Nορα-Λουκας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Mια μοιραία συνάντηση...by nora1

+7
noraloukas_feggaropetra!
ΗΡΩ 1993
viki foka-veneti
kokkini
maria16
nora1
Admin
11 απαντήσεις

Σελίδα 15 από 15 Επιστροφή  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Πήγαινε κάτω

Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 Empty Απ: Mια μοιραία συνάντηση...by nora1

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 23, 2011 10:29 pm

maria15 έγραψε:To τελευταίο?? ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ Sad Sad Sad
Αλλά βάλ'το..τρέχα!!!
Δυστυχώς το τελευταίο Μαράκι μου! Στεναχωριέμαι που τελειώνει, αλλά πρέπει! Να μη γίνεται και κουραστικό!
Πάω να το βάλω! ΣΕ 5' το πολύ θα το έχεις! Ελπίζω να σου αρέσει!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 Empty Απ: Mια μοιραία συνάντηση...by nora1

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 23, 2011 10:41 pm

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΚΟΣΤΟ... και τελευταίο!

Οι μέρες μετά το γάμο της Νόρας και του Λουκά πέρασαν! Η κοιλίτσα της Νόρας μεγάλωνε μέρα με τη μέρα, ώσπου γέννησε τη γλυκιά τους κορούλα! Ο Λουκάς ήταν πανευτυχής!

Για να δούμε λοιπόν σκηνές από το μαιευτήριο!

Χρονικά βρισκόμαστε εκεί όπου η Νόρα έχει γεννήσει και μερικές ώρες μετά της φέρνουν στο δωμάτιο το μωράκι της! Δίπλα της είναι ο Λουκάς, ο οποίος είναι πανευτυχής και κοιτάζει με λατρεία τις δυο μεγάλες του αγάπες!

Ν:Πανέμορφη δεν είναι?
Λ:Ε, αφού μοιάζει τη μαμά της! Ίδια είναι!
Ν:Σιγά ρε Λουκά! Είναι πολύ μικρή ακόμα!
Λ:Εγώ πάντως θέλω να σου μοιάσει απόλυτα!
Ν:Δεν είναι ανάγκη!
Λ:Τι λες ρε τρελή? Εγώ θέλω μια κόρη που να είναι ίδια η μαμά της! Βέβαια, η καθεμία θα είναι ξεχωριστή στην καρδιά μου, αλλά η μία θα μου θυμίζει την άλλη!
Ν:Είσαι πολύ γλυκός!
Λ:Κι εσύ μωρό μου, όπως και η κόρη μας!
Ν: (κοιτάζει γλυκά το μωρό που κρατάει στην αγκαλιά της) Κοίτα την τι ήσυχη που είναι! Ακόμα δεν μπορώ να το συνηδειτοποιήσω πως το πλασματάκι που είχα τόσους μήνες στην κοιλιά μου μπορώ επιτέλους να το κρατάω στην αγκαλιά μου!
Λ:Καλά θα κάνεις να το συνηδειτοποιήσεις όσο είναι καιρός όμως! Σε λίγες μέρες θα γυρίσουμε στο σπίτι όλοι μαζί!
Ν:Αχ ναι! Και μόνο που το σκέφτομαι, ανυπομονώ!
Λ:Κι εγώ! Πάντως μέχρι και στον ύπνο σου μοιάζει! Σαν άγγελος κοιμάται η κουκλίτσα μας!
Ν:Ναι η γλυκιά μου! Υπέροχη είναι!
Λ:Πήρε από τους γονείς της!
Ν:Αμάν βρε Λουκά!
Λ:Την αλήθεια λέω!
Ν:Καλά, καλά! Δεν είναι η ώρα για ν’ασχοληθώ μ’αυτό!
Λ:Έτσι μπράβο! Θαύμασε τη μικρή μας!
Ν:Ό,τι πεις! Δώσ’μου πρώτα ένα φιλάκι! Τόση ώρα έχεις να με φιλήσεις! Νομίζω ότι με τη μικρή εμένα με ξέχασες τελείως!
Λ:Εσένα? Εσένα μωρό μου δεν πρόκειται να σε ξεχάσω ποτέ και με τίποτα! Είσαι το πιο σημαντικό πράγμα στη ζωή μου! Εσύ και η κορούλα μας μου δίνετε δύναμη και κίνητρο για να συνεχίζω κάθε μέρα ό,τι κι αν έχει γίνει!
Ν:Ναι, ε? Δεν φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι που τ’ακούω όλα αυτά, μιας και νιώθω κι εγώ τα ίδια για σένα! Δώσ’μου όμως εκείνο το φιλάκι που λέγαμε!
Λ: (φιλάει τη Νόρα και μέσα απ’το φιλί του της δείχνει όλη του την αγάπη) Σ’αγαπώ!
Ν:Κι εγώ! Όσο δεν φαντάζεσαι!
Λ:Μωρό μου! (τη φιλάει)
Ν:Αγάπη μου! (φιλί)

Και οι μέρες μέσα στο μαιευτήριο πέρασαν! Πολύ σύντομα έφτασε η στιγμή που η Νόρα και ο Λουκάς έπεστρεψαν στο σπίτι τους με το παιδάκι τους!

Εκεί τους περίμενε μια μεγάλη έκπληξη, καθώς όλη η υπόλοιπη παρέα είχε ετοιμάσει ένα πάρτι για την επιστροφή της Νόρας στο σπίτι και την άφιξη της κόρης τους, χωρίς κανείς τους να ξέρει τίποτα!

Μόλις μπαίνουν μέσα...

Όλοι:Έκπληξη!
Ν:Τι είναι όλα αυτά?
Ε:Έκπληξη Νοράκι για εσένα και τη μπεμπούλα!
Δ:Να σας ζήσει!
Νικ:Άντε, σιδερένια και τυχερή πάντα!
Μ:Και μ’ένα καλό γαμπρό!
Λ:Έχουμε καιρό ακόμη! Άσ’την πρώτα να τη χαρούμε εμείς!
Δ:Καλά σου λέει βρε Μάνο!
Μ:Καλά, μην μου την πέφτετε όλοι μαζί! Άντε, να σας ζήσει!
Δ:Να’ναι πάντα καλά και γερή η μικρή σας!
Ν: (συγκινημένη)Σας ευχαριστούμε πολύ! Πραγματικά με συγκινήσατε! Μα καλά, πώς σας ήρθε να κάνετε κάτι τέτοιο?! Πρέπει να κουραστήκατε πολύ για να το οργανώσετε!
Ε:Ναι, αλλά άξιζε τον κόπο!
Ν:Εσύ Λουκάκο δεν ήξερες τίποτα?
Λ:Όχι! (κοιτώντας με δολοφονικό βλέμμα την παρέα)
Ε:Τώρα γιατί μας κοιτάς έτσι?
Λ:Είναι δυνατόν να οργανώσατε πάρτι για τις δυο γυνάικες της ζωή μου και να μη μ’ενημερώσατε? Ντροπή σας!
Μ:Ντροπή σου, που δεν κατάλαβες ποτέ τι σου’χω δώσει... (τραγουδάει αδιάφορα)
Λ:Μάνο σκάσε!
Μ:Μάλιστα!
Ν:Έλα βρε Λουκά μου, δεν πειράζει! Ήθελαν να μας κάνουν έκπληξη! Δεν είναι όλα υπέροχα όμως?!
Λ:Εννοείται αγάπη μου! Έχουν γούστο σ’αυτά τα θέματα!
Μ:Ευχαριστούμε!
Ε:Έλεος Μάνο!
Μ:Καλά! Σόρρι!
Δ:Ας συνεχίοσυμε το πάρτι μας λοιπόν!
Ν:Ναι! Πρώτα όμως πρέπει να πάω μέσα τη μικρή, μιας και κοιμήθηκε!
Ε:Οκ! Σε περιμένουμε!
Λ:Περίμενε! Έρχομαι κι εγώ!

Το παιδικό δωμάτιο ήταν κάπως έτσι: Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 ImagesCATTPPWL

Λ:Έλα, βάλ’την στο κρεβατάκι της προσεκτικά!
Ν:Μπορείς να με βοηθήσεις? Φοβάμαι ότι θα την ξυπνήσω!
Λ:Ναι μωράκι μου! Φέρ’την μου! (παίρνει τη μπέμπα στην αγκαλιά του και τη βάζει στο κρεβατάκι της) Ωραία! Πάμε μέσα τώρα ήσυχα!
Ν:Ναι, πάμε!

Φεύγουν και γυρίζουν στο σαλόνι, όπου συνεχίζουν τη γιορτή!

Και κάπως έτσι τα χρόνια πέρασαν! Λίγο καιρό μετά, η Νόρα έμεινε και πάλι έγκυος, αυτή τη φορά σε δίδυμα! Ένα αγοράκι κι ένα ακόμη κοριτσάκι! Και η ευτυχία τους συμπληρώθηκε! Δεν σταμάτησαν ποτέ ν’αγαπάνε ο ένας τον άλλο τόσο πολύ όσο πάντα! Στα παιδιά τους έδιναν αρκετή αγάπη, ώστε κι εκείνα να νιώθουν ασφαλή κι ευτυχισμένα! Και αργότερα τους είπαν και την ιστορία τους, η οποία πραγματικά τους συγκίνησε! Και η ζωή τους συνεχίστηκε ευτυχισμένα κι όμορφα για πάντα!!!!!!!!


ΤΕΛΟΣ

Ελπίζω να σας άρεσε η ιστορία μου και να μην σας κούρασε όλον αυτό τον καιρό!!!!!!!!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 Empty Απ: Mια μοιραία συνάντηση...by nora1

Δημοσίευση από maria16 Τετ Φεβ 23, 2011 11:08 pm

Αχχχχχχχ τέλειο και πολύ γλυκό!!! Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 971576 Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 364440
Και τώρα εγώ τι να πώ? Γιατί συνήθως έλεγα "περιμένω συνέχεια".... Laughing
Α! Ξέρω...να γράψεις κι αλλη ιστρία ακόμα!! Very Happy
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 Empty Απ: Mια μοιραία συνάντηση...by nora1

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 23, 2011 11:15 pm

maria15 έγραψε:Αχχχχχχχ τέλειο και πολύ γλυκό!!! Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 971576 Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 364440
Και τώρα εγώ τι να πώ? Γιατί συνήθως έλεγα "περιμένω συνέχεια".... Laughing
Α! Ξέρω...να γράψεις κι αλλη ιστρία ακόμα!! Very Happy
Χαίρομαι που σου άρεσε Μαρία μου! Ε, κάποια στιγμή θα γράψω κι άλλη ιστορία! Προς το παρόν με τις άλλες δυο είμαι μια χαρά! Δεν είναι τώρα καιρός για επιπλέον υποχρεώσεις! Πιστεψέ με, είναι πολυ δύσκολοι οι καιροί για τέτοια θέματα!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 Empty Απ: Mια μοιραία συνάντηση...by nora1

Δημοσίευση από maria16 Τετ Φεβ 23, 2011 11:23 pm

nora1 έγραψε:
maria15 έγραψε:Αχχχχχχχ τέλειο και πολύ γλυκό!!! Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 971576 Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 364440
Και τώρα εγώ τι να πώ? Γιατί συνήθως έλεγα "περιμένω συνέχεια".... Laughing
Α! Ξέρω...να γράψεις κι αλλη ιστρία ακόμα!! Very Happy
Χαίρομαι που σου άρεσε Μαρία μου! Ε, κάποια στιγμή θα γράψω κι άλλη ιστορία! Προς το παρόν με τις άλλες δυο είμαι μια χαρά! Δεν είναι τώρα καιρός για επιπλέον υποχρεώσεις! Πιστεψέ με, είναι πολυ δύσκολοι οι καιροί για τέτοια θέματα!
Ναι δίκιο έχεις....
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 Empty Απ: Mια μοιραία συνάντηση...by nora1

Δημοσίευση από viki foka-veneti Παρ Φεβ 25, 2011 11:59 pm

Αγάπη φανταστικό το τέλος... Θελω κι άλλη ιστορία!
viki foka-veneti
viki foka-veneti
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 949
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : Οικια Βενετη-Φωκα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 Empty Απ: Mια μοιραία συνάντηση...by nora1

Δημοσίευση από nora1 Σαβ Φεβ 26, 2011 12:51 am

viki foka-veneti έγραψε:Αγάπη φανταστικό το τέλος... Θελω κι άλλη ιστορία!
Χαίρομαι πάρα πάρα πολύ που σου άρεσε το τέλος Βίκυ μου! Ε, κάποια στιγμή θα βάλω και άλλη ιστορία! Προς το παρόν όμως, θα μείνω με αυτές που έχω! Very Happy
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 Empty Απ: Mια μοιραία συνάντηση...by nora1

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Κυρ Φεβ 27, 2011 12:35 am

ειναι οτι καλυτερο μπορουσε να συμβει για τελος!μοναδικο και φοβερα συγκηνητικο!
τελειο!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 333
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 Empty Απ: Mια μοιραία συνάντηση...by nora1

Δημοσίευση από nora1 Τρι Μαρ 01, 2011 8:29 pm

ΑΝΝΑ έγραψε:ειναι οτι καλυτερο μπορουσε να συμβει για τελος!μοναδικο και φοβερα συγκηνητικο!
τελειο!
Αννούλα μου, χίλια ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και σχολιάκια! Χαίρομαι που σου άρεσε το τέλος αγάπη!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Mια μοιραία συνάντηση...by nora1 - Σελίδα 15 Empty Απ: Mια μοιραία συνάντηση...by nora1

Δημοσίευση από ΗΡΩ 1993 Παρ Μάης 20, 2011 7:44 pm

αχ τι γλυκο τελος... υπεροχες οι τελευταιες σου σκηνες, θα μου λειψει πολυ η ιστορια αυτη!!!! Smile
ΗΡΩ 1993
ΗΡΩ 1993
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1094
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 30
Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 15 από 15 Επιστροφή  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης