αν ειναι να το δωσει σε εκεινη φυσικα μην το ρωτας.... Εγω την αποψη μου σου λεω... δικη σου η αποφαση απο δω και περα.....
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" Empty Απ: "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

Δημοσίευση από maria16 Κυρ Ιαν 30, 2011 8:41 pm

Ειρήνη μου είναι υπέροχο!!! Όσο φαντάζομαι το Λουκά να κάνει τούμπες απ' τη χαρά του που θα είναι κορίτσι, πεθαίνω στα γέλια!!!! Περιμένω το επόμενο!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

"Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!" Empty Απ: "Λουκανορικά Σεναριάκια και ότι προκύψει by Rena!"

Δημοσίευση από noraloukas_feggaropetra! Τετ Φεβ 09, 2011 1:43 pm

Ειρηνάκι μου είναι πραγματικά υπέροχα!Οχ όσο σκέφτομαι το Λουκά να κάνει τούμπες παιθένω στα γέλια!Θέλω συνέχεια όποτε μπορείς φυσικά!
noraloukas_feggaropetra!
noraloukas_feggaropetra!
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 507
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης