Nορα-Λουκας
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

+6
maraki12
noraloukas_feggaropetra!
ΗΡΩ 1993
nora1
viki foka-veneti
maria16
10 απαντήσεις

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Σαβ Φεβ 19, 2011 3:25 pm

noraloukas_feggaropetra! έγραψε:Aχ σε παρακαλώ βάλε συνέχεια με έχει φάει η αγωνία πραγματικά σου μιλάω! Crying or Very sad
Συγνώμη, αλλά δεν έχω έμπνευση και σήμερα είμαι άρρωστη..δεν ξέρω πότε θα σεινεχίσω.... Rolling Eyes
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Σαβ Φεβ 26, 2011 2:42 pm

Πείτε αλεύρι....Μια συνέχεια σας γυρεύει! Ναι ναι μετά από δύο-σχεδόν εβδομάδες έγραψα συνέχεια..... Laughing


Σ’ ένα νοσοκομείο, μια Παρέα 5 ατόμων περιμένει με αγωνία τα νέα του γιατρού, αν η κοκκινομάλλα γυναίκα έχει ξυπνήσει.....
Εδώ και βδομάδες δεν έχει ξυπνήσει ή και μπορεί να ΜΗΝ θέλει να ξυπνήσει.......
Μπορεί εκεί που είναι, στα όνειρά της να βλέπει αυτό που πραγματικά θέλει, αυτό που δεν θα γίνει πραγματικότηταν όταν ή αν ξυπνήσει....Όμως ποιός την διαβεναιώνει ότι δεν θα γίνει πραγματικότητα αυτό που ονειρεύεται.....????


Στο διάδρομο:
Λ:Εδώ και εβδομάδες τα ίδια και τα ίδια! Πότε θα μας πει νεότερα ο γιατρός??!!!
Ε:Λουκάκο μου, μην είσαι έτσι...θα ξυπνήσει θα δεις! Μας αγαπάει και θα ξυπνήσει!!
Λ: «Λουκάκο μου»...μόνο η Νόρα με έλεγε τόσο γλυκά.....Και τώρα........(καταρρέει σε μιά καρέκλα)
Μ: (πάει και κάθεται κοντά του)Θα σε ξαναπεί, από μέρα σε μέρα θα ξυπνήσει! Είμαι σίγουρος!!! Δεν μπορεί χωρίς εμάς ρε!
Νικ:Εχει δίκιο ο Μάνος....θα δεις, όλα καλά θα πάνε....
Δ:Εγώ ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε.............


.…FLASHBACK....
Η Νόρα είναι μέσα στο αυτοκίνητο και οδηγάει θα πήγαινε να στο γραφείο να μιλήσει μαζί του...φαίνεται να έχει το μυαλό της αλλού...τον σκέφτεται με την Ρίτα και τρελαίνεται!! Ξαφνικά από πίσω ακούγονται κορναρίσματα, παίρνει μπρος, αλλά σε μια στροφή αποσυντονίζεται και τρακάρει..........
Ένας άνδρας ψηλός γύρω στα 33 την βλέπει και ειδοποιεί τ’ασθενοφόρο......
....ΤΕΛΟΣ FLASHBACK….


Ε:Πάλι καλά που ειδοποίησε τ’ ασθενοφόρο αυτός ο άνδρας........
Λ:..............Μπορώ να τη δω? Νικόλα κάνε κάτι., σε παρακαλώ!!! (εκλιπαρώντας)
Νικ:Κάτσε. Πάω να δω τι μπορώ να κάω...
--
Νικ:Πήγαινε για 10 λεπτά μόνο..
Λ:Ευχαριστώ πολύ...!

Και ο Λουκάς μπαίνει στην εντατική........

Λ: (έχει δακρύσει)Γειά σου Νοράκι μου....Ήρθα να σε δω...δεν μπορώ άλλο...Σε παρακαλώ ξύπνα! Είμαστε όλοι εδώ και ειδικά ΕΓΩ! Αν δεν ξυπνήσεις θα μείνω εδώ...έξω από την πόρτα και θα σου μιλάω....(κλαίει) Ξύπνα σε παρακαλώ...έχω να σου πώ κάποια πράγμα..........Κοκκινομάλλα μου, το ξέρω ότι μ’ακους, αν βλεπεις ωραίο όνειρο και δεν θες να ξυπνήσεις, δεν πειράζει το συνεχίζεις άλλη φορα(γελάει) (σχ.σεν.ε ρε και να ‘ξερες Razz ) Νόρα σε παρακαλώ ξύπνα...ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ....
(ο Νικόλας του κάνει νόημα να βγει)Πρέπει να φύγω...σε παρακαλώ άκουσε με...Σ’αγαπάω πολύ κοκκινομάλλα μου.....

Εξω....
Νικ:Τι έγινε?
Λ: (κάθεται στην καρέκλα και κλαίει) Τίποτα. Δεν κούνησε καν το χέρι της........
Δ:Και ξανά στο μηδέν λοιπόν..........


Εμείς κάνουμε κοντινό στο δωμάτιο της εντατικής......κάτι πρόκειται να γίνει.............Suspect



~Τι να έχει γίνει άραγε? Και γενικά τι έχει να γίνει από εδώ και πέρα....???~Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 924808




Y.Γ.Εμένα προσωπικά μου φαίνεται πατάτα η συνέχεια, αλλά είπα να την βάλω επειδή σας άφησα σε κρίσιμο σημείο.... Rolling Eyes
Ελπίζω να σας αρέσει....!!!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από nora1 Σαβ Φεβ 26, 2011 9:06 pm

Τι πατάτα ρε Μαρία? Υπέροχη ήταν! Φοβερή! Επιτέλους συνέχισες! Ορίστε λοιπόν τι έκπληξη μας περίμενε! Φαντάζομαι τι θα συμβεί στο δωμάτιο της Νόρας! Άντε, να ξυπνήσει και να γίνει πραγματικότητα το όνειρό της! Μην αργήσεις πάλι τόσο πολύ να βάλεις συνέχεια! Μας άφησες και σε κρίσιμο σημείο!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Σαβ Φεβ 26, 2011 9:42 pm

nora1 έγραψε:Τι πατάτα ρε Μαρία? Υπέροχη ήταν! Φοβερή! Επιτέλους συνέχισες! Ορίστε λοιπόν τι έκπληξη μας περίμενε! Φαντάζομαι τι θα συμβεί στο δωμάτιο της Νόρας! Άντε, να ξυπνήσει και να γίνει πραγματικότητα το όνειρό της! Μην αργήσεις πάλι τόσο πολύ να βάλεις συνέχεια! Μας άφησες και σε κρίσιμο σημείο!
Σ' άρεσε ε? Πολύ χαίρομαι!!! Ε ναι είπα κι εγώ να συνεχίσω επιτέλους Laughing Για ποιά έκπληξη λες? Ναι άντε να ξυπνήσει Razz Όσο για συνέχεια δεν ξέρω πότε...μην με ρωτάς....μπορεί το άλλο Σάββατο, μπορεί και σε δύο βδομάδες...ποιός ξέρει.... Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 99923
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Κυρ Φεβ 27, 2011 12:28 am

μαρακι μου ειναι τελειο!σε παρακαλω συνεχισε τωρα εχω τρελη αγωνια!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 333
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Κυρ Φεβ 27, 2011 12:54 pm

ΑΝΝΑ έγραψε:μαρακι μου ειναι τελειο!σε παρακαλω συνεχισε τωρα εχω τρελη αγωνια!
Eυχαριστώ πολύ!!! Συνέχεια δεν ξέρω πότε....αν μου τη βαρέσει θα γράψω και μετά, αλλά δεν υπόσχομαι Razz
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από noraloukas_feggaropetra! Κυρ Φεβ 27, 2011 2:07 pm

ΘΕΙΚΟ Μαράκι μου!Είδες δίκιο είχα με το όνειρο!Συνέχισε
noraloukas_feggaropetra!
noraloukas_feggaropetra!
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 507
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Κυρ Φεβ 27, 2011 2:08 pm

noraloukas_feggaropetra! έγραψε:ΘΕΙΚΟ Μαράκι μου!Είδες δίκιο είχα με το όνειρο!Συνέχισε
Ευχαριστώ πολύ! Ε ναι δίκιο είχες.... Razz Συνέχεια θα δούμε....
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Κυρ Φεβ 27, 2011 10:34 pm

Nόρααααα πού είσαιιι??? Πες αλύρι....Ναι ναι ΈΒΑΛΑ συνέχεια!!!! Very Happy

Τι γίνεται όταν πιστεύεις πως όλα τέλειωσαν κι ότι ο άνθρωπος που αγαπάς όσο τίποτα στον κόσμο, φεύγει και δεν θα μπορέσεις ΠΟΤΕ να τον ξαναδείς, να τον αγκαλιάσεις, να τον φιλήσεις...να του πεις αυτά που τόσο καιρό δεν τολμούσες??

Πονάει? Δεν αντέχεται? Καταρρέεις? Θες να φύγεις κι εσύ μαζί του??
ΝΑΙ! Αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ νιώθεις....θες να πεθάνεις κι εσύ μαζί μ’αυτόν τον άνθρωπο, γιατί τον αγαπάς, τον λατρεύεις, μέσα του βλέπεις την ευτυχία, ΔΕΝ μπορείς να ζήσεις ΧΩΡΙΣ αυτόν....!!!



Όλα αυτά τα ένιωθε αυτός ο άντρας, αυτός ο άντρας που πριν μερικές ώρες καθόταν σε μια καρέκλα μέσα στην εντατική και έκλαιγε για την κοπέλα που ΧΑΝΕΙ.....Θα την χάσει από τη ζωή του, από το γραφείο του, από την καθημερινότητά του, αλλά ΠΟΤΕ δεν θα φύγει από την καρδιά του...θα είναι πάντα μέσα του, γιατί αν δεν υπάρχει αυτή, δεν υπάρχει ούτε αυτός!!!


ΛΟΥΚΑΣ ΒΕΝΕΤΗΣ


Αλλά κι η γυναίκα που είναι στην εντατική νιώθει πολλά γι’αυτόν, τον αγαπάει, είναι δικός της άνθρωπος...Ο ΔΙΚΟΣ ΤηςΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..........Αλλά δεν τον αγαπάει απλά....νιώθει παράξενα μέσα στη παραζάλη της....κάτι της έχει συμβεί,....κάτι ανεξήγητο που ΔΕΝ θέλει να ξυπνήσει.........

ΝΟΡΑ ΦΩΚΑ


Μας κάνει παράξενα παιχνίδια η ζωή, κάποιος παίζει αυτά τα παιχνίδια και κάποιος όχι......
Αυτοί οι δύο θα παίξουν????!!!!

Αν ΝΑΙ τι θα ρισκάρουν και πώς?
Αν ΟΧΙ γιατί? Μήπως είναι δοιλοί ή απλά δεν έχουν δυνάμεις??

ΕΧΟΥΝ δυνάμεις και ΠΡΕΠΕΙ να προσπαθήσουν, να ρισκάρουν......ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ..........




~Τελικά τι θα γίνει...τί γίνεται στην εντατική????~



Υ.Γ.Τι με έπιασε απόψε? Βροχή με έπιασε....γι'αυτό και τέτοια συνέχεια........Σας ψυχοπλακώνω το ξέρω, κι εγώ δάκρυζα όταν την έγραφα, αλλά please αντέχτε με.... Embarassed
Ελπίζω να σας αρέσει.....
Υ.Γ.Η επόμενη συνέχει, που δεν ξέρω πότε θα ποσταριστεί θα είναι από εκεί που μείναμε....από την εντατική.....
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Κυρ Φεβ 27, 2011 11:02 pm

μαρακι μου καταπληκτικο αλλα μην μας το κοβεις στο καλυτερο!σε παρακαλω συνεχισε τωρα αν μπορεις για μενα!σε παρακαλω!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 333
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Κυρ Φεβ 27, 2011 11:05 pm

ΑΝΝΑ έγραψε:μαρακι μου καταπληκτικο αλλα μην μας το κοβεις στο καλυτερο!σε παρακαλω συνεχισε τωρα αν μπορεις για μενα!σε παρακαλω!
Αννα μου σε ευχαριστώ πολύ!!! Αλλά επειδή δεν έχω έμπνευση, δεν θα συνεχίσω....θέλω να το σκεφτώ πολύ καλά και μετά, για να δούμε τι γίνεται στην εντατική.....Συνέχεια λογικά ή Παρασκευή ή Σάββατο...
Και πάλι ευχαριστώ..!! Very Happy
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από Mikaella Petraki Κυρ Φεβ 27, 2011 11:24 pm

Υπέροχο
Mikaella Petraki
Mikaella Petraki

Αριθμός μηνυμάτων : 85
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : stin agkalia tou Panagioti Petraki .....Kipros

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Κυρ Φεβ 27, 2011 11:31 pm

Ευχαριστώ Μικαέλλα μου!!! Very Happy
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από nora1 Δευ Φεβ 28, 2011 12:01 am

Δάκρυσες εσύ Μαρία μου και βάλαμε κι εμείς τα κλάμματα μαζί! Τι ήταν αυτό βριαδιάτικα παιδί μου? Πάρα πολύ ωραίο πάντως! Μπράβο! Αλλά θέλω κι άλλο γρήγορα! Άντ να δούμε τι θα γίνει στην εντατική!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Δευ Φεβ 28, 2011 12:13 am

nora1 έγραψε:Δάκρυσες εσύ Μαρία μου και βάλαμε κι εμείς τα κλάμματα μαζί! Τι ήταν αυτό βριαδιάτικα παιδί μου? Πάρα πολύ ωραίο πάντως! Μπράβο! Αλλά θέλω κι άλλο γρήγορα! Άντ να δούμε τι θα γίνει στην εντατική!
Και έλεγα θα 'ρθει, δεν θα ΄ρθει Laughing Αχ άσε δεν ήμουν καλά...μου φαίνεται δεν θα ξαναγράψω τέτοιου είδους...ψυχοπλακώνωμια, αλλά δεν φταίω εγώ..η βροχή Rolling Eyes Ευχαριστώ πολυ πάντως!!! Συνέχεια όπως προείπα ή Παρασκευή ή Σάββατο...να παρακαλάτε να μη βρέχει και να μην έχω έμπνευση, αλλιώς θα κλαίμε Razz
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από noraloukas_feggaropetra! Δευ Φεβ 28, 2011 3:52 pm

Αχ Μαράκι μου τι μου κάνεις ? Δάκρυσα πραγματικά ! Αχ τι να πω ? Ήταν μία πολύ συναισθηματική συνέχεια στ'αλήθεια ! Δεν μπορώ να σχολιάσω ! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ! ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΟΜΩΣ!!!!!
noraloukas_feggaropetra!
noraloukas_feggaropetra!
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 507
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Δευ Φεβ 28, 2011 6:34 pm

noraloukas_feggaropetra! έγραψε:Αχ Μαράκι μου τι μου κάνεις ? Δάκρυσα πραγματικά ! Αχ τι να πω ? Ήταν μία πολύ συναισθηματική συνέχεια στ'αλήθεια ! Δεν μπορώ να σχολιάσω ! ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ! ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΟΜΩΣ!!!!!
Ευχαριστώ πολύ!! Ναι κι εγώ δάκρυσα όταν την έγραφα...Συνέχεια την Παρασκευή ή το Σάββατο....
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Παρ Μαρ 04, 2011 7:59 pm

Ξαφνικά βλέπουν τους γιατρούς και τις νοσοκόμες να τρέχουν προς την εντατική που είναι η Νόρα, κάτι είχε συμβεί....Ο Λουκάς πετάχτηκε από τη καρέκλα...το ένιωθε...κάτι είχε συμβεί στη Νόρα, στη Νόρα ΤΟΥ....!


Λ:ΝΟΡΑ!!!
Ε:Λουκά μου ηρέμησε(αλλά μέσα της φοβόταν κι αυτή....όλοι φοβόντουσαν...)

Ο Λουκάς τρέχει προς την εντατική. Ο Μάνος κι ο Νικόλας προσπαθούν να τον κρατήσουν αλλά δεν τα καταφέρνουν....Μπαίνει μέσα και οι νοσοκόμες προσπαθούν να τον βγάλουν έξω, ενώ οι γιατροί παρακολουθούν τα μηχανήματα της Νόρας..Δεν φαίνεται να επικοινωνεί με το περιβάλλον..ούτε καν ακούει της φωνές του Λουκά να την ζητάνε και να της λένε «Νόρα, σ’αγαπάω μην μ’αφηνεις!!!»

Οι γιατροί της κάνουν ηλεκτροσόκ για να επανέλθει. Της κάνουν και της ξανακάνουν..!
ΤΙΠΟΤΑ.....ένα απλό τι-πο-τα..............

Έξω στο διάδρομο ο Λουκάς έχει πέσει στο πάτωμα και έχει καταρρεύσει...κλαίει με λυγμούς...η Παρέα πάει κοντά του και τον αγκαλιάζει....

Λ:Δεν μπορώ χωρίς τη Νόρα...(κλαίει) Θα πεθάνω κι εγώ μαζί της!!!
Νικ:Φίλε, πρέπει να φανείς δυνατός, ό,τι και να γίνει...
Λ: ............
Ε:Λουκά μου σε παρακαλω ηρέμησε, θα γίνει καλά, δεν μπορεί χωρίς εμάς...και ειδικά χωρίς ΕΣΕΝΑ....!!!
Δ:Έχει δίκιο η Εύα. Η Νόρα είναι δυνατή και έχει εμας κοντά της....
(και μετά σιωπή)

Ξαφνικά ο Λουκάς σηκώνεται....
Δ:Λουκά μου πού πας....?

Ο Λουκάς όμως δεν απαντά. Βγαίνει από το νοσοκομείο και περπατάει....περπατάει και φτάνει στη γνωστή παραλία....την Εδεμ.....πώς έφτασε μέχρι εκεί, ούτε ο ίδιος ξέρει....αλλά πάντα εκεί κατέληγαν.......................


Πίσω στο νοσοκομείο, στην εντατική η κατάσταση παραμένει η ίδια...οι γιατροί δεν μπορούν τίποτα να κάνουν.....τα έχουν σχεδόν παρατήσει. Η ΝΟΡΑ τα έχει παρατήσει...δεν παλεύει, δε δίνει μάχη....

Οι γιατροί βγαίνουν έξω και κοιτάνε την παρέα και τους γνέφουν αρνητικά, δηλαδή
«ΤΟ ΤΕΛΟΣ»........................................................






~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ο Λουκάς, ακόμα στην Εδέμ, γονατίζει στην άμμο και κλαίει....

Λ:Γιατί Θεέ μου, μου την παίρνεις, σε παρακαλώ μη μου την πάρεις. Την αγαπώ πιο πού κι απ’ τη ζωή μου. Είμαι ερωτευμένος μαζί της κι αυτή δεν το έχει μάθει...Δώσ’ μου την ευκαιρία να της το πω, σ’εκλιπαρώ μην μου την πάρεις...θα πάω κι εγώ μαζί της.......ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ!!!!!! (και συνεχίζει να κλαίει με λυγμους)


Πίσω στο νοσοκομείο η παρέα είναι ράκος, δεν μπορούν να το πιστέψουν πως η Νόρα δεν είναι πιά μαζί τους.! Πώς θα το πούν στο Λουκά? Δεν θα το αντέξει. Δεν μπορούν χώρια ο ένας από τον άλλον....

Ε:Τι θα κάνουμε? Πως θα το πούμε στο Λουκά? Δεν θα το αντέξει...
Μ:Πρέπει να φανεί δυνατός....
Δ:Για ποιόν? Τώρα δεν θα έχει κανένα, θα θέλει να πεθάνει!
Νικ:Έχει εμάς, θα του σταθούμε...!
Ε:Δεν είναι το ίδιο Νικόλα....(εκείνη τη στιγμή έρχεται ο Λουκάς)
Λουκά μου ήρθες?
Λ: (τρέχει κοντά τους) Τι έγινε?
Νικ:Λουκά πρέπει να φανείς δυνατός(και το βλέμμα τους τα λέει όλα)
Λ: (έχει δακρύσει)Όχι, όχι η Νόρα μου..και δεν πρόλαβα....ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ!!!

Τρέχει μέσα στην εντατική και την βλέπει κάτασπρη.Της παίρνει το χέρι, είναι κρύο...
Λ:Νόρα, σε παρακαλώ-ακόμα και τώρα-δείξε μου ότι είσαι εδώ, μαζί μου..κάνε κάτι σε παρακαλώ πολύ.Αν μ’αγαπάς-μ’ αγαπάς το ξέρω-κάνε κάτι κούνα το χέρι σου..ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΏ!!! (η Νόρα ξαφνικά σφύγγει ελαφρά το χέρι του Λουκά) ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ! ΤΟ ‘ΞΕΡΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ Μ’ΑΦΗΝΕΣ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ (την φιλάει αυθόρμητα στα χείλη και τα χείλη του παίρνει θέση και πάλι το χαμόγελο)



Υ.Γ.1.Να και η συνέχεια Νόρα. Ελπίζω να σ'αρέσει! Rolling Eyes
Υ.Γ.2.Όσο για το τραγούδι του Χ"γιαννη..αυτό με βοήθησε να γράψω.......στο δεύτερο δεν βρήκα κάτι να ταιριάζει..αν μπορείτε ρίξτε μια ιδέα....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την maria15 στις Κυρ Μαρ 06, 2011 1:49 pm, 1 φορά
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από nora1 Παρ Μαρ 04, 2011 9:28 pm

Tέλεια η συνέχεια Μαρία μου! Φοβερή! Με τρόμαξες στην αρχή, αλλά μετά το έσωσες!!!!!!!!!!!!! Θέλω συνεχειούλα!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Παρ Μαρ 04, 2011 9:33 pm

nora1 έγραψε:Tέλεια η συνέχεια Μαρία μου! Φοβερή! Με τρόμαξες στην αρχή, αλλά μετά το έσωσες!!!!!!!!!!!!! Θέλω συνεχειούλα!
Eυχαριστώ πολύ Νοράκι! Ναι ναι τα 'χω αυτά... Cool Συνέχεια δεν ξέρω πότε....μπορεί και αύριο, μπορεί και μεθαύριο...θα δείξει....
Πάω να βάλω στο άλλο....
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από nora1 Παρ Μαρ 04, 2011 9:37 pm

maria15 έγραψε:
nora1 έγραψε:Tέλεια η συνέχεια Μαρία μου! Φοβερή! Με τρόμαξες στην αρχή, αλλά μετά το έσωσες!!!!!!!!!!!!! Θέλω συνεχειούλα!
Eυχαριστώ πολύ Νοράκι! Ναι ναι τα 'χω αυτά... Cool Συνέχεια δεν ξέρω πότε....μπορεί και αύριο, μπορεί και μεθαύριο...θα δείξει....
Πάω να βάλω στο άλλο....
Tέλεια!
nora1
nora1

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Σαβ Μαρ 05, 2011 2:01 pm

μαρακι μου σε παρακαλω συνεχισε!!ειναι τελειο και εγω πραγματικα εκλαψα!σε παρακαλω συνεχισε οσο πιο γρηγορα μπορεις!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 333
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Σαβ Μαρ 05, 2011 7:22 pm

ΑΝΝΑ έγραψε:μαρακι μου σε παρακαλω συνεχισε!!ειναι τελειο και εγω πραγματικα εκλαψα!σε παρακαλω συνεχισε οσο πιο γρηγορα μπορεις!
Ευχαριστώ πολύ!!! Συνέχεια σύντομα!
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από maria16 Κυρ Μαρ 06, 2011 2:14 pm

Και τώρα η συνέχεια..........


Ο Λουκάς τρέχει έξω στη Παρέα....

Λ: (το χαμόγελό του είναι μέχρι τ' αυτιά)ΣΥΝΗΛΘΕ!!! ΜΟΥ ΕΣΦΥΞΕ ΕΛΑΦΡΑ ΤΟ ΧΕΡΙ!!!!
Μ:Λουκά τι λες?
Λ:Η Νόρα μου συνήλθε ρε! Είναι μαζί μας!!!!
Δ:Μα πώς? Ο γιατρός είπε....
Δεν ξέρω τι είπε ο γιατρός, αλλά η Νόρα συνήλθε!!!
Νικ:Πάω να φων΄άξω το γιατρό.(και φεύγει)
Ε: (πάει κοντά του)Λουκά μου είσαι σίγουρος πως συνήλθε? Μήπως σου φάνηκε?
Λ:Ρε Εύα γιατί δεν με πιστεύετε? Είναι καλά, το νιώθω! Την ένιωσα!!!! (έρχεται ο γιατρός) Γιατρέ?!
Γ:Κύριε Βενέτη! Τι μου είπε ο κύριος Λύτρας?
Λ:Είχα μπει στην εντατική να τη δω και όταν της κρατούσα το χέρι μου το έσφυξε!!!
Γ: (περίεργα)Μάλιστα....(πάει στην εντατική)

Έμειναν οι άλλοι έξω να αγωνιούν... Όμως ο Λουκάς χαμογελούσε κιολας....το ένιωθε μέσα του ότι όλα πήγαιναν καλά.....

Μέσα στην εντατική, ο γιατρός εξέταζε τη Νόρα...η κατάσταση φαινόταν σταθερή. Ο Λουκάς είχε δίκιο, όντως η Νόρα είχε συνέλθει....

Γ: (βγαίνει στο διάδρομο) Όντως κύριε Βενέτη, η κυρία Φωκά είναι καλύτερα...τώρα πρέπει να περιμένουμε να ξυπνήσει....
Λ:Το 'ξερα! Το ένιωθα!!! Σας ευχαριστώ(αγκαλιάζει το γιατρό)
Γ: (γελάει)Τίποτα. Εγώ δεν έκανα τίποτα. Εσείς τα κάνατε όλα! (του κλείνει το μάτι και ο Λουκάς χαμογελαει αμήχανα....Ο γιατρός φεύγει)
Λ: (χαμογελάει ευτυχισμένος) Σας τα 'λέγα! Συνήλθε! Είναι καλά!!!
Ε:΄Τελικά η αγάπη σας είναι παντοδύναμη(κοιτάζει με τρόπο)
Και κάνουν όλοι έναν κύκλο....



~Όταν ξυπνήσει η Νόρα τι θα γίνει??? Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 924808 ~


Υ.Γ.Ελπίζω να σας αρέσει..........
maria16
maria16

Αριθμός μηνυμάτων : 683
Ημερομηνία εγγραφής : 28/11/2010
Ηλικία : 28
Τόπος : Λεμεσός, Κύπρος...Θεσ/νίκη, Ελλάδα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria - Σελίδα 9 Empty Απ: Ένας έρωτας....όνειρο!!!! by Μaria

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Κυρ Μαρ 06, 2011 5:15 pm

μαρακι μου τελειο απλα!καταπληκτικο!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 333
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 26
Τόπος : αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 9 από 10 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης