Nορα-Λουκας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

+7
noraloukas_feggaropetra!
kokkini
ΗΡΩ 1993
maraki12
viki foka-veneti
nora1
Admin
11 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 14 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Τρι Δεκ 07, 2010 10:24 pm

nora1 έγραψε:
ΗΡΩ 1993 έγραψε:
nora1 έγραψε:
ΗΡΩ 1993 έγραψε:
nora1 έγραψε:Κορίτσια λέω να βάλω συνέχεια. Συμφωνείτε???

ΝΑΙ ΚΑΛΕ ΚΑΙ ΤΟ ΡΩΤΑΣ ???
Ηρώ μου, ρωτάω για να είμαι σίγουρη. Δεν θέλω να σας κουράζω!!!

Ε ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΦΕΡΕΣΑΙ !!! ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ .... ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ , ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΜΕ 1000 .
Σ'ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για την υποστήριξη Ηρώ μου! Χαίρομαι που σας αρέσει το σενάριό μου και δεν το θεωρείτε βαρετό!!!

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ !!! ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΓΥΡΙΣΕ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΙΚΗ , ΕΡΩΤΙΚΗ . ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕ , ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ . bounce
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Δεκ 07, 2010 10:32 pm

ΗΡΩ 1993 έγραψε:
nora1 έγραψε:
ΗΡΩ 1993 έγραψε:
nora1 έγραψε:
ΗΡΩ 1993 έγραψε:
nora1 έγραψε:Κορίτσια λέω να βάλω συνέχεια. Συμφωνείτε???

ΝΑΙ ΚΑΛΕ ΚΑΙ ΤΟ ΡΩΤΑΣ ???
Ηρώ μου, ρωτάω για να είμαι σίγουρη. Δεν θέλω να σας κουράζω!!!

Ε ΤΩΡΑ ΠΑΡΑΦΕΡΕΣΑΙ !!! ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΖΕΙΣ .... ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ , ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΜΕ 1000 .
Σ'ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για την υποστήριξη Ηρώ μου! Χαίρομαι που σας αρέσει το σενάριό μου και δεν το θεωρείτε βαρετό!!!

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ !!! ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΓΥΡΙΣΕ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΙΚΗ , ΕΡΩΤΙΚΗ . ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕ , ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ . bounce
Σου άρεσε ο τρόπος με τον οποίο γύρισε ε? Αυτό μου λένε οι περισσότεροι από αυτούς που το διαβάζουν! Η αδερφή μου μου είπε πως ήταν έτοιμη να βάλει τα κλάματα! Φυσικά κατέφυγα στην εξήγηση ότι μου κάνει πλάκα, αλλά μάλλον άρεσε το πρώτο κεφαλαιάκι! Πάντως θα σου αρέσει περισσότερο στη συνέχεια που θα τους δούμε να κάνουν και διακοπές!!!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Δεκ 07, 2010 10:42 pm

Αφιερωμένο στην Ηρώ που το περιμένει εδώ και ώρα!!!

ΚΑΦΑΛΑΙΟ ΔΩΔΕΚΑΤΟ


Αφού η Νόρα και ο Λουκάς τελείωσαν με τις αποκαλύψεις, γύρισαν στο γραφείο τους. Όταν έφτασε η Νόρα, βρήκε το Λουκά να την περιμένει.


ΛSadφιλιούνται)Επιτέλους ήρθες!
Ν:Γιατί? Σου 'λειψα?
Λ:Δε φαντάζεσαι πόσο. Πώς πήγε η συνάντηση με τα κορίτσια?
Ν:Τα κατάλαβαν όλα. Να φανταστώ όμως πως τα ξέρεις ήδη, σωστά?
Λ:Ναι. Γι'αυτό με κάλεσε κι εμένα ο Νικόλας.
Ν:Ήμουν σίγουρη! Καλά το πήραν όμως, έτσι?
Λ:Ναι. Νομίζω ησύχασαν και από εμάς τώρα!
Ν:Ναι, όσο γι'αυτό, δεν είναι τόσο τυχερός ο Νικόλας. Μάλλον θα τον χάσει τον ύπνο του πάλι απόψε.
Λ:Γιατί?
Ν:Επειδή η Δάφνη κάνει τραπέζι για να μας δει και επίσημα -λέμε τώρα- μαζί και να σιγουρευτεί ότι δεν της κάνουμε πλάκα!
Λ:ΟΚ. Να φύγουμε νωρίς όμως.
Ν:Μπα? Νοιάζεσαι ξαφνικά για τον ύπνο του Νικόλα?
Λ:Ποιος χέστηκε? Απλώς δεν αντέχω για πολύ μακριά σου μωρό μου!
Ν:Μα μαζί θα είμαστε. Στο ίδιο τραπέζι θα καθόμαστε!
Λ:Ναι αλλά εγω θέλω να σ'έχω αγκαλιά και να σε φιλάω συνέχεια, όχι να έχω πάνω από το κεφάλι μου το Νικόλα και τα άστοχα σχόλιά του!
Ν:Θα αναγκαστείς όμως να το υποστείς αυτό για μερικές ώρες και μετά...
Λ:Ναι!
Ν:Θα σε πάρω εγώ μια μεγάλη αγκαλιά και θα ξεχάσεις ό,τι δε θέλεις να θυμάσαι αγάπη μου!
Λ:Ανυπομονώ!
Ν:Δουλειά τώρα γιατί μας βλέπω αντί να κοιμόμαστε το βράδυ, να δουλεύουμε τις υποθέσεις για να μη μείνουμε άνεργοι.
Λ;Αυτό δεν το θέλει ούτε ο Θεός!
Ν:Δούλευε τότε!
Λ:Μ'αρέσει όταν γίνεσαι αυστηρή!
Ν:Κι εμένα μ'αρέσει όταν με ακούς και κάνει αυτό που σου λέω!
Λ:Τι κερδίζω?
Ν:Θα μάθεις το βράδυ!
Λ:Ανυπομονώ!
Ν:Δουλειά Λουκάκο, δουλειά!

To βράδυ, όλη η παρέα ήταν συγκεντρωμένη στην Εδέμ. Καθώς έτρωναν, το πόδι της Νόρας χάιδευε γλυκά το πόδι του Λουκά. Κανείς δεν είχα πει τίποτα εδώ και ώρα. Η Εύα λοιπόν αποφάσισε να σπάσει τη σιωπή.

Ε:Θα πούμε καμιά κουβέντα επιτέλους ή θα τη βγάλουμε στη μούγγα λες και έχουμε ολονυχτία?
Ν:Ναι ρε παιδιά, τι θα γίνει? Μας καλέσατε εδώ για να σας δούμε να τρώτε? Έχουμε και καλύτερα πράγματα να κάνουμε!
Λ:Συμφωνώ. Ειδικά με αυτό το τελευταίο!
Ε:Μπα? Έπρεπε να τα βρείτε εσείς οι δύο για να συμφωνήσετε σε κάτι επιτέλους?
Λ:Για όλα υπάρχει η πρώτη φορά!
ΝΙΚ:Εμένα πάντως δεν με ενοχλέι αν δε μιλάτε. Μια χαρά έχω την ησυχία μου. Κάτι πρωτόγνωρο με εσάς μέσα στο σπίτι!
Λ:Ρε άντε μου στο διάολο! Νόρα, σήκω να φύγουμε!
Ν:Να φάμε πρώτα ρε Λουκά! Δεν θα κάτσουμε νηστικοί όλη μέρα και δεν έχω όρεξη να μαγειρεύω αυτή τη στιγμή.
Λ:Δεν χρειάζεται να μαγειρέψεις μωρό μου, έχω άλλα σχέδια γι'απόψε!(την κοιτάει με προκλητικό βλέμμα όλο νόημα)
Ε:Μπα? Έχουμε και πονηρά σχέδια Λουκάκο?
Λ:Αμέ! Και πολύ το αργήσαμε!
Δ:Συμφωνώ! Είδαμε και πάθαμε για να είστε μαζί.
ΝΙΚ:Ναι ρε ηλίθιοι! Τόσες φορές έχασα τον ύπνο μου!
Δ:Ρε Νικόλα, έλεος! Μόνο αυτό σκέφτεσαι?
Λ:Μωρό μου, σε λίγα χρόνια κι εσύ τον ύπνο θα έχεις μόνο στο μυαλό σου?
Λ:Εννοείται πως όχι αγάπη μου! Σιγά μη γίνω σαν αυτόν τον βλάκα!
ΝΙΚ:Εσύ δεν έφευγες?
Λ:Αποφάσισα να μείνω λίγο ακόμα και να σου σπάσω τα νεύρα!
ΝΙΚ:Ωχ Θεέ μου, τι έχω να περάσω και απόψε!
Λ:Πολλά!
Ε:Ρε παιδιά, ενώ ξέρουμε πως είστε μαζί, δεν σας έχουμε δει ποτέ να φιλιέστε!
Ν:Και το 'χεις απωθημένο ε?
Ε:Θα μείνω με την απορρία!
Δ:Εγώ να δεις!
Λ:Αφού επιμένετε! Έλα εδώ μωρό μου!

Ο Λουκάς βουτάει τη Νόρα και τη φιλάει παθιασμένα. Όλοι έχουν μείνει άναυδοι! Λίγο αργότερα, η Νόρα αποτραβιέται και όλοι τους κοιτάν με το στόμα ανοιχτό. Ακόμη και ο Νικόλας!

https://www.youtube.com/watch?v=FtKB4Ot1o5o

Λ:Δεν θα σχολιάσετε τίποτα?
ΝΙΚ:Μου είχες πει πόσο πάθος εκπέμπει η Νόρα αλλά νόμιζα πως είναι βλακείες σου. Τώρα συνηδειτοποιώ πως έλεγες για πρώτη φορά κάτι σωστό!
Δ:Νικόλα μαζέψου γιατί σε βλέπω να κοιμάσαι στις ραπτομηχανές απόψε!
ΝΙΚ:Εσύ δεν συμφωνείς δηλαδή?
Δ:Απόλυτα αλλά δεν είναι αυτό το θέμα!
ΝΙΚ:Καλά!
Ν:Εσύ Ευάκι γιατί δε μιλάς?
Ε:Λοιπόν, πολλές φορές σας έχω φανταστεί μαζί εσάς τους δύο, αλλά η πραγματικότητα ξεπερνά και την πιο μεγάλη φαντασία!
Λ:Μήπως να το επαναλάβουμε για να το ξαναδείτε τόσο που σας άρεσε?
Ν:Λουκά μαζέψου!
Λ:Μωρό μου, για εκείνους το λέω!
Ν:Είμαι σίγουρη, γι'αυτό σου κάνω παραατήρηση κι εγώ!
ΝΙΚ:Ώπα Λουκάκο απάντηση! Θα σου βάλει τα δυο πόδια σε ένα παππούτσι το Νοράκι!
Ε:Το 'χει κάνει ήδη νομίζω!
Λ:Α, θα φύγω στ'αλήθεια τώρα! Νόρα σ'αγαπάω πολύ αλλά μου χαλάς το image!
Ν:Κάτσε κάτω ρε ηλίθιε που έμαθες και το image!
Λ:Ό,τι πεις!


Όλοι γελάνε δυνατά από την αντίδραση του Λουκά!
Όταν γυρίζουν σπίτι...
Μόλις μπαίνουν μέσα ενώ ταυτόχρονα φιλιούνται.

Ν:Ρε Λουκά, θα μας δει όλη η πολυκατοικία! Ήδη έχουμε γίνει ρεζίλι!
ΛSadενώ τη φιλάει στο λαιμό)Γιατί το λες αυτό?
Ν:Πήγα να πληρώσω τα κοινόχρηστα το πρωί και η διαχειρίστρια μου είπεπως άκουσε φωνές χθες το βράδυ και της φάνηκε πως ήταν από το σπίτι μου!
Λ:Πολύ θάρρος η διαχειρίστρια!
Ν:Ρε Λουκά! Έχουμε γίνεια θέμα!
Λ:Γραμμένες τις έχω όλες τις κκουτσομπόλες κότες που ασχολούνται με το τι κάνει ο άλλος στην προσωπική του ζωή!
Ν:Πολύ καλή γνώμη έχεις γι'αυτές βλέπω!
Λ:Την καλύτερη! Μην αρχίζεις όμως τη φλυαρία. Άλλα μου υποσχέθηκες το πρωί στο γραφείο!
Ν:Το θυμάσαι βλέπω!
Λ:Εννοείται! Και περιμένω να γίνουν πράξη τα λόγια σου!
Ν:Θα δω τι μπορώ να κάνω.
Λ:Το καλύτερο δυνατό! Και θα αρχίσεις από τώρα! (την αρπάζει στην αγκαλιά του, τη σηκώνει και την οδηγεί στην κρεβατοκάμαρα χωρίς ν'απομακρύνει ούτε στιγμή τα χείλη του από τα δικά της ούτε στιγμή. Και η νύχτα μόλις αρχίζει...


ΤΕΛΟΣ ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ


Ελπίζω να σας άρεσε!


nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Τρι Δεκ 07, 2010 10:55 pm

ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ , ΕΛΙΩΣΑ !!! ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΩ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ . ΥΠΟΚΛΕΙΝΟΜΑΙ !!!

ΥΓ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΙΕΡΩΣΗ . Very Happy
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Δεκ 07, 2010 10:58 pm

ΗΡΩ 1993 έγραψε:ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ , ΕΛΙΩΣΑ !!! ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΩ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ . ΥΠΟΚΛΕΙΝΟΜΑΙ !!!

ΥΓ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΙΕΡΩΣΗ . Very Happy

Χαίρομαι που σου άρεσε και σε έκανε να ξεχαστείς από το διάβασμα διότι χρειάζεται αυτό!!! Ευχαριστώ για τα θετικά σχολιάκια!

Υ.γ. Τίποτα! Εγώ ευχαριστώ που αφιερώνεις λίγο από το χρόνο σου στα σενάριά μου!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από viki foka-veneti Τρι Δεκ 07, 2010 11:00 pm

Αγαπη ειναι υπεροχο παρα πολυ ωραιο....Περιμενω συνεχεια...
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τρι Δεκ 07, 2010 11:04 pm

viki nora-loukas έγραψε:Αγαπη ειναι υπεροχο παρα πολυ ωραιο....Περιμενω συνεχεια...
Σ'ευχαριστώ πολύ Βικούλα μου! Χαίρομαι που σου άρεσε! Συνέχεια μάλλον σύντομα! Θα τη γράψω απόψε και αθ ποστάρω μόλις bρω χρόνο!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από kokkini Τετ Δεκ 08, 2010 10:51 pm

Τωρα το διαβασα, πραγματικα ηταν απολαυστικο και υπεροχο, δεν εχω λογια τοσο ρομαντικο, αλλα ειχε και πολυ πλακα, πραγματικα τελειο, πολλα μπραβο σου!!! sunny bounce santa cherry albino flower queen

kokkini

Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 12/11/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Τετ Δεκ 08, 2010 10:52 pm

kokkini έγραψε:Τωρα το διαβασα, πραγματικα ηταν απολαυστικο και υπεροχο, δεν εχω λογια τοσο ρομαντικο, αλλα ειχε και πολυ πλακα, πραγματικα τελειο, πολλα μπραβο σου!!! sunny bounce santa cherry albino flower queen
\Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ καλή μου για τα θετικά σου σχόλια! Χαίρομαι που σου άρεσε!!! I love you
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Παρ Δεκ 10, 2010 7:40 pm

Κορίτσια μου, σε λίγο βάζω νέο σεναριάκι!!!!!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από viki foka-veneti Παρ Δεκ 10, 2010 7:42 pm

Περιμενουμε με αγωνια αγαπη...
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Παρ Δεκ 10, 2010 7:43 pm

viki nora-loukas έγραψε:Περιμενουμε με αγωνια αγαπη...
Χαίρομαι αγάπη!!! Σε λίγο βάζω!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Παρ Δεκ 10, 2010 9:26 pm

To ανεβάζω!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Παρ Δεκ 10, 2010 9:28 pm

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΔΕΚΑΤΟ ΤΡΙΤΟ


Το επόμενο πρωί, η Νόρα και ο Λουκάς είχαν πάει στο γραφείο τους. Κάποια στιγμή, όταν δεν είχαν άλλη δουλειά και είχε μεσημεριάσει, η Νόρα πλησίασε στο γραφείο του Λουκά.

(άσχετο ή σχετικό? Θα καταλάβαιτε στην πορεία. Όπως και να 'χει, είναι το αγαπημένο μου και ήθελα να το βάλω)

Ν:Λουκάκο...
Λ:Ωχ! Τι είναι?
Ν:Τι ωχ ρε γελοίε?
Λ:Αρχίσαμε τα κοσμητικά επίθετα?
Ν:Με προκαλείς, δεν φταίω!
Λ:Μόνο για να με στολίσεις με ωραία επίθετα σε προκαλώ δηλαδή?
Ν:Για πολλά με προκαλείς αλλά μην ξεχνάς πως βρισκόμαστε στο γραφείο.
Λ:Το οποίο παρεπιπτόντως δεν έχει και πολλή δουλειά ως συνήθως.
Ν:Υποννοείς κάτι?
Λ:Τίποτα παραπάνω απ'όσα κατάλαβες αλλά δεν είναι το γραφείο το θέμα μας.
Ν:Και ποιο είναι?(ο Λουκάς την κοιτάει με προκλητικό βλέμμα) Ούτε που να το σκέφτεσαι! Θα μπει κανένας πελάτης...
Λ:Δεν έχουμε και πολλούς!
Ν:Λουκά!
ΛSadτην τραβάει προς το μέρος του και η Νόρα κάθεται στα πόδια του. Δεν αντέχει άλλο να αντιστέκεται και φιλιούνται) Μην μιλάς άλλο!
Ν:Τι θα κάνω μαζί σου, μπορείς να μου πεις?
Λ:Αμέ!
Ν:Λουκά!
Λ:Σσσσς.

Εκείνη τη στιγμή, στο γραφείο μπαίνει ο Σταμάτης Φωτίου και τους βλέπει να φιλιούνται. Στην αρχή τα χάνει κι εκείνοι δεν τον καταλαβαίνουν. Στη συνέχεια, αποφασίζει να χτυπήσει την πόρτα. Όταν το κάνει, η Νόρα πετάγεται στο λεπτό από την αγκαλιά του Λουκά γεμάτη αμηχανία γι'αυτό που μόλις αντίκρισε ο Σταμάτης μέσα στο γραφείο.

Στ:Συγγνώμη αν διακόπτω...
Λ:Μπα, ιδέα σου (χαμηλόφωνα)!
Ν:Δεν διακόπτεις Σταμάτη μου. Εμείς συγγνώμη για την υποδοχή. Ε Λουκά?
Λ:Τι? Ε, ναι φυσικά!(θα σου 'λεγα τώρα αλλά έχε χάρη [μέσα από τα δόντια του])
Σ:Δικό σας είναι το γραφείο, ό,τι θέλετε κάνετε!Πάντως δεν ήξερα πως εσείς οι δύο έχετε σχέση!
Λ:Τώρα το έμαθες! Ε Νόρα?
Ν:Ναι, σωστά! Τώρα το έμαθες. Εξάλλου δεν είναι και κάτι το σημαντικό! (καρφώνει το Λουκά μ'ένα αυστηρό βλέμμα, ενώ εκείνος είναι έτοιμος να εκραγεί μετά από αυτό που άκουσε!) Λοιπόν, πώς και από 'δω? Δεν είχαμε ραντεβού, σωστά?
Σ:Όχι, αλλά ήθελα να μάθω πώς πάει η υπόθεσή μου.
Ν:Περίφημα! Όπως θα θυμάσαι, το δικαστήριο είναι αύριο.
Σ:Γι'αυτό πέρασα βασικά.
Ν:Ωραία! Θα σου πω μερικά ακόμη πράγματα που πρέπει να ξέρεις...

Όταν ο Σταμάτης φεύγει.

Λ:Τι ήταν αυτό που είπες? Δεν είναι τίποτα το σημαντικό η σχέση μας?
Ν:Για το Σταμάτη όχι!
Λ:Αυτό εννοούσες?
Ν:Φυσικά. Τι συμπεριφορά ήταν αυτή απέναντί του όμως?
Λ:Φυσιολογική!
Ν:Εμένα μου φάνηκε επιθετική! Μην νομίζεις πως δεν άκουσα αυτά που ψιθύριζες! Μπορεί ο Σταμάτης να μη σου έδωσε σημασία αλλά εγώ δεν είμαι χαζή!
Λ:Εντάξει, το παραδέχομαι: ήμουν λίγο επιθετικός.
Ν:Λίγο?
Λ:Αρκετά, αλλά ξέρεις πως μου τη δίνει αυτός ο τύπος και ακόμα περισσότερο η συμπεριφορά του απέναντί σου! Δεν μου αρέσει να φλερτάρουν οι άλλοι με τη γυναίκα με την οποία είμαι μαζί και αγαπιόμαστε! Πού είναι το κακό δηλαδή?
Ν:Δεν είπα ότι είναι κακό ρε Λουκά, αλλά δεν μπορείς να τα βάζεις με όποιον με θεωρεί ωραία γυναίκα! Στο κάτω - κάτω, δεν έκανε τίποτα ο άνθρωπος, σωστά? Ούτε μου την έπεσε ούτε με διεκδίκησε από σένα.
Λ:Σωστό κι αυτό αλλά, να...Ζηλεύω λίγο. Λογικό είναι, όποιος αγαπάει ζηλεύει.
Ν:Σε λογικά πλαίσια. Εσύ πριν λίγο καιρό κρατιόσουν με το ζόρι από το να τον πλακώσεις!
Λ:Δεν τον είδες πώς άλλαξε 15 χρώματα όταν μας είδε να φιλιόμαστε?
Ν:Η αλήθεια είναι πως κάτι τέτοιο δεν περνάει εύκολα απαρατήρητο!
Λ:Δεν σου κρύβω πως το ψιλο-ευχαριστήθηκα!
Ν:Λουκά!
Λ:Είναι σαν να μπει μέσα η Νταίζη και να μας πετύχει την ίδια ακριβώς στιγμή που μας πέτυχε αυτός. Εσύ δεν θα το ευχαριστιόσουν?
Ν:Έτσι όπως το θέτεις...
Λ:Είδες? Τέλος πάντων, δεν θα χάνουμε το χρόνο μας συζητώντας για τον Σταμάτη, την Νταίζη και φτιάχνοντας σενάρια επιστημονικής φαντασίας!
Ν:Και τι θα κάνουμε?
Λ:Συνεχίζουμε από εκεί που το αφήσαμε πριν μας διακόψουν! (την τραβάει ξανά και τη φιλάει)
Ν:Λουκά, είδες τι έγινε την τελευταία φορά που επιχειρήσαμε κάτι τέτοιο!
Λ:Ε, και?
Ν:Μπορεί να μας δει ο οποιοσδήποτε αυτή τη στιγμή!
Λ:Πάμε να φύγουμε τότε.
Ν:Το γεγονός να ξεκολλήσουμε δεν το σκέφτεσαι?
Λ:Καθόλου όμως!
Ν:Λουκά, έχουμε κι ένα γραφείο!
Λ:Κλεμμένο αλλά σε συγχωρώ.
Ν:Ό,τι να ΄ναι!
Λ:Τι είπες Νοράκι?
Ν:Αυτό που άκουσες Λουκάκο! Δεν κάνουμε καμιά δουλειά τώρα μήπως και φύγουμε πιο νωρίς σήμερα?
Λ:Οι δουλειές μπορούν να περιμένουν λίγο. Δεν θα βγάλουν πόδια να φύγουν άλλωστε.
Ν:Ναι, αλλά οι πελάτες έχουν πόδια και μπορούν να φύγου όποτε θέλουν!
Λ:Εσύ δεν ήσουν ξενέρωτη. Τι έπαθες τώρα?
Ν:Ξενέρωτη εγώ? Πάρ' το πίσω τώρα!
Λ:Αφού είναι αλήθεια!(σαν να το διασκεδάζει)
Ν:Έτσι ε?( τον αρπάζει και τον φιλάει πιο παθιασμένα από ποτέ)
Λ:Σιγά παιδί μου, θα με πνίξεις! Μια πλάκα είπα να σου κάνω κι εγώ κι εσύ αμέσως ν'αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας! Θα έλεγα εγώ ποτέ ξενέρωτη τη γυναίκα που δεν με αφήνει να κοιμηθώ αν δεν ξημερώσει πρώτα?
Ν:Τώρα τα έσωσες κάπως τα πράγματα.
Λ:Πάντως δεν μπορεί να συνεχιστεί άλλο αυτή η κατάσταση.
Ν:Συμφωνώ!
Λ:Πρέπει να μειώσουμε τις ώρες εργασίας. Έτσι κι αλλιώς, μύγες βαράμε! Δεν μπορώ πολλή ώρα μακριά σου, μου λείπεις!
Ν:Εμένα να δεις! Προσπαθώ να το παίξω λογική για να μην σε πάρω και σηκωθούμε να πάμε αμέσως σπίτι!
Λ:Μήπως ήρθε ο καιρός για λίγες διακοπές Νοράκι?
Ν:Λες? Δεν είναι κακή ιδέα. Η πρώτες μαε κοινές διακοπές ως ζευγάρι!
Λ:Θα είμαστε όλη τη μέρα αγκαλιά, θα κάνουμε μπάνιο στη θάλασσα, θα φιλιόμαστε ελύθερα χωρίς δισταγμούς και κυρίως χωρίς να κρυβόμαστε ή έχοντας φόβο μην μας δει κανείς και θα είμαστε ελεύθεροι χωρίς έγνοιες στο κεφάλι μας.
Ν:Ωραία μου ακούγονται όλα αυτά αλλά λίγο μακρυνά. Γιατί δεν συγκεντρωνόμαστε προς το παρόν στο τώρα και τα συζητάμε αυτά αργότερα στο σπίτι, με την ησυχία μας?
Λ:Μάλιστα. Και τι λες να κάνουμε τώρα?
Ν:Συνέχισε να φιλάς!
Λ:Μπα? Εσύ το λες αυτό?
Ν:Αφού μπήκα στο χορό, θα χορέψω!
Λ:Άλλο που δεν ήθελες!
Ν:Ακριβώς. Φίλα τώρα!
Λ:Ό,τι πεις!(την αρπάζει και αρχίζουν πάλι να φιλιούνται, αυτή τη φορά χωρίς απρόοπτα)

Έτσι συνεχίστηκε η μέρα τους στο γραφείο...


ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΑΤΟΥ ΤΡΙΤΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από viki foka-veneti Παρ Δεκ 10, 2010 10:56 pm

Εχω παιθανει απο καρδιακη προσβολη και εγγεφαλικο. Σου στελνω απ το pc Του Αγιου Πετρου.....Οκ με εστειλες παλι αδιαβαστη...Ατσα το Νορακι μωλις την ειπε ξενερωτη... και οι ζηλιτσες του Λουκα κλασικες... Τελειο συνεχισε οταν μπορεις....
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Παρ Δεκ 10, 2010 11:06 pm

viki nora-loukas έγραψε:Εχω παιθανει απο καρδιακη προσβολη και εγγεφαλικο. Σου στελνω απ το pc Του Αγιου Πετρου.....Οκ με εστειλες παλι αδιαβαστη...Ατσα το Νορακι μωλις την ειπε ξενερωτη... και οι ζηλιτσες του Λουκα κλασικες... Τελειο συνεχισε οταν μπορεις....
Aπό το pc του Αγίου Πέτρου!!! Καλόόό!!!!!!!! Very Happy Είδες το Νοράκι? Ξέρει τα κουμπιά της ο Λουκάκος!!! Οι ζηλίτσες του Λουκάκου μπορεί να είναι κλασσικό φαινόμενο, αλλά δεν τις βαριέμαι ποτέ!!! Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως για τα σχολιάκια σου!!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από noraloukas_feggaropetra! Παρ Δεκ 10, 2010 11:19 pm

Τελειο!!!!!!Θελω συνεχεια!!!!!αλλα γιατι μου το κανεις αυτο?????σε παρακαλω μην γραφεις τοσο μεγαλα επεισοδια!!!!!!!!! No
noraloukas_feggaropetra!
noraloukas_feggaropetra!
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 507
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Παρ Δεκ 10, 2010 11:26 pm

norakiloukakos4ever έγραψε:Τελειο!!!!!!Θελω συνεχεια!!!!!αλλα γιατι μου το κανεις αυτο?????σε παρακαλω μην γραφεις τοσο μεγαλα επεισοδια!!!!!!!!! No
Χαίρομαι που σου άρεσε! όσο για τα επεισόδια που είναι μεγάλα, δεν μπορώ να τα κάνω μικρότερα, τόσα βγαίνουν!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Σαβ Δεκ 11, 2010 12:13 pm

ΑΧ ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΣΚΗΝΕΣ !!! ΠΕΘΑΝΑ ΠΑΛΙ . ΑΜΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ . ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Σαβ Δεκ 11, 2010 12:39 pm

ΗΡΩ 1993 έγραψε:ΑΧ ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΣΚΗΝΕΣ !!! ΠΕΘΑΝΑ ΠΑΛΙ . ΑΜΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ . ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!
Χαίρομαι που σου άρεσε Ηρώ μου!!! Όντως ο Σταμάτης ενοχλεί στις πιο ακατάλληλες στιγμές! Που να δεις και στη συνέχεια πότε θα εμφανιστεί μπροστά τους! Τι σου το λέω όμως? Έχουμε ακόμη μέλλον!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Δευ Δεκ 13, 2010 10:52 pm

Koρίτσια, λέω να βάλω καμιά συνεχειούλα κι εδώ γιατί το έχω παραμελήσει πολύ το σεναριάκι. Δεν συμφωνείτε???
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από viki foka-veneti Δευ Δεκ 13, 2010 11:14 pm

Ακομα δεν εβαλες????
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Δευ Δεκ 13, 2010 11:15 pm

viki nora-loukas έγραψε:Ακομα δεν εβαλες????
Θα βάλω σε λίγα λεπτάκια! Το ετοιμάζω!!!!!!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από nora1 Δευ Δεκ 13, 2010 11:26 pm

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΔΕΚΑΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ

Το επόμενο πρωί βρήκε τη Νόρα να κοιμάται και το Λουκά να έχει ήδη ντυθεί.
Ο Λουκάς πλησιάζει τη Νόρα...

Λ:Νοράκι μου, μωρό μου ξύπνα!(τη φιλάει απαλά)
Ν:Μμμμ. Είσαι έτοιμος?
Λ:Εγώ ναι. Για σένα αμφιβάλλω.
Ν:Πήγαινε στο γραφείο. Εγώ έχω δικαστήριο, θα έρθω αργότερα.
Λ:Τι δικαστήριο?
Ν:Του Φωτίου.
Λ:Α, πώς μπόρεσα να ξεχάσω τον Σταμάτη μας?
Ν:Έλα ρε Λουκά πρωί πρωί!
Λ:Τι νούμερο έχεις?
Ν:Μαγάλο.
Λ:Καλά πάω. Σήκω όμως γιατί θα αργήσεις.
Ν:Ναι, τώρα.

Ο Λουκάς φεύγει και μετά από λίγο η Νόρα σηκώνεται και ντύναται. Λίγες ώρες αργότερα αρχίζει η δίκη και πάει πολύ καλά. Μέσα σε λίγη ώρα έχει κερδίσει πολύ εύκολα. Όταν γυρίζει στο γραφείο είναι πολύ ευχαριστημένη. Όμως ο Λουκάς δεν είναι εκεί. Αποφασίζει να τον περιμένει, όμως εκέινος αργεί. Έτσι τον παίρνει τηλέφωνο.

Λ:Έλα μωρό μου, τι κάνεις?
Ν:Καλά, μια χαρά. Εσύ πού είσαι?
Λ:Σε μια εξωτερική δουλειά. Θα γυρίσω σε λίγη ώρα. Πώς πήγε η δίκη?
Ν:Υπέροχα! Την κέρδισα αμέσως!
Λ:Μπράβο αγάπη μου! Ήμουν σίγουρος για το αποτέλεσμα!
Ν:Χαίρομαι που μου έχεις εμπιστοσύνη!
Λ:Επιτέλους γλιτώσαμε από τον ηλίθιο!
Ν:Λουκά!
Λ:Καλά, θα τα πούμε αργότερα αυτά. Σε κλείνω. Τα λέμε στο σπίτι.
Ν:Τόσο πολύ θ'αργήσεις?
Λ:Σε λίγο τελειώνω αλλά θα σε περιμένω στο σπίτι. Έχω να σου πω κάτι σημαντικό.
Ν:Ν'ανησυχήσω εγώ τώρα?
Λ:Δεν θέλω ν'ακούω αηδίες! Σε περιμένω.
Ν:Καλά. Τα λέμε. Σ'αγαπώ.
Λ:Κι εγώ.

Λίγη ώρα αργότερα, η Νόρα μπαίνει στο σπίτι και αντικρίζει ένα τραπέζι υπέροχα στρωμένο. Τα φώτα ήταν σβησμένα και ο ένας έβλεπε τον άλλον υπό το φως των κεριών.

Ν:Τι έκανες εδώ μέσα παιδί μου? Τι είναι όλα αυτά?
Λ:Μια μικρή έκπληξη.
Ν:Όχι και μικρή ρε Λουκά! Θα πρέπει να κουράστηκες.
Λ:Ποτέ δεν κουράζομαι όταν πρόκειται να κάνω κάτι για σένα.( τη φιλάει γλυκά και της δίνει ένα ποτήρι μα κόκκινο κρασί)
Ν:Αυτή ήταν λοιπόν η έκπληξη που μου ετοίμαζες ε?
Λ:Και όχι μόνο!
Ν:Τι, έχει κι άλλο?
Λ:Αμέ! Λοιπόν, θυμάσαι χθες που λέγαμε πως χρειαζόμαστε διακοπές και σύντομα?
Ν:Ναι...
Λ:Ε, είπα να μην το καθυστερούμε άλλο.
Ν:Τι εννοείς?
ΛSadβγάζει δυο εισιτήρια από την τσέπη του) Αυτά είναι τα εισιτήριά μας. Μεθαύριο πάμε Σαντορίνη.
Ν:Σαντορίνη?
Λ:Μην μου πεις πως δεν σου αρέσει! Είναι το πιο ρομαντικό μέρος της Ελλάδας!
Ν:Φυσικά και μου αρέσει χαζούλη μου! Πεθαίνω στην σκέψη να βλέπουμε κάθε απόγευμα μαζί και αγκαλιασμένοι το ηλιοβασίλεμα!
Λ:Κι εγώ! Αν δεν έχεις αντίρρηση λοιπόν, σε δυο μέρες φεύγουμε.
Ν:Καμία αντίρρηση! Ανυπομονώ!
Λ:Χαίρομαι. Κάθισε τώρα ν'απολαύσεις το υπέροχο δείπνο που ετοίμασα ειδικά για σένα.
Ν:Ελπίζω να τρώγεται.
Λ:Αυτό εννοείται! Δεν έχει σχέση η δική σου μαγειρική με τη δική μου!
Ν:Μήπως να πήγαινα μόνη μου στη Σαντορίνη Λουκά ή να πρότεινα από τον Σταμάτη να με συνοδεύσει?
Λ:Αυτό ήτααν χοντρό!
Ν:Το ξέρω, αλλά δεν το παίρνω πίσω!
Λ:Το παρατραβάς τώρα.
Ν:Λουκά κάθισε να φάμε επιτέλους!
Λ:Καλά!
Ν:Και τι ώρα φεύγουμε?
Λ:Αλλάζεις θέμα?
Ν:Ό,τι μπορώ κάνω! Θα μου απαντήσεις?
Λ:Στις 8 το πρωί.
Ν:Τόσο νωρίς? Αφού ξέρεις πως δεν μπορώ να ξυπνάω τόσο πρωί!
Λ:Θα κάνεις μια εξαίρεση λοιπόν. Θα κοιμηθούμε αγκαλιά στο πλοίο.
Ν:Τέλος πάντων.
Λ:Και μιας και τον ανέφερες πριν, τελειώσαμε με τον Σταμάτη, ε? Δεν έχουμε άλλες εκκρεμότητες μαζί του.
Ν:Όχι, μην ανησυχείς. Δεν θα τον ξαναδούμε σύντομα.
Λ:Σύντομα? Εγώ ήλπιζα πως δεν θα τον ξαναδούμε ποτέ.
Ν:Αυτο δεν το ξέρεις! Μπορεί να του τύχει κάτι άλλο και να χρειάζεται την πολύτιμη βοήθειά μου.
Λ:Ας ελπίσουμε να μην γίνει κάτι τέτοιο.
Ν:Ρε Λουκά, έλεος!
Λ:Δεν μπορώ ν'ακούω άλλο γι'αυτόν τώρα!
Ν:Εσύ άνοιξες συζήτηση.
Λ:Καιρός να την κλείσω! Τι άλλα νέα?
Ν:Τίποτα το καινούριο. Εσύ?
Λ:Εγώ πέρασα λίγο από τον Νικόλα το πρωί, έτσι για να γελάσω λίγο και μετά πήγα για να κανονίσω τις διακοπές.
Ν:Πολύ γρήγορο δεν είναι? Ελπίζω να μην έκλεισες σε κανένα ξενοδοχείο της τελευταίας κατηγορίας!
Λ:Γιατί, θα πήγαινα την πριγκίπισσά μου σε ξενοδοχείο της πλάκας? Πέντε αστέρων είναι σε πληροφορώ.
Ν:Μπράβο Λουκά, έχεις βελτιωθεί από την προηγούμενη φορά που πήγαμε μαζί διακοπές και σε άφησα να κλείσεις το ξενοδοχείο!
Λ:Θα μου το χτυπάς για πάντα?
Ν:Μάλλον. Δεν ξεχνιέται κι εύκολα αυτό το αχούρι!
Λ:Μετά όμως από την πρώτη νύχτα σε πήρα και πήγαμε σε ξενοδοχείο που είμαι σίγουρος πως σου άρεσε.
Ν:Έπρεπε κάπως να με αποζημιώσεις, δεν νομίζεις?
Λ:Φέτος έχω άλλες μεθόδους για να σε αποζημιώσω! (την πλησιάζει από πίσω και τη φιλάει στον λαιμό)
Ν:Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αποτελεσματικές όμως.
Λ:Τότε πρέπει να μάθεις αμέσως, χωρίς να το καθυστερούμε! (την σηκώνει από την καρέκλα και την κολλάει πάνω του)
Ν:Αφού το λες εσύ...

Φιλιούνται και τη ρίχνει στον καναπέ. Η νύχτα τους πέρασε ανάμεσα σε φιλιά, αγκαλιές και σχέδια για τις διακοπές τους που δεν αργούσαν και πολύ...


ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΑΤΟΥ ΤΕΤΑΡΤΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a - Σελίδα 2 Empty Απ: Νόρα & Λουκάς-Ένας αιώνιος έρωτας!!! by Nora1a

Δημοσίευση από viki foka-veneti Δευ Δεκ 13, 2010 11:33 pm

Αχ αγαπη τελειο περιμενω τις διακοπες....
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 14 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης