Nορα-Λουκας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

+7
noraloukas_feggaropetra!
kokkini
ΗΡΩ 1993
maraki12
viki foka-veneti
nora1
Admin
11 απαντήσεις

Σελίδα 13 από 14 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Κυρ Φεβ 13, 2011 10:35 pm

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΑΚΙ ! ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΟΙ ΓΛΥΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΝΟΡΑΣ-ΛΟΥΚΑ...
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Κυρ Φεβ 13, 2011 10:50 pm

ΗΡΩ 1993 έγραψε:ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΑΚΙ ! ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΟΙ ΓΛΥΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΝΟΡΑΣ-ΛΟΥΚΑ...
Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου σχολιάκια! Έρχεται κια άλλη μια συνέχει αύριο μάλλον για να δεις και άλλες τέτοιες σκηνούλες!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Φεβ 17, 2011 7:35 pm

Και συνεχίζω! Η συνέχεια είναι υπερβολική, αλλά μην με βρίσετε για τις επιλογές μου! Έχω τους λόγους μου και θα καταλάβαιτε αργότερα!


ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟ ΠΡΩΤΟ


Οι μέρες πέρασαν πολύ γρήγορα. Βρισκόμαστε στη μέρα πριν από το γάμο της Νόρας και του Λουκά.

Στην κουζίνα τους...

Ν:Άντε μωρό μου, πιες τον καφέ σου να φύγεις κάποια στιγμή! Θα έρθουν κια τα κορίτσια όπου να'ναι.
Λ:Βιάζεσαι να με διώξεις μικρή κοκκινομάλλα τεννίστρια?
Ν:Εγώ? Ποτέ! Αλλά πρέπει!
Λ:Τι ανόητα έθιμα είναι κι αυτά! Ακούς εκεί πρέπει να μείνουμε χώρια μέχρι τον γάμο!
Ν:Τι να κάνουμε Λουκάκο, θα το υποστείς κι αυτό!
Λ:Δεν έχω κι άλλη επιλογή!
Ν:Και πού λέτε να πάτε εσείς?
Λ:Ε, κάτι έχω στο μυαλό μου...
Ν:Σεμνά Λουκάκο, σεμνά! Μην τυχόν και γίνει τίποτα περίεργο, την έβαψες κακομοίρη μου! Βρες μέρος να κρυφτείς!
Λ:Τι περίεργο να γίνει βρε?! Αφού το ξέρεις ότι πεθαίνω για σένα! Άσε που τώρα έχουμε και το μωράκι μας!
Ν:Ναι, αλλά τον Μάνο δεν τον πολυεμπιστεύομαι.
Λ:Μην ανησυχείς μωρό μου, όλα θα είναι καθωσρέπει.
Ν:Το ελπίζω! Δεν μου είπες όμως πού θα πάτε.
Λ:Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα. Κάτι σκέφτομαι, αλλά χρειάζομαι και το "οκ" τους.
Ν:Πήγαινέ τους όπου θέλεις μωρό μου! Εσύ παντρεύεσαι, όχι αυτοί!
Λ:Σωστά! Εσείς όμως πού θα πάτε?
Ν:Δεν ξέρω. Τα κορίτσια θα μου κάνουν έκπληξη!
Λ:Ναι, ε? Ελπίζω να είναι καλή!
Ν:Κι εγώ, αν και δεν νομίζω να με πάνε εκεί που θέλω.
Λ:Πού δηλαδή?
Ν:Δεν μπορώ να σου πω! Είναι μυστικό!
Λ:Καλά! Καλά!
Ν:Καλάθια! Άντε, τελείωνε σιγά-σιγά να φεύγεις!
Λ:Αμάν πια, θα φύγω! Φιλάκι όμως πρώτα!
Ν:Όσα θέλεις!
Λ:Από αύριο όμως, γιατί τώρα δεν προλαβαίνουμε!
Ν:Σωστά!

Ανταλλάσσουν ένα μεγάλο και γλυκό φιλί για να έχουν και κάτι να σκέφτονται και να παίρνουν κουράγιο τις ώρες που θα είναι χώρια. Ο Λουκάς έπειτα φιλάει την κοιλίτσα της Νόρας.

Λ:Γεια σας πριγκίπισσες!
Ν:Γεια σου μπαμπά!

Ο Λουκάς φεύγει. Λίγο μετά έρχονται τα κορίτσια και συζητούν όλες μαζί διάφορα. Η ώρα είναι έντεκα το βράδυ όταν όλες είναι έτοιμες να φύγουν και να κάνουν την έκπληξη στη Νόρα.

Τα αγόρια από την άλλη, είναι ήδη στο δρόμο.

Μ:Ρε ηλίθιε, θα μας πεις πού μας πας?
Λ:Μάντεψε!
Νικ:Κοίτα τον που κάνει και πλάκα!
Λ:Δεν κάνω πλάκα! Αν μπορείτε, μαντέψτε!
Μ:Στην Τζούλια!
Λ:Ε, είσαι ηλίθιος!
Μ:Στα μπουζούκια?
Λ:Μέσα έπεσες! Σε ποιον όμως?
Νικ:Σε ποιον?
Λ:Θα δείτε! Σε λίγο φτάνουμε.

Όντως λοιπόν φτάνουν σε λίγο και πηγαίνουν στο μαγαζί, όπου ο Λουκάς έχει κλείσει τραπέζι πολύ κοντά στην πίστα για ν'απολαύσει το πρόγραμμα.

Μ:Κατάαβα! Καψουροτράγουδα θ'ακούσουμε! Και βσας είπα να σας πάω εγώ κάπου!
Λ:Σκάσε ρε!

Τα κορίτσια φτάνουν κι εκείνα στον προορισμό τους και η Νόρα έχει κλειστά τα μάτια. Την κατεβάζουν από το αμάξι και όταν πλησιάζουν στο μέρος όπου αποφάσισαν αν την πάνε, την αφήνουν να δει.

Δ:Ωραία! Άνοιξε τα μάτια τώρα!

Η Νόρα βλέπει το πού είναι και μένει άφωνη! Βρίσκεται στο "Διογένης Studio", δηλαδή στο μαγαζί όπου τραγουδάει ένας από τους πιο αγαπημένους της καλλιτέχνες, ο Αντώνης Ρέμος. (αδυνεμίες είναι αυτές, τι να κάνουμε)

Ε:Πώς σου φαίνεται η έκπληξη?
Ν:Υπέροχη! Πώς το σκεφτήκατε?
Δ:Θυμηθήκαμε εκείνο το βράδυ που είχαμε πάει να δούμε το Ρέμο όλοι μαζί και μας είπες πως όταν παντρευτείς, θέλεις να περάσεις τη νύχτα πριν το γάμο σου εδώ!
Ν:Δεν το πιστεύω! Πώς το θυμηθήκατε βρε θηρία?
Ε:Ε, όταν πρόκειται για σένα... Λοιπόν, τι λες?
Ν:Είναι τέλειο! Αυτό ακριβώς το μέρος σκεφτόμουν κι εγώ το πρωί!
Δ:Τέλεια τότε! Πάμε όμως, γιατί έχουμε κλείσει τραπέζι!
Ν:Πάμε!

Μπαίνουν μέσα και κάθονται σ'ένα τραπέζι μπροστά από την πίστα! Η ώρα περναει ευχάριστα και εμφανίζεται η Έλενα Παπαρίζου, που τραγουδάει επίσης. Στις 1:40 περίπου εμφανίζεται και ο Ρέμος και στο μαγαζί γίνεται χαμός! Η Νόρα τραγουδάει τον κάθε στίχο από κάθε τραγούδι. Μετά από μιάμησι με δύο ώρες φεύγει για να κάνει ένα διαλειμματάκι κι εμφανίζονται οι "Βέγκας" (συγκρότημα).

Δ:Πώς σου φαίνεται Νόρα μου?
Ν:Τι?
Δ:Λέω, ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?
Ν:Τέλεια είναι! Δάφνη μου, πάω λίγο στην τουαλέτα.
Δ:ΟΚ.

Η Νόρα προσπαθεί να περάσει ανάμεσα από τα τραπέζια. Κάποια στιγμή όμως νιώθει να ζαλίζεται και πιάνεται από μια καρέκλα. Ο προσωρινός ιδιοκτήτης της ξαφνιάζεται και γυρίζει να δει τι συμβαίνει. Τότε όμως παγώνει, όπως και η Νόρα!

Ν:ΛΟΥΚΑ!
Λ:Νόρα? Εδώ σ'έφεραν?
Ν:Τι?
Λ:Περίμενε λίγο! (προς παρέα) Παιδιά, φεύγω για λίγο.

Ο Λουκάς πιάνει από το χέρι τη Νόρα και ο Μάνος με το Νικόλα την βλέπουν επίσης.

Στις τουαλέτες, όπου έχει περισσότερη ησυχία.

Λ:Μωρό μου, κι εσύ εδώ?
Ν:Αφού ξέρεις τις αδυναμίες μου!
Λ:Τις ξέρω! Γι'αυτό ήρθα κι εγώ εδώ, όλα αυτά θυμίζουν εσένα και ξεχνιέμαι λίγο!
Ν:Αγάπη μου! (τον φιλάει γλυκά)
Λ:Είσαι καλά?
Ν:Ναι, γιατί ρωτάς?
Λ:Γιατί νόμιζα ότι ζαλίστηκες πριν και πιάστηκες από την καρέκλα μου.
Ν:Δεν είναι τίποτα, από την εγκυμοσύνη.
Λ:Πώς είναι η κόρη μας?
Ν:Καλά! Σε χαιτεράει!
Λ:Με κοροϊδεύεις?
Ν:Εγώ? Ποτέ!
Λ:Ό,τι και να λες πάντως, εγώ χαίρομαι αφάνταστα που σε είδα! Μου έλειψες!
Ν:Κι εμένα! Δεν είναι θεός όμως?!
Λ:Ποιος?
Ν:Ο Ρέμος ρε Λουκά, ποιος άλλος?
Λ:Α, δηλαδή μόνο ο Ρέμος είναι θεός? Κανένας άλλος?
Ν:Ποιος άλλος? (δήθεν αδιάφορη)
Λ:Δίκιο έχεις, ποιος άλλος? (νευριασμένος)
Ν:Έλα βρε, πλάκα σου κάνω! Αφού το ξέρεις πως για μένα είσαι ένας και μοναδικός! Δεν υπάρχει σύγκριση!
Λ:Ναι, το κατάλαβα!
Ν:Είσαι παρεξηγησιάρης, αλλά τι να κάνω που σ'αγαπάω!
Λ:Μ'αγαπάς?
Ν:Όσο τίποτα άλλο μάτια μου! (τον φιλάει τρυφερά)
Λ:Ορίστε πώς με ρίχνεις!
Ν:Πάμε όμως πάνω γιατί θα μας ψάχνουν!
Λ:Πάμε!

Την αγκαλιάζει και ανεβαίνουν και πάλι στα τραπέζια τους. Όμως το τραπέζι του Λουκά ήταν άδειο. Έπειτα έριξαν μια γρήγορη ματιά στο τραπέζι των κοριτσιών και τους είδαν όλους μαζεμένουν εκεί. Πήρε λοιπόν ο Λουκάς τα πράγματά του και πήγε να καθίσει κι αυτός μαζί τους. Η ώρα πέρασε ευχάριστα και όλοι ήταν χαρούμενοι μιας και ο καθένας ήταν με τον άνθρωπό του. Λίγο πιο μετά, βγήκε η Παπαρίζου κι έπειτα και ο Ρέμος για αν τραγουδίσουν μαζί. Η Έλενα αποχωρεί μετά από μερικά τραγούδια και τη διασκέδαση του μαγαζιού αναλαμβάνει ο Αντώνης. Τα τραγούδια είναι εκπληκτικά και άκρως ερωτικά. Πολλοί ανεβαίνουν στην πίστα για να χορέψουν. Ο Λουκάς κάνει ένα νόημα στον Αντώνη χωρίς κανένας από τους υπόλοιπους να ξέρει τι θέλει να του πει. Αυτός γνέφει καταφατικά. Λίγα λεπτά αργότερα...

Αντ. Ρέμος: Θα ήθελα λίγο την προσοχή σας! Σήμερα φιλιξενούμε στο μαγαζί μια παρέα 6 παιδιών. Έχουν έρθει εδώ για το γάμο των δυο από αυτά τα παιδιά και από αύριο θα είναι μαζί και με την έγκριση του Κυρίου. Ο γαμπρός λοιπόν θέλει ν'αφιερώσει ένα τραγούδι στην αγαπημένη του. Τι λέτε, να του κάνουμε τη χάρη?
Κοινό:ΝΑΙ!!!
Αντ.Ρέμος:Αφού το λέτε εσείς! (κάνει νόημα στο Λουκά)

Ο Αντώνης Ρέμος του δίνει το μικρόφωνο και η μουσική αρχίζει. Ο Λουκάς τραγουδάει κοιτώντας τη Νόρα με απέραντη αγάπη και το βλέμμα της του ανταποδίδει. Τι της τραγουδάει? Κάτι που της έχει τραγουδίσει άπειρες φορές ως τώρα! Ο στίχος πάει κάπως έτσι... "Τι γλυκό να σ'αγαπούν και να σου το λένε, μάτια που μελαγχολούν και κρυφά σου κλαίνε..." Σας λέει κάτι? Αν όχι, ακούστε το και θα το θυμηθείτε!

https://www.youtube.com/watch?v=Sp2Qf_yTw3A

Η Νόρα συγκινείται και όλο το μαγαζί εντυπωσιάζεται, όχι μόνο από τη φωνή του Λουκά, αλλά και από αυτήν την τόσο γλυκιά του κίνηση. Το τραγούδι τελειώνει και ο Αντώνης τους εύχεται για το γάμο τους.

Το πρόγραμμα αργεί να τελειώσει και τους παίρνει 6 τα ξημερώματα μέχρι να φύγουν.

Έξω από το αυτοκίνητο με το οποίο ήρθαν τα κορίτσια...

Λ:Τώρα θα σε αποχωριστώ, ε?
Ν:Πρέπει! Για λίγες ώρες μόνο! Μετά θα συναντηθούμε στην εκκλησία και δεν θα ξαναχωριστούμε ποτέ!
Λ:Ανυπομονώ!
Ν:Κι εγώ! Πρέπει όμως να φύγω!
Λ:Να προσέχεις!
Ν:Φιλάκι δεν έχω?
Λ:Πολλά μωρό μου! (την φιλάει παθιασμένα)
Ν:Τα λέμε!
Λ:Σ'αγαπώ!
Ν:Κι εγώ!

Και ο καθένας πάει στο κρεβαάκι του να ξεκουραστεί, μιας και μια μεγάλη μέρα τους περίμενε κι έπρεπε να είναι φρέσκιοι και ορεξάτοι!

ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Πεμ Φεβ 17, 2011 11:04 pm

Aχ τι γλυκό Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 και το τραγούδι υπέροχο!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440 Περιμένω συνέχεια!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Φεβ 17, 2011 11:15 pm

maria15 έγραψε:Aχ τι γλυκό Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 και το τραγούδι υπέροχο!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440 Περιμένω συνέχεια!!!
Σ'ευχαριστώ πολύ Μαρία μου! Ε, φαντάζομαι κάτι σου θυμίζει το τραγούδι, έτσι? Η συνέχεια σίγουρα σύντομα! Ή αύριο ή το Σάββατο!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Παρ Φεβ 18, 2011 6:55 pm

ειναι καταπληκτικο νορακι μου!!και εγω συγκυνηθηκα με την κινηση του λουκα αλλα κα ιτο τραγουδακι ειναι φοβερο!!πραγματικα το σεναριακι σου ειναι τελειο!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 333
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Παρ Φεβ 18, 2011 9:07 pm

ΑΝΝΑ έγραψε:ειναι καταπληκτικο νορακι μου!!και εγω συγκυνηθηκα με την κινηση του λουκα αλλα κα ιτο τραγουδακι ειναι φοβερο!!πραγματικα το σεναριακι σου ειναι τελειο!
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Άννα για τα καλά σου λόγια και χαίρομαι πραγματικά που σου άρεσε και δεν ήταν βαρετό!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Κυρ Φεβ 20, 2011 10:08 pm

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ


Και φυσικα οι ώρες πέρασαν και η στιγμή του γάμου της Νόρας και του Λουκά δεν άργησε να έρθει!

Βρισκόμαστε στο σπίτι της Νόρας, όπου εκείνη, τα κορίτσια και η μητέρα της είναι μαζεμένες και την ετοιμάζουν. Η Νόρα έχει κάνει το κακιγιάζ κι έχει πάει να βάλει το νυφικό της.

Όταν βγαίνει από το δωμάτιο...

Ν:Πώς σας φαίνομαι?
Ελένη (μητέρα Νόρας) : Κούκλα είσαι κοριτσάκι μου! Τέλεια!
Ε:Ναι, είσαι υπέροχη!
Δ:Πιο ωραία και από τη μέρα που το πρωτοδοκίμασες!
Ν:Αλήθεια?
Ε:Ε, λες να σου κάνουμε πλάκα? Άναυδος θα μείνει ο Λουκάκος μόλις σε δει!
Ν:Ας μην αργούμε όμως!
Δ:Ναι! Η κοπέλα σε περιμένει για να σε χτενίσει!
Ν:Τέλεια! Αρχίζουμε τότε!

Λίγο πιο μετά, το κινητό της Εύας χτυπάει.

Ε:Ο Μάνος!
Δ:Σήκωσέ το!
Ε:Έλα αγάπη μου!
Μ:Έλα Ευάκι μου, τι κάνετε?
Ε:Καλά είμαστε! Τώρα ετοιμάζεται η Νόρα!
Μ:Α, ωραία! Ακούς ρε? Ετοιμάζεται η κοπέλα!
Ε:Σε ποιον μιλάς ρε Μάνο?
Μ:Στον ηλίθιο που έχει τρελαθεί από την αγωνία! Δεν μπορεί να περιμένει βλέπεις!
Ε:Κατάλαβα!
Ν:Είναι εκεί το μωρό μου?
Μ:Τώρα το ταΐζουμε φρουτόκρεμα πες της!
Ε:Σταμάτα βρε Μάνο!
Ν:Τι λέει?
Ε:Τίποτα! Εκεί είναι!
Ν:Αχ, πες του να του μιλήσω λίγο!
Ε:Μάνο...
Μ:Μισό λεπτό! Ρε βλάκα, έλα εδώ ρε ηλίθιε!
Λ:Τι θες ρε λαμόγιο?
Μ:Σε ζητάνε!
Λ:Το μωρό μου?
Μ:Ναι, ναι! Τελείωνε όμως!
Λ:Σκάσε ρε, έρχομαι!
Μ:Έλα , πάρ'το τηλέφωνο!
Λ:Ευχαριστώ! Ναι?
Ν:Αγάπη μου?
Λ:Έλα ψυχούλα μου, τι κάνεις?
Ν:Υπομονή! Δεν υποφέρονται οι ώρες μακριά σου!
Λ:Σε καταλαβαίνω! Δεν βλέπω τη στιγμή που θα συναντηθούμε στην εκκλησία!
Ν:Ούτε εγώ! Μου έλειψες!
Ε:Λες και είχες αιώνες να τον δεις!
Λ:Το μωράκι μας τι κάνει?
Ν:Καλά είναι, αν και ούτε κι αυτο μπορεί μακριά από τον μπαμπά του!
Λ:Μου λείπετε πάρα πολύ και οι δύο!
Ν:Σε λίγες ώρες θα είμαστε μαζί μωρό μου!
Λ:Ανυπομονώ!
Ν:Κι εγώ!
Λ:Τα λέμε ματάκια μου! Να σε αφήσω να ετοιμαστείς και να έρθεις σύντομα!
Ν:Σ'αγαπώ!
Λ:Κι εγώ! Πολύ! Φιλάκια!
Ν:Και σ'εσένα!

Και μετά απ'όλα αυτά τα σιρόπια, έκλεισαν επιτέλους το τηλέφωνο!

Ε:Ρε Δάφνη, ακόμα δεν έφερες την πετσέτα?
Ν:Τι τη θέλετε την πετσέτα?
Δ:Για να μαζέψουμε τα σιρόπια!
Ν:Παρατήστε με ρε! Άντε τώρα!
Ε:Καλά! Καλά!

Και η ώρα πέρασε! Ο Λουκάς βρισκόταν ήδη στην εκκλησία και περίμενε τη Νόρα. Όμως εκείνη είχει αργήσει και ο Λουκάκος άρχισε να εκνευρίζεται!

Λ:Μα, καλά, πού είναι τόση ώρα?
Μ:Πείμενε ρε, θα έρθει!
Λ:Πότε?
Νικ:Μπορεί να το μετάνιωσε!
Λ:Βρε άη στο διάολο!
Νικ:Πιθανό είναι! Άργησε, αλλά κατάλαβε τι βλακεία πήγε να κάνει!
Λ:Είσαι ηλίθιος αγόρι μου!
Νικ:Ευχαριστώ και ανταποδίδω!
Μ:Ρε σκάστε!
Λ:Ρε Μάνο, πάρε ένα τηλέφωνο!
Μ:Καλά!!!!! Καλά!!! Έλα Εύα μου, πού είστε? Α, έρχεστε και σε λίγο και η Νόρα! Ωραία! Ναι, σας βλέπω αγάπη μου! ΟΚ!
Λ:Τι σου είπε?
Μ:Εδώ είναι η Εύα και η Δάφνη! Να'τες!
Ε:Γεια σας!
Δ:Γεια σας!
Λ:Πού είναι η Νόρα ρε κορίτσια!
Ε:Δεν θα έρθει!
Λ:Τι?
Δ:Ναι! Γι'αυτο ήρθαμε από τώρα! Αποφάσισε πως δεν είναι για δεσμεύσεις! Άργησε, αλλά το κατάλαβε!
Λ:Πλάκα κάνετε, έτσι?
Ε:Εσύ τι λες ρε? Υπάρχει τέτοια περίπτωση?
Λ:Ελπίζω πως όχι!
Δ:Και πολύ καλά κάνεις! Ετοιμάσου τώρα, γατί έρχεται το Νοράκι!
Λ:Επιτέλους! Τόσες ώρες έχω να τη δω!
Ε-Μ-Δ-Νικ:Έλεος!
Λ:Σκάστε ρε!

Λίγη ώρα αργότερα, η Νόρα καταφτάνει στην εκκλησία συνοδευόμενη από τον πατέρα της. Ο Λουκάς τη βλέπει και τα χάνει από το πόσο όμορφη είναι!

Νυφικό: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 P997-600-width
Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Gp1001-600-height
Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Gp1000-600-height
Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Gp999-600-height
Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Gp998-600-height

Παππούτσια:Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 ImagesCAC7XZE3-1
Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 ImagesCAE1SPDC-1

Ανθοδέσμη:https://s1182.photobucket.com/albums/x457/nora1alex/?action=view&current=imagesCAEV21JP-1.jpg

Όταν πλησιάζει περισσότερο η Νόρα, ο Λουκάς απλώνει το χέρι του κι εκίνη το πιάνει. Έπειτα αγκαλιάζονται κι ανταλλάζουν ένα τρυφερό φιλί.

Λ:Είσαι πανέμορφη! (χωρίς ν'απομακρυνθεί από το πρόσωπό της)
Ν:Κι εσύ κούκλος!
Λ:Ανυπομονώ να περάσουμε την πόρτα αυτής της εκκλησίας παντρεμένοι πλέον!
Ν:Εγώ να δεις!
Λ:Πάμε τότε!

Λίγη ώρα αργότερα, ο γάμος έχει ήδη τελειώσει και οι νεόνυμφοι βγαίνουν έξω από την εκκλησία. Έπειτα φιλιούνται παθιασμένα.
( Για όσες είναι περίεργες, εννοείται πως η Νόρα πάτησε το πόδι του Λουκά!)

Μετά από τους χαιρετισμούς, τις φωτογραφίες και τα κλασσικά, το ζευγάρι μένει μόνο του έξω από την εκκλησία, ενώ όλοι οι άλλοι έχουν πάει στο κέντρο, όπου θ'ακολουθήσει δεξίωση.

Μετά από ένα παθιασμένο φιλί...

Ν:Δεν πάμε κι εμείς Λουκά μου?
Λ:Πού να πάμε?
Ν:Στο κέντρο όπου μας περιμένουν όλοι αγάπη μου!
Λ:Από τώρα?
Ν:Ναι αγάπη μου! Τόση ώρα έχουν που μαζεύτηκαν εκεί! Και, στο κάτω-κάτω, τι θα κάνουμε εδώ?
Λ:Ε, δεν εννοούσα να μείνουμε εδώ...!
Ν:Και πού να πάμε?
Λ:Στο σπίτι μας! Να ξεκουραστείς κι εσύ λίγο!
Ν:Α, γι'αυτό θέλεις να πάμε σπίτι!
Λ:Ε, ναι! Να ξαπλώσουμε λίγο αγκαλίτσα!
Ν:Μόνο?
Λ:Καταλαβαίνεις τι εννοώ! Μου έλειψες!
Ν:Αγάπη μου, μαζί είμασταν χθες το βράδυ!
Λ:Ναι, αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο! Δεν είναι το ίδιο με το να σ'έχω στην αγκαλιά μου και να κοιμάσαι σαν άγγελος!
Ν:Το βράδυ αγάπη μου! Υπομονή!
Λ:Πόση υπομονή? Εγώ σκοπεύω να το γλεντήσω για τα καλά και πρέπει να έχω δυνάμεις!
Ν:Τι εννοείς?
Λ:Εννοώ πως μια φορά παντρεύομαι! Να μην το χαρώ σαν άνθρωπος?
Ν:Καλά, αφού το θέλεις έτσι...
Λ:Πάμε όμως στο σπιτάκι μας πρώτα για να με πάρεις μια αγκαλιά και να μου δώσεις εσύ τη δύναμη που χρειάζομαι για να συνεχίσω τη βραδιά όπως θέλω!
Ν:Καλά, αφού το βλέπεις έτσι... Ας μην χάνουμε χρόνο!

Η Νόρα και ο Λουκάς φεύγουν και λίγο πιο μετά έχουν φτάσει στο σπίτι τους...

Βρίσκονται στην πόρτα, ενώ ταυτόχρονα φιλιούνται. Ο Λουκάς ανοίγει και σηκώνει στην αγκαλιά του τη Νόρα.

Ν:Βλέπω τέτοια έθιμα δε σου ξεφεύγουν με τίποτα!
Λ:Εννοείται πως όχι! (τη φιλάει)
Ν:Λουκά...
Λ:Τι είναι ψυχή μου?
Ν:Σ'αγαπάω! Πάρα πολύ!
Λ:Εγώ να δεις! Πιο πολύ δεν γίνεται!

Την φιλάει τρυφερά και οδηγούνται στην κρεβατοκάμαρα!

Λίγο πιο μετά, τους βλέπουμε αγκαλιασμένους στο κρεβάτι ακόμα!

Ν:Λουκάκο μου, μήπως να πηγαίναμε σιγά-σιγά? Θα μας ψάχνουν!
Λ:Δεν τους βλέπω να μας αναζητούν, οπότε έχουμε λίγο χρόνο!
Ν:Λουκά, σοβαρέψου!
Λ:Δεν μπορώ! Μου'χεις πάρει τα μυαλά!
Ν:Ναι, καλά! Να δω αν θα λες κάτι τέτοιο και μετά από λίγα χρόνια!
Λ:Τι εννοείς?
Ν:Δεν έχεις ακούσει που λένε ότι ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα?
Λ:Ο γάμος φταίει αγάπη μου ή αυτός που έχει παντρευτεί κι έχει ξεχάσει ποιον?
Ν:Α, δεν ξέρω!
Λ:Ξέρω εγώ! Ο γάμος δεν σκοτώνει τον έρωτα! Τον έρωτα τον σκοτώνουν όσοι δεν εκτιμούν το άτομο που έχουν δίπλα τους!
Ν:Εσύ θα σταματήσεις να με αγαπάς ποτέ?
Λ:Μπα, δε νομίζω! Εσύ?
Ν:Εγώ είμαι σίγουρη πως θα σ'αγαπάω για πάντα!
Λ:Και πώς είσαι τόσο σίγουρη?
Ν:Δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω, αλλά κάθε μέρα που περνάει σ'ερωτεύομαι και περισσότερο!
Λ:Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Τουλάχιστον δεν συμβαίνει μόνο σ'εμένα! Προς στιγμήν είχα αρχίσει ν'ανησυχώ!
Ν:Λουκά! (ξαφνιασμένα)
Λ:Τι είναι αγάπη μου? Έγινε κάτι?

Η Νόρα, χωρίς ν'απαντήσει, αρπάζει το χέρι του Λουκά και το τοποθετεί στην κοιλίτσα της. Και οι δύο νιώθουν την πρώτη κλωτσιά του μωρού τους!

Ν: (συγκινημένη) Λουκά, το νιώθεις?
Λ:Εννοείται αγάπη μου! Η μικρή μας δηλώνει την παρουσία της!
Ν:Είναι ένα από τα πιο όμορφα συναισθήματα που έχω νιώσει ποτέ!
Λ:Και από τις καλύτερες εμπειρίες μου!
Ν:Λουκάκο μου, είναι υπέροχο!
Λ:Ναι αγάπη μου! Επέλεξε αυτή τη μέρα για να μας δείξει πως είναι κι αυτό το μικρό πλασματάκι εδώ! (χαϊδεύει την κοιλίτσα της Νόρας και την φιλάει. Έπειτα φιλάει και την ίδια τη Νόρα)

Όμως το χτύπημα του τηλεφώνου τους διακόπτει!

Ν:Άρχισαν να μας ψάχνουν!
Λ:Τώρα βρήκαν?
Ν:Κάνε ησυχία για ν'απαντήσω! Η Εύα είναι.
Λ:Καλά! (κατσουφιασμένα)
Ν:Ναι?... Έλα Εύα μου... Καλά είμαστε. Τι να πάθουμε μέσα σε λίγες ώρες?... Ε, ναι, αργήσαμε λίγο! Ήμουν λίγο κουρασμένη και ο Λουκάς ήθελε να με φέρει στο σπίτι για να ξεκουραστώ!... Έχει σκοπό να το γλεντήσει σήμερα λέει, κατάλαβες?... Καλά Εύα μου! Σ'αφήνω για να ετοιμαστώ και σε λίγο θα είμαστε εκεί! Τα λέμε! (κλείνει το τηλέφωνο) Σήκω Λουκά! Πρέπει να φύγουμε!
Λ:Ένα φιλάκι ακόμα!
Ν: (τον φιλάει) Πάμε τώρα!
Λ:Καλά! Πάμε! Αμάν όμως αυτή η Εύα!
Ν:Δίκιο έχει βρε μωρό μου!
Λ:Ήταν ανάγκη να μας το χαλάσει τώρα? Τώρα που η μπέμπα μας κλώτσησε για πρώτη φορά?
Ν:Ε, τι να κάνουμε? Κακό timing! Μην ανησυχείς όμως! Από εδώ και πέρα το μωράκι μας θα κλωτσάει όλο και πιο συχνά!
Λ:Τέλεια!
Ν:Ναι! Σήκω όμως!
Λ:Ό,τι πείτε κυρία Βενέτη!
Ν:Σηκωθείτε όμως κάποτε κύριε Βενέτη!
Λ:Άλλο ένα φιλάκι πρώτα!
Ν:Τι να κάνω που δεν μπορώ ν'αντισταθώ? (τον φιλάει γλυκά)

Επιτέλους σηκώνονται από το κρεβάτι και λίγο αργότερα έχουν φτάσει στο κέντρο όπου γίνεται η δεξίωση του γάμου τους. Όλοι είναι μαζεμένοι εκεί από νωρίς και τους περιμένουν. Όταν αυτοί φτάνουν, το κομμάτι τανγκό που επέλεξαν για να χορέψουν ακούγεται και ο Λουκάς αγκαλιάζει απαλά τη Νόρα. Εκείνη ανταποκρίνεται στην αγκαλιά του και γέρνει το κεφάλι της πάνω του. Και οι δύο είναι πολύ ευτυχισμένοι που μετά απ'όσα έχουν περάσει είναι πλέον μαζί, παντρεμένοι και περιμένουν το παιδάκι τους! Όλοι τους θαυμάζουν και χαίρονται γι'αυτούς και για την τόσο δυνατή αγάπη τους! Η Νόρα είναι συγκινημένη κι ένα δάκρυ κυλάει από τα μάτια της. Ο Λουκάς το παρατηρεί και, αφού το σκουπίζει και της χαμογελάει γλυκά, τη φιλάει τρυφερά στα χείλη. Τότε όλοι χειροκροτούν, ενώ το φιλί δυναμώνει και ο Λουκάς κρατάει σφιχτά στην αγκαλιά του τη Νόρα.

Λ:Σ'αγαπάω!
Ν:Κι εγώ! Πάρα πολύ!
Λ:Ακόμα δεν μπορώ να συνηδειτοποιήσω την τόση ευτυχία!
Ν:Καλά θα κάνεις να μην αργήσεις όμως, γιατί σε λίγο έρχεται και το μωράκι μας!
Λ:Δεν φαντάζεσαι πόσο ανυπομονώ!
Ν:Κάτι ξέρω κι εγώ, μην ανησυχείς!
Λ:Είμαι σίγουρος!
Ν:Λουκά, δεν θέλω να σε χάσω ποτέ!
Λ:Δε θα με χάσεις αγάπη μου! Δεν ξέρω αν το κατάλαβες, αλλά από σήμερα συμφώνησες να είσαι για μια ζωή μαζί μου!
Ν:Αυτό είναι το μόνο που θέλω τόσο πολύ στη ζωή μου! Για πάντα μαζί σου και μαζί με την κορούλα μας!
Λ:Και όλα τα άλλα παιδιά που θ'αποκτήσουμε στο μέλλον!
Ν:Α, θέλεις κι άλλα!
Λ:Εννοείται! Μόνο μ'ένα θα μ'αφήσεις?
Ν:Θα το σκεφτώ! (φιλιούνται)

Όταν το κομμάτι τελειώνει, ένα θερμό χειροκρότημα το διαδέχεται. Έπειτα το ζευγάρι κόβει την τούρτα και ο Λουκάς ανοίγει την καθιερωμένη σαμπάνια των γάμων.

Τούρτα: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 ImagesCAP0PZH0
Διακόσμηση τραπεζιών: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 ImagesCA50803G

Η νύχτα κύλησε πάρα πολύ ευχάριστα για όλους! Το γλέντι συνεχίστηκε ως αργά τα ξημερώματα. Καθ'όλη τη διάρκεια της βραδιά όμως, οι ματιές που αντάλλασσαν η Νόρα και ο Λουκάς ξεχείλιζαν από αγάπη κι ευτυχία!

Κάποια στιγμή, σχεδόν ξημερώματα, αποφάσισαν να το διαλύσουν, μιας και όλοι έπρεπε να γυρίσουν στο σπίτι τους.

Έξω από την πόρτα του σπιτιού της Νόρας και του Λουκά...

Φτάνουν ενώ ταυτόχρονα φιλιούνται παθιασμένα. Ο Λουκάς ανοίγει την πόρτα και σηκώνει και πάλι στην αγκαλιά του τη Νόρα για να την οδηγήσει μέσα στο σπίτι.

Ν:Σ'αγαπώ!
Λ:Κι εγώ! Πάρα πολύ!

Οδηγούνται στην κερβατοκάμαρα και το ξημέρωμα τους βρίσκει να κάνουν έρωτα...

Ελπίζω να βγήκε καλό! Αν ήταν υπερβολικό σε κάποια σημεία, συγχωρήστε με!


ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ
Υ.γ. Ξέρω ότι μου βήκε πολύ μεγάλο! Ελπίζω να μην σας κούρασα!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Κυρ Φεβ 20, 2011 10:43 pm

Αχχχχ ΚΙ ΑΥΤΟ ήταν υπέροχο!!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Δεν έχω λόγια...κι όσο για το πόσο μεγάλο ήταν, δεν ΜΕ πειράζει ΚΑΘΟΛΟΥ!!! Αντίθετα!!! Very Happy
Περιμένω συνέχεια!!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Κυρ Φεβ 20, 2011 10:47 pm

maria15 έγραψε:Αχχχχ ΚΙ ΑΥΤΟ ήταν υπέροχο!!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Δεν έχω λόγια...κι όσο για το πόσο μεγάλο ήταν, δεν ΜΕ πειράζει ΚΑΘΟΛΟΥ!!! Αντίθετα!!! Very Happy
Περιμένω συνέχεια!!!!
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τα υπέροχά σου λόγια Μαράκι μου! Πάλι καλά που δεν σε πειράζει και πολύ που είναι μεγάλο!
Η συνέχεια γρήγορα ελπίζω!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Δευ Φεβ 21, 2011 9:12 pm

Θέλει κανείς συνεχειούλα?
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Δευ Φεβ 21, 2011 9:13 pm

Bάλε! Πάω να κ΄πανω επαναληψη στην Ιστορια και επανερχομαι! Όταν έρθω την θέλω ποσταρισμένη! Razz
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Δευ Φεβ 21, 2011 9:21 pm

maria15 έγραψε:Bάλε! Πάω να κ΄πανω επαναληψη στην Ιστορια και επανερχομαι! Όταν έρθω την θέλω ποσταρισμένη! Razz
ΟΚ! Αν θέλεις, θα ποστάρω και στο καινούριο σεναριάκι μου!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Δευ Φεβ 21, 2011 9:44 pm

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟ ΤΡΙΤΟ

Και μετά το γάμο αυτό που συνήθως ακολουθεί είναι το ταξίδι του μέλιτος! Όταν, λοιπόν, η πρώτη μέρα μετά το γάμο της Νόρας και του Λουκά ξημέρωσε, έπρεπε να φύγουν για το αεροδρόμιο. Πού θα πήγαιναν? Η Νόρα δεν είχε ιδέα! Έκπληξη από το Λουκά!

Είναι γύρω στις 11 το πρωί. Η πτήση είναι στις 2 το μεσημέρι. Η Νόρα έχει ετοιμάσει τις βαλίτσες τους για τη μία βδομάδα που θα περνούσαν στον προοροσμό τους.

Ο Λουκάς μπαίνει στο δωμάτιο και τη βλέπει να μεταφέρει τη μεγάτη ρούχα βαλίτσα.

Λ:Τι κάνεις εκεί? (έντρομος)
Ν:Τι κάνω ρε Λουκά?
Λ:Μην τολμήσεις να ξανασηκώσεις τη βαλίτσα! Εγώ! Εμένα να φωνάζεις!
Ν:Γιατί ρε Λουκά? Ανάπηρη είμαι?
Λ:Χτύπα ξύλο παιδί μου! Δεν κάνει να σηκώνεις βάρη στην κατάστασή σου! Εγώ θα τα κάνω όλα!
Ν:Λουκά, πας καλά?
Λ:Υπέροχα! Λοιπόν, είσαι έτοιμη?
Ν:Ναι, εσύ?
Λ:Πανέτοιμος!
Ν:Θα μου πεις τώρα πού θα με πας ή θα μ'αφήσεις με την αγωνία?
Λ:Θα το μάθεις στο αεροδρόμιο!
Ν:Είσαι κακός!
Λ:Ευχαριστώ πολύ! Πάμε τώρα, γιατί θα χάσουμε την πτήση!
Ν:Πάμε!

Λίγες ώρες αργότερα είχε έρθει η ώρα να επιβιβαστούν στο αεροπλάνο. Στους πίνακες αναχωρήσεων αναγράφεται πως οι επιβάτες της πτήσης για Βενετία πρέπει να επιβιβαστούν.

Λ:Ωραία! Πάμε! Ήρθε η ώρα!
Ν:Τι?
Λ:Τυρί!
Ν:Βενετία θα πάμε?
Λ:Για να κατευθυνόμαστε προς αυτή την πορεία, λογικό δεν είναι?
Ν:Πλάκα κάνεις!
Λ:Όχι! Μην μου πεις ότι δεν θέλεις!
Ν:Είσαι τρελός! Αφού ξέρεις πως πάντα ήθελα να πάω στη Βενετία!
Λ:Να που ήρθε η ώρα! Πάμε όμως! Θ'αργήσουμε!
Ν:Πάμε!

Μπαίνουν στο αεροπλάνο και λίγες ώρες αργότερα είναι στον προορισμό τους!
Καθώς βρίσκονται πάνω στα ταξλι της Βενετίας, τα οποία κινούνται στο νερό, η Νόρα και ο Λουκάς είναι αγκαλιασμένοι απολαμβάνοντας τη μαγευτική θέα!

Λ:Πώς σου φαίνεται μωρό μου?
Ν:Είναι υπέροχο! Η πιο ωραία πόλη στην οποία έχω βρεθεί ποτέ! Βέβαια παίζει ρόλο και η παρέα...
Λ:Και είναι καλή?
Ν:Η καλύτερη αγάπη μου! Η καλύτερη!
Λ:Όμως πολύ φοβάμαι πως θα πρέπει να διακόψουμε τη βόλτα μας!
Ν:Γιατί?
Λ:Επειδή μωρό μου φτάσαμε! Εδώ είναι το ξενοδοχείο!
Ν:Τέλειο είναι! Παραμυθένιο!
Λ:Περίμενε να το δεις και μέσα!

Παίρνουν τα πράγματά τους και εισέρχονται στο ξενοδοχείο όπου πρόκειται να διαμείνουν. Η διακόσμηση είναι ονεορεμένη και σε μεταφέρει σε μια άλλη διάσταση κι εποχή! Όταν ανεβαίνουν στο δωμάτιό τους, αντικρίζουν έναν ζεστό χώρο με τεράστιο κρεβάτι, ένα λευκό χαλί στρωμένο στο πάτωμα και μαγευτική θέα!

Λ:Τι λες?
Ν:Τι να πω? Έχω μείνει άναυδη! Είναι φανταστικό! Καλύτερο δεν θα μπορούσα να το φανταστώ ποτέ!
Λ:Χαίρομαι που σου αρέσει, μιας κι εδώ θα περάσεις τις επόμενες επτά μέρες!
Ν:Και νύχτες!
Λ:Κυρίως νύχτες αγάπη μου! Το ταξίδι του μέλιτός μας θα είναι από τις καλύτερες εμπειρίες μας!
Ν:Ανυπομονώ ν'αρχίσουμε! Προς το παρόν όμως έχω άλλη μια ιδέα!
Λ:Για πες!
Ν:Λέω να ξαπλώσουμε στο τεράστιο κρεβάτι και να ξεκουραστούμε λίγο, μιας και είμαι πτώμα! Και μετά θα σηκωθούμε και θα πάμε μια τεράστια βόλτα αγκαλιασμένοι!
Λ:Δίκιο έχεις μωρό μου! Είσαι κουρασμένη! Εκτός του ότι δεν κοιμήθηκες το βράδυ, ξεθεώθηκες και από το ταξίδι!
Ν:Άξιζε όμςω την κόπο!
Λ:Ναι, όντως! Λοιπόν, άλλαξε ρουχαλάκια και έλα να σε πάρω μια αγκαλιά και να ξεκουραστείς! Έχω σχέδια για το βράδυ!
Ν:Τι σχέδια?
Λ:Ε, θα πάμε βόλτα στα μαγαζιά, θα φάμε σ'ένα πολύ ωραίο εστιατόριο, μιας και είμαι σίγουρος ότι θα πεινάσεις, μετά θα σε πάω και για γλυκό...
Ν:Σταμάτα Λουκά! Μου άνοιξες την όρεξη!
Λ:Θέλεις να παραγγείλουεμ κάτι για φαγητό?
Ν:Όχι, όχι! Το μόνο που θέλω είναι μια αγκαλιά!
Λ:Είσαι έτοιμη?
Ν:Ναι! (μιας και ντυνόταν όση ώρα μιλούσε με το Λουκά)
Λ:Έλα εδώ μωράκι μου!

Η Νόρα πηγαίνει στο κρεβάτι και βυθίζεται στην αγκαλιά του Λουκά! Εκείνος την κρατάει τρυφερά και χαϊδεύει την κοιλίτσα της, η οποία πλέον έχει μεγαλώσει λιγάκι κι έδινε ένα γλυκό ύφος στη Νόρα. Εκείνη μέσα σε λίγα λεπτά αποκοιμιέται και ο Λουκάς μένει να τη χαζεύει, ώσπου κοιμάται και ο ίδιος!

Αργότερα, αποφασίζουν να σηκωθούν από το κρεβάτι, να ετοιμαστούν και να κάνουν μια βόλτα στη Βενετία για να θαυμάσουν αυτή την υπέροχη πόλη!

Τους βλέπουμε να κάνουν βόλτες στα μαγαζιά αγκαλιασμένοι!

Λ:Πώς σου φαίνεται η επιλογή μου τελικά?
Ν:Υπέροχη αγάπη μου! Αν και θα πέρναγα τέλεια οπουδήποτε μαζί σου! Πάντως η Βενετία είναι όντως μαγευτική!
Λ:Χαίρομαι που σου αρέσει ψηχή μου! Όταν είσαι χαρούμενη εσύ, είμαι κι εγώ!
Ν:Λουκά, κοίτα! Ένα μαγαζί με παιδικά ρουχαλάκια! Πάμε να ρίξουμε μια ματιά?
Λ:Εννοείται! Τα πρώτα ρουχαλάκια που θ'αγοράσουμε για την μπουμπού μας θα είναι από το ταξίδι του μέλιτος!
Ν:Το ωραιότερο ταξίδι της ζωής μας!
Λ:Μέχρι τώρα τουλάχιστον! Πάμε όμςω στο μαγαζί που λέγαμε?
Ν:Ναι! Και μετά για φαγητό μιας και η μπέμπα πείνασε!
Λ:Και η μαμά της να φανταστώ!
Ν:Ναι!
Λ:Γρήγορα λοιπόν για να ταΐσω και τις πριγκίπισσές μου που πεινάνε!

Πηγαίνουν στο μαγαζί και η πωλήτρια τους δείχνει διάφορα ρουχαλάκια για νεογέννητα κκοριτσάκια!

Λ:Νόρα, κοίτα αυτή την πιπίλα! Δεν είναι υπέροχη?

Πιπίλα:Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 ImagesCAQQETRA

Ν:Εγώ θα την χαρακτήριζα υπερβιλικά υπερβολική!
Λ:Γιατί?
Ν:Τι γιατί βρε Λουκά μου? Μωρό θα κάνουμε, όχι την πριγκίπισσα Sissy!
Λ:Το κοριτσάκι μου θα είναι έτσι κι αλλιώς μια πριγκίπισσα! Όμως θέλω να της πάρουμε από εδώ κάτι που θα μας μείνει αξέχαστο! Κάτι ασυνήθιστο και ασυνήθιστο! Εξάλλου δεν είναι πανέμορφη η πιπίλα? Την φαντάζεσαι τη μικ΄ρη μας πριγκίπισσα με αυτή?
Ν:Όντως, είναι χαριτωμένη έτσι όπως το θέτεις!
Λ:Τι λες λοιπόν?
Ν:Εντάξει! Μπορώ να σου πω όχι όταν παίρνεις αυτή την αξιολάτρευτη φατσούλα?
Λ:Τέλεια!
Ν:Έλα όμως λίγο εδώ να σου δέιξω κάτι τέλεια ρουχαλάκια που βρήκα!
Λ:Έρχομαι!

Μετά από διάφορα που είδα, κατέληξαν στα παρακάτω:

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 ImagesCAEU6JHM

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Baby

Ν:Τώρα που ψωνίσαμε και στην μπουμπού, πάμε να φάμε τίποτα? Πείνασα και όσο σκέφτομαι την υπέροχη Ιταλική κουζίνα, πεινάω περισσότερο!
Λ:Έχεις δίκιο αγάπη μου! Πάμε!
Ν:Τέλεια!

Πηγαίνουν σε ένα ωραίο εστιατόριο και τρώνε. Μετά συνεχίζουν τις βόλτες του στα αμέτρητα στενάκια της Βενετίας για να καταλήξουν τελικά και πάλι στο δωμάτι του ξενοδοχείου τους, όπου πέρασαν μια υπέροχη βραδιά!

Ελπίζω να σας άρεσε!


ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΑΚΟΣΤΟΥ ΤΡΙΤΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Δευ Φεβ 21, 2011 9:44 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Bάλε! Πάω να κ΄πανω επαναληψη στην Ιστορια και επανερχομαι! Όταν έρθω την θέλω ποσταρισμένη! Razz
ΟΚ! Αν θέλεις, θα ποστάρω και στο καινούριο σεναριάκι μου!
Δεν τα ρωτάνε αυτά! Πόσες φορές να στα πώ?? Ποσταρε εσύ κι εγώ έρχομαι!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Δευ Φεβ 21, 2011 9:53 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Bάλε! Πάω να κ΄πανω επαναληψη στην Ιστορια και επανερχομαι! Όταν έρθω την θέλω ποσταρισμένη! Razz
ΟΚ! Αν θέλεις, θα ποστάρω και στο καινούριο σεναριάκι μου!
Δεν τα ρωτάνε αυτά! Πόσες φορές να στα πώ?? Ποσταρε εσύ κι εγώ έρχομαι!
OK Mαράκι! Πάω!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Δευ Φεβ 21, 2011 10:38 pm

Τζα! Ήρθα κι εγώ μετά από το διάβασμα!
Υπέροχη και μαγευτική συνέχεια!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Να είσαι στη Βενετία και να έχεις δίπλα σου έναν Λουκά Βενέτη! Αχχχχχχχχχ Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Περιμένω συνέχεια!!!!

Υ.Γ.Πάω στο άλλο!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Δευ Φεβ 21, 2011 10:49 pm

maria15 έγραψε:Τζα! Ήρθα κι εγώ μετά από το διάβασμα!
Υπέροχη και μαγευτική συνέχεια!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Να είσαι στη Βενετία και να έχεις δίπλα σου έναν Λουκά Βενέτη! Αχχχχχχχχχ Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Περιμένω συνέχεια!!!!

Υ.Γ.Πάω στο άλλο!
Καλώς την! Το καλό που σου θέλω να διάβασες καλά!
Χαίρομαι που σου άρεσε η συνεχειούλα μου!
Η Βενετία είναι φοβερή πόλη και όταν έχεις και καλή παρέα είναι ένα από τα καλύτερα ταξίδια της ζωής σου, αν όχι το καλύτερο!
Η συνέχεια θα δουμε πότε! Πάντως δεν θ'αργήσει πολύ!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Δευ Φεβ 21, 2011 10:58 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Τζα! Ήρθα κι εγώ μετά από το διάβασμα!
Υπέροχη και μαγευτική συνέχεια!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Να είσαι στη Βενετία και να έχεις δίπλα σου έναν Λουκά Βενέτη! Αχχχχχχχχχ Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Περιμένω συνέχεια!!!!

Υ.Γ.Πάω στο άλλο!
Καλώς την! Το καλό που σου θέλω να διάβασες καλά!
Χαίρομαι που σου άρεσε η συνεχειούλα μου!
Η Βενετία είναι φοβερή πόλη και όταν έχεις και καλή παρέα είναι ένα από τα καλύτερα ταξίδια της ζωής σου, αν όχι το καλύτερο!
Η συνέχεια θα δουμε πότε! Πάντως δεν θ'αργήσει πολύ!
Καλώς ΣΕ βρήκα! Διάβασα πολύ καλά! Laughing
Και ναι συμφωνώ για την Βενετία και την......παρέα!
Θα περιμένω!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Δευ Φεβ 21, 2011 11:14 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Τζα! Ήρθα κι εγώ μετά από το διάβασμα!
Υπέροχη και μαγευτική συνέχεια!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Να είσαι στη Βενετία και να έχεις δίπλα σου έναν Λουκά Βενέτη! Αχχχχχχχχχ Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Περιμένω συνέχεια!!!!

Υ.Γ.Πάω στο άλλο!
Καλώς την! Το καλό που σου θέλω να διάβασες καλά!
Χαίρομαι που σου άρεσε η συνεχειούλα μου!
Η Βενετία είναι φοβερή πόλη και όταν έχεις και καλή παρέα είναι ένα από τα καλύτερα ταξίδια της ζωής σου, αν όχι το καλύτερο!
Η συνέχεια θα δουμε πότε! Πάντως δεν θ'αργήσει πολύ!
Καλώς ΣΕ βρήκα! Διάβασα πολύ καλά! Laughing
Και ναι συμφωνώ για την Βενετία και την......παρέα!
Θα περιμένω!!!
Χαίρομαι που διάβασες πολύ καλά! Τώρα με χαροποιείς ιδιαίτερα!
Ε, ΄βασικά όπου και να πας η παρέα είναι αυτή που μετράει, αλλά πιστεύω πως η Βενετία είναι μια πολύ ξεχωριστή πόλη! Η... πιπίλα πώς σου φάνηκε? χιχι!
ΟΚ! Δεν θα σε κάνω ν'αργήσεις πολύ!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Τρι Φεβ 22, 2011 6:15 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Τζα! Ήρθα κι εγώ μετά από το διάβασμα!
Υπέροχη και μαγευτική συνέχεια!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Να είσαι στη Βενετία και να έχεις δίπλα σου έναν Λουκά Βενέτη! Αχχχχχχχχχ Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Περιμένω συνέχεια!!!!

Υ.Γ.Πάω στο άλλο!
Καλώς την! Το καλό που σου θέλω να διάβασες καλά!
Χαίρομαι που σου άρεσε η συνεχειούλα μου!
Η Βενετία είναι φοβερή πόλη και όταν έχεις και καλή παρέα είναι ένα από τα καλύτερα ταξίδια της ζωής σου, αν όχι το καλύτερο!
Η συνέχεια θα δουμε πότε! Πάντως δεν θ'αργήσει πολύ!
Καλώς ΣΕ βρήκα! Διάβασα πολύ καλά! Laughing
Και ναι συμφωνώ για την Βενετία και την......παρέα!
Θα περιμένω!!!
Χαίρομαι που διάβασες πολύ καλά! Τώρα με χαροποιείς ιδιαίτερα!
Ε, ΄βασικά όπου και να πας η παρέα είναι αυτή που μετράει, αλλά πιστεύω πως η Βενετία είναι μια πολύ ξεχωριστή πόλη! Η... πιπίλα πώς σου φάνηκε? χιχι!
ΟΚ! Δεν θα σε κάνω ν'αργήσεις πολύ!
Τζάμπα διάβασα, η καθηγήτρια έλειπε! Mad
Ε έχεις δίκιο, η Βενετία είναι όνειρο απ'ότι ξέρω... Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440 Η..... πιπίλα ΒΑΣΙΛΙΚΗ! Laughing
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 22, 2011 7:15 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Τζα! Ήρθα κι εγώ μετά από το διάβασμα!
Υπέροχη και μαγευτική συνέχεια!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Να είσαι στη Βενετία και να έχεις δίπλα σου έναν Λουκά Βενέτη! Αχχχχχχχχχ Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Περιμένω συνέχεια!!!!

Υ.Γ.Πάω στο άλλο!
Καλώς την! Το καλό που σου θέλω να διάβασες καλά!
Χαίρομαι που σου άρεσε η συνεχειούλα μου!
Η Βενετία είναι φοβερή πόλη και όταν έχεις και καλή παρέα είναι ένα από τα καλύτερα ταξίδια της ζωής σου, αν όχι το καλύτερο!
Η συνέχεια θα δουμε πότε! Πάντως δεν θ'αργήσει πολύ!
Καλώς ΣΕ βρήκα! Διάβασα πολύ καλά! Laughing
Και ναι συμφωνώ για την Βενετία και την......παρέα!
Θα περιμένω!!!
Χαίρομαι που διάβασες πολύ καλά! Τώρα με χαροποιείς ιδιαίτερα!
Ε, ΄βασικά όπου και να πας η παρέα είναι αυτή που μετράει, αλλά πιστεύω πως η Βενετία είναι μια πολύ ξεχωριστή πόλη! Η... πιπίλα πώς σου φάνηκε? χιχι!
ΟΚ! Δεν θα σε κάνω ν'αργήσεις πολύ!
Τζάμπα διάβασα, η καθηγήτρια έλειπε! Mad
Ε έχεις δίκιο, η Βενετία είναι όνειρο απ'ότι ξέρω... Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440 Η..... πιπίλα ΒΑΣΙΛΙΚΗ! Laughing
Nαι, ε? Κρίμα! Αλλά θα είσαι διαβασμένη για την επόμενη φορά! Smile

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου Μαράκι μου! Ε, η πιπίλα έπρεπε να είναι η σωστή για μια πριγκίπισσα, όπως θα έλεγε και ο Λουκάκος για την... κοράκλα του! Γι'αυτό την έβαλα! Razz
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Τρι Φεβ 22, 2011 7:16 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Τζα! Ήρθα κι εγώ μετά από το διάβασμα!
Υπέροχη και μαγευτική συνέχεια!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Να είσαι στη Βενετία και να έχεις δίπλα σου έναν Λουκά Βενέτη! Αχχχχχχχχχ Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Περιμένω συνέχεια!!!!

Υ.Γ.Πάω στο άλλο!
Καλώς την! Το καλό που σου θέλω να διάβασες καλά!
Χαίρομαι που σου άρεσε η συνεχειούλα μου!
Η Βενετία είναι φοβερή πόλη και όταν έχεις και καλή παρέα είναι ένα από τα καλύτερα ταξίδια της ζωής σου, αν όχι το καλύτερο!
Η συνέχεια θα δουμε πότε! Πάντως δεν θ'αργήσει πολύ!
Καλώς ΣΕ βρήκα! Διάβασα πολύ καλά! Laughing
Και ναι συμφωνώ για την Βενετία και την......παρέα!
Θα περιμένω!!!
Χαίρομαι που διάβασες πολύ καλά! Τώρα με χαροποιείς ιδιαίτερα!
Ε, ΄βασικά όπου και να πας η παρέα είναι αυτή που μετράει, αλλά πιστεύω πως η Βενετία είναι μια πολύ ξεχωριστή πόλη! Η... πιπίλα πώς σου φάνηκε? χιχι!
ΟΚ! Δεν θα σε κάνω ν'αργήσεις πολύ!
Τζάμπα διάβασα, η καθηγήτρια έλειπε! Mad
Ε έχεις δίκιο, η Βενετία είναι όνειρο απ'ότι ξέρω... Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440 Η..... πιπίλα ΒΑΣΙΛΙΚΗ! Laughing
Nαι, ε? Κρίμα! Αλλά θα είσαι διαβασμένη για την επόμενη φορά! Smile

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου Μαράκι μου! Ε, η πιπίλα έπρεπε να είναι η σωστή για μια πριγκίπισσα, όπως θα έλεγε και ο Λουκάκος για την... κοράκλα του! Γι'αυτό την έβαλα! Razz
Σωστά! Πότε θα έχουμε συνέχεια?
Λεώ κι εγώ να βάλω, αφού χθες δεν έβαλα ε?!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Φεβ 22, 2011 8:23 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Τζα! Ήρθα κι εγώ μετά από το διάβασμα!
Υπέροχη και μαγευτική συνέχεια!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Να είσαι στη Βενετία και να έχεις δίπλα σου έναν Λουκά Βενέτη! Αχχχχχχχχχ Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Περιμένω συνέχεια!!!!

Υ.Γ.Πάω στο άλλο!
Καλώς την! Το καλό που σου θέλω να διάβασες καλά!
Χαίρομαι που σου άρεσε η συνεχειούλα μου!
Η Βενετία είναι φοβερή πόλη και όταν έχεις και καλή παρέα είναι ένα από τα καλύτερα ταξίδια της ζωής σου, αν όχι το καλύτερο!
Η συνέχεια θα δουμε πότε! Πάντως δεν θ'αργήσει πολύ!
Καλώς ΣΕ βρήκα! Διάβασα πολύ καλά! Laughing
Και ναι συμφωνώ για την Βενετία και την......παρέα!
Θα περιμένω!!!
Χαίρομαι που διάβασες πολύ καλά! Τώρα με χαροποιείς ιδιαίτερα!
Ε, ΄βασικά όπου και να πας η παρέα είναι αυτή που μετράει, αλλά πιστεύω πως η Βενετία είναι μια πολύ ξεχωριστή πόλη! Η... πιπίλα πώς σου φάνηκε? χιχι!
ΟΚ! Δεν θα σε κάνω ν'αργήσεις πολύ!
Τζάμπα διάβασα, η καθηγήτρια έλειπε! Mad
Ε έχεις δίκιο, η Βενετία είναι όνειρο απ'ότι ξέρω... Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440 Η..... πιπίλα ΒΑΣΙΛΙΚΗ! Laughing
Nαι, ε? Κρίμα! Αλλά θα είσαι διαβασμένη για την επόμενη φορά! Smile

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου Μαράκι μου! Ε, η πιπίλα έπρεπε να είναι η σωστή για μια πριγκίπισσα, όπως θα έλεγε και ο Λουκάκος για την... κοράκλα του! Γι'αυτό την έβαλα! Razz
Σωστά! Πότε θα έχουμε συνέχεια?
Λεώ κι εγώ να βάλω, αφού χθες δεν έβαλα ε?!
Δεν ξέρω πότε θα βάλω συνέχεια! Όποτε θέλεις εσύ! Πες μου και θα ετοιμάσω, όταν θέλεις και σε όποιο από τα τρία σενάρια θέλεις!
Ναι, να βάλεις!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από maria16 Τρι Φεβ 22, 2011 8:24 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Τζα! Ήρθα κι εγώ μετά από το διάβασμα!
Υπέροχη και μαγευτική συνέχεια!!! Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Να είσαι στη Βενετία και να έχεις δίπλα σου έναν Λουκά Βενέτη! Αχχχχχχχχχ Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 971576 Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440
Περιμένω συνέχεια!!!!

Υ.Γ.Πάω στο άλλο!
Καλώς την! Το καλό που σου θέλω να διάβασες καλά!
Χαίρομαι που σου άρεσε η συνεχειούλα μου!
Η Βενετία είναι φοβερή πόλη και όταν έχεις και καλή παρέα είναι ένα από τα καλύτερα ταξίδια της ζωής σου, αν όχι το καλύτερο!
Η συνέχεια θα δουμε πότε! Πάντως δεν θ'αργήσει πολύ!
Καλώς ΣΕ βρήκα! Διάβασα πολύ καλά! Laughing
Και ναι συμφωνώ για την Βενετία και την......παρέα!
Θα περιμένω!!!
Χαίρομαι που διάβασες πολύ καλά! Τώρα με χαροποιείς ιδιαίτερα!
Ε, ΄βασικά όπου και να πας η παρέα είναι αυτή που μετράει, αλλά πιστεύω πως η Βενετία είναι μια πολύ ξεχωριστή πόλη! Η... πιπίλα πώς σου φάνηκε? χιχι!
ΟΚ! Δεν θα σε κάνω ν'αργήσεις πολύ!
Τζάμπα διάβασα, η καθηγήτρια έλειπε! Mad
Ε έχεις δίκιο, η Βενετία είναι όνειρο απ'ότι ξέρω... Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 13 364440 Η..... πιπίλα ΒΑΣΙΛΙΚΗ! Laughing
Nαι, ε? Κρίμα! Αλλά θα είσαι διαβασμένη για την επόμενη φορά! Smile

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου Μαράκι μου! Ε, η πιπίλα έπρεπε να είναι η σωστή για μια πριγκίπισσα, όπως θα έλεγε και ο Λουκάκος για την... κοράκλα του! Γι'αυτό την έβαλα! Razz
Σωστά! Πότε θα έχουμε συνέχεια?
Λεώ κι εγώ να βάλω, αφού χθες δεν έβαλα ε?!
Δεν ξέρω πότε θα βάλω συνέχεια! Όποτε θέλεις εσύ! Πες μου και θα ετοιμάσω, όταν θέλεις και σε όποιο από τα τρία σενάρια θέλεις!
Ναι, να βάλεις!
Όποτε μπορείς και σε όποιο θες! Εγώ περιμένω!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 13 από 14 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης